1956.03.08 Wisła Kraków - Wawel Kraków 0:1

Z Historia Wisły

1956.03.08, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 0:1 (0:1) OWKS Kraków
widzów: ok. 1.000
sędzia: Olszewski z Krakowa
Bramki
0:1 34' Piechaczek
Wisła Kraków
Jerzy Jurowicz
Jerzy Piotrowski
Mieczysław Dudek
Zbigniew Ogiela
Leszek Snopkowski
Adam Michel
Marian Machowski
Kazimierz Kościelny
Wiesław Gamaj
Stanisław Adamczyk
Kazimierz Budek (Włodzimierz Kościelny)
OWKS Kraków
Pajor
Durniok
Sulik
(Szatański)
Kołodziejczyk
Marek
Grzywocz
Słysz
Danielewski
Gajda
Piechaczek
Waśniowski

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1956, nr 59 (9 III)

‎‎

Piłkarze Wisły przegrali z CWKS Kr. 0:1

Czwartkowe spotkanie sparringowe Wisły z CWKS-em Kraków po mało interesującej grze zakończyło się zwycięstwem CWKS 1:0 (1:0).

Składy drużyn: CWKS: Pajor, Durniok, Sulik, (Szatański), Kołodziejczyk, Marek, (Grzywocz, Słysz, Danielewski, Gajda, Piechaczek, Waśniowski. WISŁA: Jurewicz, Piotrowski, Dudek, Ogiela, Snopkowski Michel, Machowski, Kościelny II, Gamaj, Adamczyk, Budek (Kościelny I).

Mecz zaczął się mało ciekawymi akcja, które toczyły się na środku boiska, przy czym więcej zgrania wykazują zawodnicy wojskowi. W 6 minucie silny strzał Grzywocza odbija się od poprzeczki. Zagrania obu drużyn długo jednak nie przynoszą bramki.

Dopiero w 34 min. Piechaczek po akcji całego ataku, strzela nieuchronnie obok wybiegającego Jurewicza.

Po przerwie przeważa Wisła, której atak jednak w decydujących momentach nie potrafi się zdobyć na skuteczną grę. M. in. w 54 minucie Kościelny nie trafia do pustej bramki po niefortunnym wybiegu Pajora. Pod koniec meczu gra wyrównuje się.

Sędziował dobrze inż. Olewski z Krakowa. (jk)

"Przegląd Sportowy" z 1956.03.09

Towarzyskie mecze piłkarskie

Kraków, 8.3 (tel. wł.) Wisła Kraków – OWKS Kraków 0:1 (0:1). Bramkę zdobył Piechaczek. Sędziował inż. Olszewski (Kraków). Widzów ok. 1.000.

Grano na ośnieżonym boisku i w trudnych warunkach atmosferycznych, które były sprzymierzeńcem lepszej kondycyjnie drużyny wojskowej. Wyróżnili się w niej Durniok w obronie, Grzywocz w pomocy, Piechaczek w napadzie. W Wiśle dobrze grali Jurowicz w bramce oraz okresami Kościelny i Gamaj w napadzie.

Gazeta Krakowska. 1956, nr 59 (9 III) nr 2330

Wisła przegrywa z CWKS Kraków

Krakowska Wisła chcąc się dobrze przygotować do niedzielnego meczu o „Puchar Polski”, w którym zmierzy się z Kolejarzem Kluczbork na swoim boisku, po powrocie z przygotowawczego obozu z Jeleniej Góry rozegrała w czwartek towarzyskie spotkanie z krakowskim Il-ligowym CWKS. Zwyciężył CWKS 1:0 (1:0). Bramkę zdobył Piechaczek. Wisła wypadła bardzo przeciętnie, natomiast piłkarze CWKS zagrali szybko i przewyższali przeciwników dokładnością w grze.

Składy drużyn: Wisła: Jurewicz, Piotrowski, Dudek, Ogiela, Snopkowski, Michel, Machowski Kościelny, Adamczyk, Gamaj, Budek — CWKS: Pajor, Kołodziejczyk, Sulik, Durniok, Grzywocz, Marek, Słysz, Danielewski, Gajda, Piechaczek, Waśniowski.