1964.05.23 Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 0:0

Z Historia Wisły

1964.05.23, I Liga, 22. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 17.30
Wisła Kraków 0:0 Pogoń Szczecin
widzów: ok. 10.000
sędzia: Lazarowicz z Poznania
Bramki
Wisła Kraków
3-2-5
Bronisław Leśniak
Fryderyk Monica
Władysław Kawula
Ryszard Wójcik
Antoni Zalman
Kazimierz Kościelny
Andrzej Sykta
Józef Gach
Mieczysław Gwiżdż
Czesław Studnicki
Hubert Skupnik

trener: Karel Kolský
Pogoń Szczecin

Frączak
Kaszubski
Fijałkowski
Szlinter
Krasucki
Jabłonowski
Maślanka
Łowkis
Ptaszyński Grafika:Zmiana.PNG (Krzysztolik)
Kielec
Gacka

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz


Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1964, nr 118 (20 V) nr 5854

Piłkarze Wisły po remisach w Bytomiu z Szombierkami i w Warszawie z Legią nie stracili jeszcze szans na wydźwignięcie się z 13 lokaty w tabeli. Ale też tylko w minimalnym stopniu poprawili swą pozycję, zbliżając się do Unii Racibórz na odległość 1 pkt.

Nic więc dziwnego, że sobotni mecz z Pogonią ma dla nich ogromne znaczenie, tak zresztą jak i pozostałe. Jeśli bowiem wiślacy zdołają pokonać jedenastkę szczecińską, rehabilitując się za jesienną porażkę 6:6, to przy prawdopodobnym zwycięstwie Unii nad Gwardią, sytuacja w tabeli pozostanie bez zmian. Natomiast przegrana mogłaby pogorszyć sytuację krakowian.

Czy Wisła ma szanse na zwycięstwo? Ma i to całkiem realne, bo w ostatnich meczach zawodnicy wykazali pewną zwyżkę formy i przede wszystkim grają ambitnie. Oby więc walory z Warszawy i Bytomia wykazali również i w Krakowie. Tym niemniej przestrzegamy obronę przed nonszalancją, bowiem atak Pogoni zalicza się do bramkostrzelnych..


Echo Krakowa. 1964, nr 124 (27/28 V) nr 5860

Zacznijmy od omówienia sytuacji, w jakiej znalazła się Wisła po remisowym meczu z Pogonią.

Chcąc utrzymać się w ekstraklasie. musi w końcowymi bilansie mieć 22. punkty. W chwili obecnej legitymuje się 16 i w ostatnich 4 meczach musiałaby zdobyć dalsze 6; Wymagania niełatwe, tym bardziej że „Wiślaków” czekają jeszcze trudne spotkania jutro w Opolu :z Odrą, następnie w niedzielę; ii siebie ze Stalą Rzeszów, potem wyjazd do Polonii Bytom i na swym boisku mecz z Górnikiem Zabrze. Póki rozgrywki trwają, ni« wolno jednak tracić nadziei! Trzeba walczyć ambitnie i dołożyć starań, aby W spotkaniu z Odrą uzyskać zadowalający rezultat. W pierwszej rundzie wygrała Wisła 1:0