1964.09.27 Victoria Jaworzno - Wisła Kraków 2:1

Z Historia Wisły

1964.09.27, II Liga, 7. kolejka, Jaworzno, Stadion Victorii,
Victoria Jaworzno 2:1 (2:0) Wisła Kraków
widzów: 8.000-10.000
sędzia: Banasiuk z Katowic
Bramki
MAgdziarz 8'
Przybylski 28'

1:0
2:0
2:1


55' Ryszard Wójcik
Victoria Jaworzno

Pawełek
Tokarz
Bystrzycki
Książek
Pawlik
Śliwa
Ankus
Gowin
Magdziarz
Przybylski
Straub

trener:
Wisła Kraków
4-4-2
Bronisław Leśniak grafika: Zmiana.PNG (Andrzej Dąbroś)
Fryderyk Monica
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Antoni Zalman
Ryszard Wójcik
Andrzej Sykta
Józef Gach
Wiesław Rusin grafika: Zmiana.PNG (46’ Zbigniew Lach)
Tadeusz Kotlarczyk
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1964, nr 224 (23 IX) nr 5960

Victoria bardzo starannie przygotowuje się na przyjazd leadera.

Wisła cieszy się w Jaworznie dobrą marką i publiczność spodziewa się ładnej gry. Oczywiście, nikt nie myśli o porażce swych pupilów, którzy przecież spisują się z meczu na mecz coraz le- piej. W celu Sprawdzenia formy drużyny, kierownictwo Victorii zakontraktowało na wczoraj mecz towarzyski z Ruchem (wynik podajemy w innym miejscu), tak aby na niedzielę zawodnicy znajdowali się w jak najlepszej formie.

Ale i Wisła „nie zasypia gruszek w popiele”.- Wszyscy zdają sobie sprawę, że będzie to najtrudniejszy mecz leadera w I rundzie rozgrywek. Dodatkową trudność stanowi bowiem. małe boisko, a na takim krakowianie nie czują się za pewnie. Czym więc wyrównać ten handicap? — pytają krakowianie. Chyba jedynie techniką i to popartą ambicją. W przeciwnym bowiem razie na pozycji leadera może nastąpić znów zmiana.


Echo Krakowa. 1964, nr 228 (28 IX) nr 5964

‎‎‎

Victoria nadal w rozpędzie dla pokonanych Wójcik w 55 min. gry. Sędziował p. Banasiuk z Katowic. Widzów ok. 10 tys.

VICTORIA: Pawełek — Tokarz, Bystrzycki, Książek — Pawlik, Śliwa -Ankus, Gowin, Magdziarz, Przybylski, Straub.

WISŁA: Leśniak (od 28 min. Dąbroś) — Moni ca, Kawula, Budka — Zalman, Wójcik — Sykta, Gach, Rusinek (od J3 min. Lach), Kotlarczyk, Skupnik.

Victoria odniosła ciężko wywalczone ale zasłużone zwycięstwo. Gospodarze nie zastosowali taktyki „ataku non stop” lecz kontratakowali z głębi pola.

I chociaż z techniką nie jest u nich najlepiej to jednak wszyscy zawodnicy grają szybko, ambitnie i nadzwyczaj agresywnie.

Wisła zagrała fatalnie pod względem taktycznym. Obrona wysuwała się zbyt daleko do przodu i później spóźniała się za groźnymi wypadami gospodarzy. W takich okolicznościach utraciła właśnie obydwie bramki.

W 7 min. po błędzie Budki — Kawula przegrał pojedynek z Gawinem, od którego centrę przejął Magdziarz, lokując piłkę w siatce.

W chwilę później mogło być 1:1, ale po strzale Rusinka piłka trafiła w leżącego na ziemi Pawełka. W 13 min. Bystrzycki zderzył się z Rusinkiem i ten ze złamanym nosem opuścił boisko. W 27 min. znów błąd wiślaków (Wójcika, Kawuli i Leśniaka) wykorzystuje tym razem Przybylski. Victoria prowadzi 2:0.

Po przerwie gospodarze tracą siły. Kiedy w 55 min. Wójcik zdobywa dla Wisły bramkę, zanosi się na wyrównanie. Gospodarze przetrzymują jednak ataki przeciwnika utrzymując cenne zwycięstwo.

W zespole zwycięzców wyróżnili się: Bystrzycki, Pawlik, Magdziarz i Ankus, u pokonanych kłonica, Zalman, Sykta i Lach.

(J. F.)