1966.07.21 Wisła Kraków - Austria Klagenfurt 1:0

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 9: Linia 9:
| wynik = 1:0 (1:0)
| wynik = 1:0 (1:0)
| goście = [[Austria Klagenfurt]]
| goście = [[Austria Klagenfurt]]
-
| ilość widzów = 2.000
+
| ilość widzów = 2-3.000
-
| sędzia = ELiński z Krakowa
+
| sędzia = Eliński z Krakowa
| strzelcy bramek gospodarze = [[Władysław Kawula]] (k) 25'
| strzelcy bramek gospodarze = [[Władysław Kawula]] (k) 25'
| wyniki po kolei = 1:0
| wyniki po kolei = 1:0

Wersja z dnia 06:54, 15 sie 2019

1966.07.21, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 1:0 (1:0) Austria Klagenfurt
widzów: 2-3.000
sędzia: Eliński z Krakowa
Bramki
Władysław Kawula (k) 25' 1:0
Wisła Kraków

Henryk Stroniarz Grafika:Zmiana.PNG (Błażej Karczewski)
Fryderyk Monica
Władysław Kawula
Ryszard Budka Grafika:Zmiana.PNG (Adam Płachta)
Antoni Zalman Grafika:kontuzja.png Grafika:Zmiana.PNG (28' Tadeusz Polak)
Ryszard Wójcik
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Andrzej Sykta Grafika:Zmiana.PNG (Wiesław Rusin)
Czesław Studnicki
Hubert Skupnik Grafika:Zmiana.PNG (Marian Drabik)

trener: Czesław Skoraczyński
Austria Klagenfurt

Szanwald
Kordosch
Bullwarsch
Bar
Schaufler
Sachman
Schlager Grafika:Zmiana.PNG (Saliternig)
Rath
Lenspichler
Schierhuber
Lorbert Grafika:Zmiana.PNG (Springer)

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1966, nr 168 (19 VII) nr 6516

W czwartek o godz. 17.30 Atrakcyjny mecz piłkarski Wisła „Austria"

JAK informuje nas sekretarz TS Wisła — mgr Z. Buhl aż 3 reprezentantów kraju wystąpi w piłkarskim zespole FC „Austria” (Klagenfurt), który w najbliższy czwartek, tj. 21 bm. rozegra w Krakowie mecz z Wisłą


Echo Krakowa. 1966, nr 170 (21/22 VII) nr 6518

PRZYPOMINAMY, że w dniu dzisiejszym (czwartek 21 bm.) o godz. 17.30 rozegrane ostanie na stadionie .Wisły międzynarodowe spotkanie piłkarskie Wisła — FC „Austria”. W zespole gości wystąpi trzech reprezentantów kraju, a to bramkarz Schauwald, stoper Buliwatsch oraz prawoskrzydłowy Hohenberger. Ponadto w drużynie „Austrii” grać będzie nowo pozyskany zawodnik Veschinovic, wielokrotny reprezentant Jugosławii, Mecz będzie dla piłkarzy Wisły ostatecznym sprawdzianem przed czekającym ich spotkaniem z Kaiserslautern.


Echo Krakowa. 1966, nr 171 (23/24 VII) nr 6519

W TOWARZYSKIM, międzynarodowym meczu piłkarskim Wisła pokonała drużynę FC „Austria” Klagenfurt 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę zdobył Kawula z rzutu karnego w 25 minucie gry. Sędziował p. Eliński z Krakowa. Widzów ok. 3 tysięcy.

WISŁA: Stroniarz (Karczewski), Monica, Kawula, Budka (Płachta), Zalman (Polak), Wójcik, Lendzion, Gach, Sykta (Rusinek), Studnicki, Skupnik (Drabik).

FC „AUSTRIA”: Schoenwald, Kordesch, Buellwatsch, Bar, Schaufer, Sachman, Schlager (Saliternig), Rath, Ląmpichler, Schierhuber, Lorber I (Springer).

Przeciwnik nie był groźny i drużyna Wisły mająca zresztą w tym meczu znaczną przewagę po­ winna odnieść Wyższe zwycięstwo.

Niestety strzały napastników krakowskich mijały się z celem, względnie stawały się łupem bramkarza gości. Piłkarze Wisły potraktowali mecz ulgowo czując jeszcze w „kościach” trudy uciążliwej, podróży ze Szwecji oraz mając w perspektywie trudne spotkanie o Puchar Lata z Kaiserslautern. Oszczędzali więc siły, a trener Skoraczyński wykorzystał zawody z drużyną austriacką do wypróbowania młodszych piłkarzy.

Drużyna gości walczyła bardzo ambitnie chcąc uzyskać w meczu z wicemistrzem Polski jak najkorzystniejszy wynik, zawodnicy nie bawili się w zawiłe kombinacje lecz prostymi podaniami zdobywali teren. Kilkakrotnie stworzyli groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Umiejętnościami piłkarskimi ustępowali jednak wiślakom. W sumie mecz stał na słabym poziomie i był mało ciekawy. Do najlepszych zawodników gości należeli: bramkarz Schoenwald, stoper Buellwatsch i środkowy napastnik Lampichler.

Jedyna bramka dla Wisły padła z rzutu karnego podyktowanego za faul na Sykcie. Pewnym egzekutorem „jedenastki" okazał się Kawula. Kilka minut przedtem ten sam zawodnik egzekwował rzut wolny z 26 m, po którym piłka trafiła w słupek, wychodząc w pole.

Pechowa była 28 minuta gry, kiedy to Zalman w starciu z zawodnikiem gości doznał skomplikowanego złamania nogi i odwieziony został do szpitala. Według opinii lekarzy będzie musiał pauzować przez dłuższy okres czasu.

Przed rozpoczęciem gry uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno Jana Kotlarczyka. jednego z najlepszych zawodników Wisły w latach trzydziestych, wielokrotnego reprezentanta Polski, który w historii naszego piłkarstwa zapisał niejedną piękną kartę.

Ślusarczyk