1971.05.13 Wisła Kraków - Gwardia Opole 0:2

Z Historia Wisły

1971.05.13, mecz towarzyski: na odbudowę Zamku Warszawskiego, Kraków, Stadion Wisły, 16:15
Wisła Kraków 0:2 (0:2) Gwardia Opole
widzów:
sędzia:
Bramki
0:1
0:2
Jargusiak
Łukasiak
Wisła Kraków
Cisowski grafika: Zmiana.PNG (Józef Sikorski)
Liszka
Henryk Duda
Zbigniew Michaliszyn
Zdzisław Konior
Tadeusz Michaliszyn
Józef Polonek
Kazimierz Kmiecik grafika: Zmiana.PNG (Markowski)
Mrugalski
Kuciel
Zbigniew Hnatio
Ireneusz Adamus

trener: Michał Matyas
Gwardia Opole


trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1971, nr 110 (12 V) nr 7986

Na odbudowę, Zamku Warszawskiego

JUTRO (tj. w czwartek 13 bm.) w Krakowie odbędzie się mecz piłki nożnej między Wisłą i Gwardią Opole. Dochód z zawodów przeznaczony jest na odbudowę Zamku Warszawskiego., Początek meczu o godz. 16.15.


Echo Krakowa. 1971, nr 112 (14 V) nr 7988

ZAWIEDLI się kibice piłki nożnej, którzy wczoraj przybyli na stadion Wisły.

Zamiast zapowiadanego występu pierwszej drużyny w meczu z Gwardią w pole grał zespół rezerwowy Wisły.

Mecz nie był ciekawy (Gwardia bierze udział w rozgrywkach opolskiej ligi okręgowej). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy Gwardii 2:0 (2:0). Bramki strzelili: Jargusiak i Łukasiak.

Dochód z meczu przeznaczono na Społeczny Fundusz Odbudowy Zamku Warszawskiego

PO tygodniowej spowodowanej meczami międzypaństwowymi, przerwie, piłkarze ekstraklasy wznawiają rozgrywki. Najciekawszymi meczami nadchodzącej kolejki będą: Ruch — Legia, Górnik — Zagłębie Sosnowiec i Wisła — Zagłębie Wałbrzych.

W ostatnim meczu mistrzowskim piłkarze Wisły wygrali z samym Górnikiem Zabrze. W niedzielę przeciwnikiem krakowian będzie Zagłębie Wałbrzych, które doskonale spisuje się w wiosennej rundzie. Wisła, jak wiemy, gra w kratkę. Oprócz dobrych spotkań (z GKS-em, Górnikiem czy Ruchem), ma i słabiutkie występy (z Gwardią czy Stalą Mielec). Na pewno piłkarze krakowscy potrafią wykazać swe umiejętności w meczach z klasowymi przeciwnikami, którzy stosują otwartą grę.

Jak będzie w niedzielę? Zagłębie Wałbrzych raczej od początku zastosuje system obronny, a to nie odpowiada drużynie Wisły, w której najmniej skuteczną formacją jest atak. Mamy jednak nadzieję, że dwa punkty pozostaną w Krakowie.

Gazeta Krakowska. 1971, nr 111 (12 V) nr 7215

W czwartek 13 bm. na stadionie Wisły odbędzie się towarzyskie spotkanie piłki nożnej pomiędzy I-ligową Wisłą i Gwardią Opole. Dochód z tego spotkania zostanie przeznaczony na odbudowę Zamku Warszawskiego. Początek meczu o godz. 16.15. (pu)


Gazeta Krakowska. 1971, nr 113 (14 V) nr 7217

Na odbudowę Zamku Warszawskiego

Rezerwa Wisły przegrała

Na stadionie Wisły odbyło się wczoraj towarzyskie spotkanie piłki nożnej Wisła - Gwardia Opole. Krakowianie wystąpili w rezerwowym składzie i doznali porażki z zespołem opolskiej ligi okręgowej 0:2 (0:2). Bramki dla gości zdobyli: Jargusiak i Łukasiak Mecz toczył się w przyjacielskiej atmosferze, Gwardia grała znacznie spokojniej, wykorzystując sytuacje podbramkowe. Poczynania zespołu „białej gwiazdy" nosiły znamiona jakiejś szarpaniny i... nieskuteczności.

Skład Wisły: Cisowski (Sikorski), Liszka, Duda, Zb. Michaliszyn, Konior, T. Michaliszyn, Polonek, Kmiecik (Markowski), Mrugalski (Kuciel), Stachel, Adamus.

Dochód z tego spotkania zostanie przekazany na Społeczny Fundusz Odbudowy Zamku Warszawskiego.

A w nadchodzącą niedzielę 16 bm. na stadionie Wisły zostanie rozegrane atrakcyjne spotkanie I ligi Wisła — Zagłębie Wałbrzych (godz. 17) Przedsprzedaż biletów pro­ wadzi „Filmotechnika” w Krakowie — Rynek Gł. 9, „Pasaż Bielaka", ul. Józefitów 14 w godz. 9—14.