1982.04.30 Wisła Kraków - Spójnia Gdańsk 3:0

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 14: Linia 14:
| sędzia2 =
| sędzia2 =
| komisarz =
| komisarz =
-
| trener gospodarze =
+
| trener gospodarze = [[Lesław Kędryna]]
| trener goście =
| trener goście =
-
| skład gospodarze = > [[Lucyna Kwaśniewska]]
+
| skład gospodarze = <br>[[Lucyna Kwaśniewska]] <br>[[Jarosława Różańska]] <br>[[Alina Kisiel]] <br>[[Urszula Pach]] <br>[[Dorota Gajda]] <br>[[Lidia Krawczyk]] <br>[[Lucyna Frątczak-Pawlak]]
| skład goście =
| skład goście =
| statystyki = (l) – libero
| statystyki = (l) – libero

Wersja z dnia 11:50, 7 lis 2019

1982.04.30, I liga, runda finałowa, Łódź,
Wisła Kraków 3:0 Spójnia Gdańsk
()

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Wisła Kraków
Spójnia Gdańsk
Lesław Kędryna
Trenerzy: '

Lucyna Kwaśniewska
Jarosława Różańska
Alina Kisiel
Urszula Pach
Dorota Gajda
Lidia Krawczyk
Lucyna Frątczak-Pawlak
Składy: '
(l) – libero

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1982, nr 34 (29 IV) nr 11110

WALKA o tytuł mistrza Polski w siatkówce kobiet wchodzi w decydującą fazę. Jutro w Łodzi rozpoczyna się trzeci, zarazem przedostatni finałowy turniej ekstraklasy z udziałem zespołów Wisły, ŁKS-u, Płomienia Milowice i Spójni Gdańsk.

Jak z powyższego wynika, siatkarki „Białej gwiazdy” są o krok od zdobycia pierwszego miejsca, wszak do zakończenia sezonu pozostało jeszcze każdej drużynie po 6 spotkań, 3 w Łodzi i 3 za tydzień w... Krakowie. Zespół Wisły chcąc jak najlepiej przygotować się do rozstrzygających bojów, od wtorku, 20 kwietnia do wczoraj przebywał na zgrupowaniu w Limanowej. O celach pobytu w tamtejszym ośrodku sportowym mówi trener Lesław Kędryna: „Przed nami dwa turnieje finałowe, jeden po drugim, musieliśmy więc popracować nad budową wytrzymałości. Pod kątem turniejów prowadziliśmy też zajęcia treningowe, systemem — trzy dni pracy, przerwa, trzy dni pracy. Przy okazji mogliśmy nadrobić pewne zaległości w opracowaniu założeń taktycznych, które wynikły na skutek chorób niektórych dziewcząt. Na szczęście sprawy kadrowe wróciły już do normy. W Limanowej zabrakło jedynie trenującej w tym czasie w Krakowie Lidii Krawczyk, która z uwagi na zajęcia na uczelni musiała pozostać w domu. Przed wyjazdem do Łodzi jestem optymistą. Dodam, jeszcze, że mamy tam korzystny układ gier. W piątek zmierzymy się ze Spójnią, w sobotę — z Płomieniem, a w niedzielę — z najgroźniejszym rywalem — ŁKS-em”.

Nam pozostaje życzyć wiślaczkom jak najlepszych rezultatów. Mamy nadzieję, że skutecznie bronić będą pierwszej lokaty

Echo Krakowa. 1982, nr 36 (3 V) nr 11112

PODCZAS przedostatniego finałowego turnieju ekstraklasy siatkarek, rozgrywanego w Łodzi z udziałem czterech najlepszych polskich drużyn — Wisły, ŁKS-u, Płomienia i Spójni rozstrzygnęły się losy mistrzowskiego tytułu. Zdobyły go w tym roku zawodniczki krakowskiej Wisły.

Po zwycięstwach nad Spójnią 3:0 i nad Płomieniem 3:2, mimo wczorajszej porażki z ŁKS-em 2:3 krakowianki utrzymały trzypunktową przewagę nad łodziankami, a ponieważ posiadają bardzo korzystną różnicę setów, w ostatnim turnieju

w Krakowie mogą sobie pozwolić nawet... na trzy przegrane po 0.3 Składając serdeczne gratulacje drużynie „Białej gwiazdy” i jej trenerowi Lesławowi Kędrynie mamy jednak nadzieję, że przed własną publicznością mocnym akcentem zakończą sezon.

A oto parę szczegółów z łódzkich zawodów. Tylko w pierwszym meczu ze Spójnią Gdańsk wiślaczki wystąpiły w pełnym składzie. W kolejnych spotkaniach — z Płomieniem i ŁKS-em nie grały chore na anginę Holocher i Pozłutko, ich miejsce w podstawowej „szóstce” zajęły Tylek i Fikiel. Poza wymienionymi barw Wisły broniły także Kwaśniewska. Różańska, Kisiel, Pach, Gajda, Krawczyk, Frątczak.

1. miejsce w rozgrywkach krakowianki zapewniły sobie już w sobotę po zwycięstwie nad Płomieniem. Nie zrażone niepowodzeniami w pierwszych dwóch setach, dzięki ofiarnej, mądrej taktycznie grze zwyciężyły 3:2. Bardzo prestiżowo potraktowały także wczorajszy pojedynek z ŁKS-em, niestety brak dwóch czołowych siatkarek — Holocher i Pozłutko okazał się decydujący, minimalnie lepsza była drużyna gospodarzy. (js)

TABELA

1. WISŁA 27 21 70—27

2. ŁKS 27 18 65—46

3. Płomień 27 17 59—50

4. Spójnia 27 13 50—48