1987.06.17 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1

Z Historia Wisły

1987.06.17, Puchar Polski, 1/2 finału, Kraków, Stadion Wisły, 17:00
Wisła Kraków 1:1 (0:0) Śląsk Wrocław
widzów: 5.000-7.000
sędzia: P. Werner, Katowice
R. Szojer, Katowice
D. Więcek, Katowice
Bramki
Zdzisław Strojek 78’
1:0
1:1

86' Ryszard Tarasiewicz
Wisła Kraków
4-4-2
Jerzy Zajda
Marek Motyka
Zenon Małek
Robert Markowski
Jarosław Giszka
Artur Bożek
Dariusz Wójtowicz grafika: Zmiana.PNG (72’ Marcin Jałocha)
Grafika:Zk.jpg Leszek Lipka
Zbigniew Klaja
Zdzisław Strojek
Kazimierz Moskal

trener: Stanisław Cygan
Śląsk Wrocław
4-4-2
Janusz Jedynak
Waldemar Tęsiorowski
Paweł Król grafika: Zmiana.PNG (88' Stelmach)
Stefan Machaj
Grzanka
Andrzej Rudy
Ryszard Tarasiewicz
Waldemar Prusik
Zbigniew Mandziejewicz grafika: Zmiana.PNG (75' Jacek Nocko)
Dariusz Marciniak
Kazimierz Mikołajewicz

trener: Henryk Apostel

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

„Dziennik Polski” nr 139 anons, 140 relacja.


Bilet meczowy
Bilet meczowy

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1987, nr 117 (17/18 VI) nr 12417

Wystąpić w Opolu!

24 CZERWCA, w mieście piosenki. Opolu, zostanie rozegrany finał piłkarskiego Pucharu Polski. I właśnie na stadionie Odry, a nie na estradzie chcieliby wystąpić zawodnicy krakowskiej Wisły. Co prawda z formą, jaką ostatnio demonstrowali, bardziej nadawaliby się do kabaretu, dziś w rewanżowej, półfinałowej potyczce z wrocławskim Śląskiem obiecują jednak ciekawszą, lepszą. skuteczniejszą grę. Tym sposobem pragną ziścić swoje marzenia. Z obecnej drużyny „Białej gwiazdy” tylko Marek Motyka i Leszek Lipka mieli okazję grać w finale Pucharu. Przed pozostałymi otwiera się więc życiowa szansa.

Dwa tygodnie temu, w wyjazdowym meczu z wojskowymi, mającymi w swoich szeregach reprezentantów kraju: Ryszarda Tarasiewicza, Waldemara Prusika, Pawła Króla, Dariusza Marciniaka przegrali krakowianie minimalnie — 0:1. Straty niby niewielkie. ale wziąwszy pod uwagę klasę rywali, jakże trudne do odrobienia. Zapowiada się jednak ciekawe widowisko, dlatego zachęcamy kibiców, by przyszli na stadion., przy ul. Reymonta.

Początek spotkania o godz. 17. W trosce o widzów gospodarze przygotowali niespodzianki, m. in. ciekawy program meczu. Wśród nabywców informatora zostaną rozlosowane nagrody W sprzedaży znajdą się także klubowe suweniry. A w przerwie piłkarskich zmagań, na bieżni wiślackiego stadionu finiszować będą uczestnicy biegu poświęconego pamięci red. Tomasza Hopfera.


Echo Krakowa. 1987, nr 118 (19/21 VI) nr 12418

Zabrakło odwagi i... umiejętności

Wisła — Śląsk 1:1 (0:0).

Bramki zdobyli: dla gospodarzy — Strojek (78 min), dla gości — Tarasiewicz (86 min.). Sędzio­ wał Piotr Werner z Gliwic. Żółta kartka — Tęsiorowski (Śląsk).

WISŁA: Zajda — Motyka, Małek, Markowski, Giszka — Bożek, Lipka, Wojtowicz (od 71 min. Jałocha), Klaja — Moskal, Strojek.

W pierwszym półfinałowym meczu piłkarskiego Pucharu Polski we Wrocławiu wiślacy prze grali zaledwie 0:1.

Na własnym boisku stanęli więc przed ogromną szansą odrobienia minimalnych strat. Zadanie to przerosło jednak możliwości krakowian. Od początku meczu grali bojaźliwie.

obawiali się kontr przeciwników I rzeczywiście, przede wszystkim reprezentant kraju Tarasiewicz kilka razy wypracował dogodne pozycje swoim kolegom. Najlepszą zaprzepaścił Marciniak, w 19 min. Jego strzał z kilkunastu metrów obronił Zajda.

Mimo asekuracyjnej postawy wiślacy byli bliscy zrealizowania planu. W 78 min. w pojedynku z bramkarzem gości Jedynakiem.

Strojek wywalczył piłkę posłał ją do siatki. Naszym zdaniem, krakowianin faulowa) rywala, który wskutek tego wypuścił piłkę z rąk, ale sędzia P. Werner nie dopatrzył się przewinienia i gola uznał. Kibice „Białej gwiazdy” już liczyli na dogrywkę lecz ich nadzieje rozwijał Tarasiewicz, wykorzystując w zamieszaniu na polu karnym niezdecydowanie obrońców Wisły. (sas) W finale przeciwnikiem Śląska będzie GKS Katowice, który w Łodzi zremisował z ŁKS-em 3—3.