2002.07.17 Olympique Lyon – Wisła Kraków 2:0

Z Historia Wisły

2002.07.17, mecz towarzyski, Francja, boisko Besancon,
Olympique Lyon 2:0 (2:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Juninho
Peguy Luyindula
1:0
2:0
Olympique Lyon
Wisła Kraków
4-4-2
Adam Piekutowski
Marcin Baszczyński
Arkadiusz Głowacki
Maciej Stolarczyk
Grzegorz Kaliciakgrafika: Zmiana.PNG (70’ Mariusz Jop)
Grzegorz Pater
Kazimierz Moskal
Jacek Paszulewicz grafika: Zmiana.PNG (65’ Paweł Strąk)
Kamil Kosowski
Maciej Żurawski
Tomasz Frankowski grafika: Zmiana.PNG (57’ Mauro Cantoro)

trener: Henryk Kasperczak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Porażka z Lyonem

Przygotowująca się do nowego sezonu Wisła przegrała pierwszy sparingowy mecz podczas zgrupowania we Francji. Rywalem "Białej Gwiazdy" byli mistrzowie tego kraju - Olympique Lyon. Po bramkach strzelonych przez Juninho i Luyindulę Wisła przegrała 0:2.

Znów nie popisał się Adam Piekutowski, który popełnił ewidentny błąd przy drugiej bramce, przepuszczając piłkę pomiędzy nogami. Przy pierwszym golu golkiper Wisły nie miał wiele do powiedzenia, bowiem uderzenie Juninho było nie do obrony - tu jednak zaspała defensywa "Białej Gwiazdy".

Na sparingu nie pojawił się zapowiadany wcześniej senegalski golkiper Oumar Diallo. Ponoć skomplikowała się sprawa jego ewentualnego transferu, szczegóły jednak nie są podawane do wiadomości.

Pomimo niekorzystnego rezultatu, trener Wisły był umiarkowanie zadowolony ze sparingu. Wisła momentami grała bardzo dobrze, stworzyła kilka sytuacji bramkowych (strzał Patera cudem obroniony przez Coupet'a, słupek Cantoro), jednak szwankowała skuteczność, co jest dość zrozumiałe zważywszy na okres tuż po treningach wytrzymałościowych.

Henryk Kasperczak oszczędzał najlepszego w ostatnich sparingach Wisły Kalu Uche. Wiślacy wystąpili w następującym składzie:

Piekutowski - Baszczyński, Głowacki, Stolarczyk, Kaliciak (70-Jop), Pater, Moskal, Paszulewicz (65-Strąk), Kosowski, Żurawski, Frankowski (57-Cantoro).

(maaarcin & rav)

Źródło: wislakrakow.com