2007.12.05 Wisła Kraków Czerwoni - Wisła Kraków Biali 6:1

Z Historia Wisły

2007.12.05, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków Czerwoni 6:1 (0:0) Wisła Kraków Biali
widzów:
sędzia:
Bramki

Dawid Kubowicz (k)
Mikołaj Kałuda
Mikołaj Kałuda
Mikołaj Kałuda
Patryk Jałocha
Tymoteusz Chodźko
0:1
1:1
2:1
3:1
4:1
5:1
6:1
Tomasz Frankowski


Wisła Kraków Czerwoni
Adan Vargara
Alo Bärengrub
Wisła Kraków Biali

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy
Bilet meczowy

Sparingowa podcinka

W środowe południe rozpoczął się sparing, w którym udział wzięli testowani przez Wisłę zawodnicy oraz piłkarze drużyny rezerw i Młodej Ekstraklasy. Po pierwszej połowie drużyna białych prowadziła 1:0. Gola zdobył Tomasz Frankowski, który po prostopadłym podaniu przerzucił piłkę nad wychodzącym Cebanu. Niektórym przypomniała się słynna podcinka „Franka”.

Warto dodać, że wśród obrońców, których Frankowski oszukał, byli dwaj testowani przez Białą Gwiazdę defensorzy: Adan Vargara i Alo Bärengrub. Więcej uwagi zwracał na siebie ten pierwszy, bowiem cały czas pokrzykiwał na kolegów z obrony, dyrygował ich grą. Chilijczyk wytrzymał jednak tylko 45 minut, bowiem grał z urazem i dlatego na drugą połowę już nie wyszedł. Do końca meczu dotrwał Estończyk, ale i on nie uniknął urazu. Po zderzeniu z Cebanu rozciął sobie głowę i do końca meczu grał z opatrunkiem założonym przez doktora Jurkę.

Cały mecz rozegrał również na prawej obronie trzeci z testowanych piłkarzy, Adrian Basta. Po meczu trener Maciej Skorża przyznał, że on był testowany raczej pod kątem zespołu Młodej Ekstraklasy. Druga połowa okazała się popisem zespołu czerwonych. Najpierw wyrównał z karnego Kubowicz, potem trzy bramki zdobył Mikołaj Kałuda, a na koniec po golu dołożyli Jałocha i Chodźko. Źródło: wisla.krakow.pl

Za: wislaportal.pl