2010.05.26, Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi w Judo

Z Historia Wisły

Wyniki

Relacja

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Łodzi, będących równocześnie zawodami klasyfikacyjnymi do kadry narodowej, nasi zawodnicy zdobyli 5 medali. Złote krążki wywalczyli Małgorzata Tracz (70 kg) i Kajetan Pintal (100 kg), srebrne medale zdobyły Izabela Mirus (57 kg) i Anna Osajda (78 kg), a trzecie miejsce zajął Bartłomiej Garbacik (60 kg). Oprócz nich piąte miejsce zajęła Izabela Bryndza (57 kg).

Zwycięstwa nasi zawodnicy odnosili w sposób bezdyskusyjny, zaś jeżeli już musieli uznać wyższość przeciwnika, było to wynikiem upomnień (po zmianie przepisów w styczniu br., na matach ciągle dochodzi do kontrowersji w interpretacji przez sędziów niektórych akcji).

Małgorzata Tracz i Izabela Mirus (odpowiednio nr 1 i nr 2 w rankingu PZJudo) mają realną szansę reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorek w Sofii we wrześniu br. Zanim to jednak nastąpi, czeka je cykl przygotowań na obozach kadry (pierwszy już pod koniec czerwca w Zakopanem, następny w lipcu w Cetniewie i ostatni pod koniec sierpnia również w Cetniewie) oraz kilka startów (Cetniewo, Praga, Berlin). Następny turniej rankingowy odbędzie się za tydzień w Opolu. Emocji z pewnością nie zabraknie, gdyż swój udział zapowiedziała podobna liczba zawodniczek i zawodników, ilu startowało w Łodzi (273 osoby).

Źródło: tswisla.pl