2011.03.26 Tomy Więcpol Futsal Team Stobierna - Wisła Krakbet Kraków 4:6

Z Historia Wisły

2011.03.12, Halowy Puchar Polski, 1/8, ,
Tomy Więcpol Futsal Team Stobierna 4:6 (1:3) Wisła Krakbet Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Andrzej Szłapa
Zbigniew Mirga
Łukasz Nocoń
Michał Słonina
Krzysztof Filipczak
Krzysztof Kusia
Tomy Więcpol Futsal Team Stobierna
Wisła Krakbet Kraków
bramkarze:
Bartłomiej Nawrat
Kamil Dworzecki

zawodnicy z pola:
Zbigniew Mirga
Maciej Wołoszyn
Andrzej Szłapa
Łukasz Nocoń
Adrian Pater
Krzysztof Kusia
Michał Słonina
Łukasz Szymanowski
Błażej Korczyński
Krzysztof Filipczak

trener: Błażej Korczyński

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Wisła w ćwierćfinale!

Wisła Krakbet Kraków awansowała do 1/4 Halowego Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu Biała Gwiazda pokonała Tomy Więcpol Futsal Team Stobierna 6:4. W ćwierćfinale Krakowianie zmierzą się z Marwitem Toruń, który wyeliminował FC Jango Katowice. O awansie do final four zadecyduje dwumecz.

Spore zainteresowanie meczem wzbudził pojedynek Tomy Więcpol z Wisłą Krakbet. W hali pojawił się komplet widzów. Biała Gwiazda świetnie rozpoczęła spotkanie. Już w pierwszej akcji Krakowianie objęli prowadzenie. Bramkarza gospodarzy pokonał Andrzej Szłapa. Wisła stwarzała spore zagrożenie po rzutach rożnych. Dwukrotnie bliski zdobycia gola był Błażej Korczyński. W 8 minucie drużyna Tomy Więcpol przeprowadziła kontre i wyrównała. Na niecałe 4 minuty przed końcem pierwszej części spotkania Wiślacy po raz drugi wyszli na prowadzenie. Po koronkowej akcji piłkę w pustej bramce gospodarzy umieścił Zbigniew Mirga. W 19 minucie padła kolejna bramka dla Wisły. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Nocoń. Do przerwy Tomy przegrywały z Wisłą Krakbet 1:3.

Po zmianie stron Wisła znów rozpoczęła od pięknej akcji. Po świetnym rozegraniu przez krakowski zespół, piłka trafiła pod nogi Michała Słoniny, który umieścił ją w samym okienku bramki rywala. Zawodnicy ze Stobiernej zaczęli grać wyższym pressingiem, czego efektem były szybkie kontry Wiślaków. W 32 minucie Krzysztof Kusia przeprowadził jeden z kontrataków. Kapitan Białej Gwiazdy zagrał do Krzysztofa Filipczaka, a ten zdobył kolejną bramkę dla swojego zespołu. Minutę później bramkarz gospodarzy sfaulował w polu karnym Łukasza Noconia. Do piłki podszedł Krzysztof Kusia, który nie dał szans golkiperowi rywali. Po tym trafieniu Krakowianie mieli sporo okazji do podwyższenia rezultatu, lecz zawodziła skuteczność. Tomy Więcpol wykazały wolę walki. Gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki do 4:6.

Tomy Więcpol Futsal Team Stobierna 4 : 6 (1:3) Wisła Krakbet Kraków

Skład Wisły Krakbet Kraków:

Kamil Dworzecki, Bartłomiej Nawrat - Zbigniew Mirga, Andrzej Szłapa, Michał Słonina, Adrian Pater, Błażej Korczyński, Maciej Wołoszyn, Łukasz Nocoń, Krzysztof Kusia, Krzysztof Filipczak

Źródło: wislafutsal.pl