2014.04.26-27, Puchar Polski w Pływaniu Masters - XI Międzynarodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska, Bielawa
Z Historia Wisły
Pływacy masters podbili Dolny Śląsk
29 kwietnia 2014
Aż 30 medali, w tym 14 złotych, wywalczyli zawodnicy Wisły podczas XI Międzynarodowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Pływaniu Masters, które odbyły się 26 i 27 kwietnia w Bielawie.
Medale zdobyli:
Ewa Macierzewska - 5 złotych (50, 100 i 200 m stylem grzbietowym,100 m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym),
Stanisław Krokoszyński - 4 złote (100 i 200 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym),
Mateusz Dybek - 2 złote (100 i 200 m stylem dowolnym), 1 srebrny (50 m stylem dowolnym,
Małgorzata Skalska - 1 złoty (200 m stylem klasycznym) i 5 srebrnych (50 i 100 m stylem klasycznym, 100 i 200 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym),
Marta Wolska - 1 złoty (200 m stylem dowolnym), 3 srebrne (100 i 200 m stylem grzbietowym) i 2 brązowe (50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem klasycznym),
Wojciech Wolski - 1 złoty (100 m stylem klasycznym), 3 srebrne (50 i 200 m stylem grzbietowym, 200 m stylem klasycznym) oraz 1 brązowy (50 m stylem klasycznym),
Tomasz Doniec - 1 brązowy (200 m stylem klasycznym).
Ósmy ze startujących wiślaków, Andrzej Kąkol, pływał na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem klasycznym, zdobywając odpowiednio szóste, czwarte i siódme miejsce.
W zawodach, które zaliczane były do Pucharu Polski, startowało 149 zawodniczek i zawodników z 42 klubów z całego kraju.
Źródło: tswisla.pl
Wyniki szczegółowe:
XI MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA w PŁYWANIU MASTERS Bielawa, 26. - 27.4.2014
- 26. kwietnia
- 50 m stylem dowolnym mężczyzn
- 26.04.2014
- Kategoria B
- 1. Marcin Wciórka NZ 26.71|644
- 2. Mateusz Dybek Masters Wisła Kraków 26.9|3 628
- 3. Tomasz Karch Klub Sportowy "Rekin" Świebodz 27.82|570
- Kategoria D
- 1. Marek Wojciechowicz MASTERS Gorzów Wlkp. 27.70|685
- 2. Wojciech Woźny MUKP Just Swim Jelenia Góra 28.21|648
- 3. Artur Rutkowski MASTERS Gorzów Wlkp. 29.10|590
- 6. Andrzej Kąkol Masters Wisła Kraków 49.94|116
- 100 m stylem dowolnym mężczyzn
- Kategoria B
- 1. Mateusz Dybek Masters Wisła Kraków 58.68|643 (28.30+30.38)
- 2. Tomasz Karch Klub Sportowy "Rekin" Świebodz 1:01.29|564
- 3. Ulasz Szanli Weteran Zabrze 1:28.52|187
- Kategoria D
- 1. Marek Wojciechowicz MASTERS Gorzów Wlkp. 1:01.42|657
- 2. Artur Rutkowski MASTERS Gorzów Wlkp. 1:04.97|555
- 3. Krzysztof Słomiński Klub Sportowy "Rekin" Świebodz 1:23.00|266
- 4. Andrzej Kąkol Masters Wisła Kraków 1:48.89|118 (51.03+57.86)
- Kategoria L
- 1. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 1:31.70|600 (41.79+49.91)
- 200 m stylem dowolnym mężczyzn
- Kategoria B
- 1. Mateusz Dybek Masters Wisła Kraków 2:14.03|578 (29.51+32.61+35.25+36.66)
- 2. Tomasz Karch Klub Sportowy "Rekin" Świebodz 2:19.09|517
- 50 m stylem grzbietowym mężczyzn
- Kategoria E
- 1. Dariusz Matusiak NZ 39.58|387
- 2. Wojciech Wolski Masters Wisła Kraków 42.85|305
- 3. Michał Rudziński Warszaw Masters Team 51.63|174
- 200 m stylem grzbietowym mężczyzn
- Kategoria E
- 1. Dariusz Matusiak NZ 3:17.62|362
- 2. Wojciech Wolski Masters Wisła Kraków 3:49.89|230 (53.85+58.11+58.77+59.16)
- 50 m stylem klasycznym mężczyzn
- Kategoria D
- 1. Krzysztof Jawień Straż Miejska Miasta Kraków 35.17|590
- 2. Oskar Bogucki 10 BKPanc Świętoszów 35.74|562
- 3. Krzysztof Gudwański ZRS Gogolin 36.28|537
- 6. Tomasz Doniec Masters Wisła Kraków 40.48|387
- Kategoria E
- 1. Miłosz Kaczanowski Mastersswim.Pl 34.17|726
- 2. Paulo Vechirko Klub Sportowy Masters Polkowic 38.17|521
- 3. Wojciech Wolski Masters Wisła Kraków 38.64|502 *Kategoria L
- DYSKW. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków
- Start wykonany przed sygnałem.
- 100 m stylem klasycznym mężczyzn
- Kategoria D
- 1. Krzysztof Jawień Straż Miejska Miasta Kraków 1:16.90|666
- 2. Krzysztof Gudwański ZRS Gogolin 1:19.89|594
- 3. Dawid Borus MASTERS Gorzów Wlkp. 1:20.52|580
- 6. Tomasz Doniec Masters Wisła Kraków 1:30.61|407 (42.78+47.83)
- 7. Andrzej Kąkol Masters Wisła Kraków 2:02.99|162 (59.11+1:03.88)
- Kategoria E
- 1. Wojciech Wolski Masters Wisła Kraków 1:28.27|472 (40.80+47.47)
- 2. Michał Rudziński Warszaw Masters Team 1:37.05|355
- Kategoria L
- 1. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 2:02.81|660 (57.14+1:05.67)
- 200 m stylem klasycznym mężczyzn
- Kategoria D
- 1. Krzysztof Jawień Straż Miejska Miasta Kraków2:52.42|662
- 2. Krzysztof Gudwański ZRS Gogolin 2:55.89|624
- 3. Tomasz Doniec Masters Wisła Kraków 3:35.73|338 (46.57+53.94+57.17+58.05)
- Kategoria E
- 1. Miłosz Kaczanowski Mastersswim.Pl 2:44.30|823
- 2. Wojciech Wolski Masters Wisła Kraków 3:14.79|494 (41.26+49.31+52.25+51.97)
- 3. Michał Rudziński Warszaw Masters Team 3:29.11|399
- Kategoria L
- 1. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 4:20.63|816 (58.71+1:05.48+1:07.88+1:08.56)
- 50 m stylem motylkowym mężczyzn
- Kategoria D
- 1. Artur Rutkowski MASTERS Gorzów Wlkp. 31.20|623
- 2. Maciej Kunicki Weteran Zabrze 31.37|613
- 3. Marek Wojciechowicz MASTERS Gorzów Wlkp. 31.42|610
- 6. Tomasz Doniec Masters Wisła Kraków 41.51|264 *100 m stylem zmiennym mężczyzn
- Kategoria E
- 1. Tadeusz Stuchlik Weteran Zabrze 1:07.79|826
- 2. Mariusz Baranik Collegium Medicum UJ Masters K 1:11.89|692
- 3. Dariusz Matusiak NZ 1:21.28|479
- 4. Wojciech Wolski Masters Wisła Kraków 1:22.39|460 (39.72+42.67)
- Kategoria L
- 1. Stanisław Krokoszyński Masters Wisła Kraków 1:51.80|733 (53.62+58.18)
- 50 m stylem dowolnym kobiet
- Kategoria K
- 1. Ewa Macierzewska Masters Wisła Kraków 1:15.75|150
- 100 m stylem dowolnym kobiet
- Kategoria C
- 1. Anna Jaśkiewicz Redeco Wrocław 1:23.11|334
- 2. Małgorzata Skalska Masters Wisła Kraków 1:30.74|257 (44.41+46.33)
- 200 m stylem dowolnym kobiet
- Kategoria C
- 1. Dominika Michalik Masters Bialystok 2:28.73|605
- 2. Małgorzata Skalska Masters Wisła Kraków 3:20.55|247 (46.01+51.62+54.15+48.77)
- Kategoria E
- 1. Marta Wolska Masters Wisła Kraków 4:10.35|167 (59.68+1:03.37+1:04.33+1:02.97)
- 50 m stylem grzbietowym kobiet
- Kategoria C
- 1. Anna Jaśkiewicz Redeco Wrocław 49.02 260
- 2. Małgorzata Skalska Masters Wisła Kraków 52.86|207
- Kategoria E
- 1. Mariola Kuliś Masters Korona kraków 37.0|7 729
- 2. Małgorzata Bogdan Redeco Wrocław 40.91|542
- 3. Marta Wolska Masters Wisła Kraków 56.1|210 *Kategoria K
- 1. Ewa Macierzewska Masters Wisła Kraków 1:18.1|1 231
- 100 m stylem grzbietowym kobiet
- Kategoria E
- 1. Małgorzata Bogdan Redeco Wrocław 1:31.47|511( 43.96+47.51)
- 2. Marta Wolska Masters Wisła Kraków 2:00.19|225 (58.18+1:02.01)
- Kategoria K
- 1. Ewa Macierzewska Masters Wisła Kraków 2:51.2|245 (1:22.29+1:28.92)
- 200 m stylem grzbietowym kobiet
- Kategoria E
- 1. Małgorzata Bogdan Redeco Wrocław 3:16.75|561 (46.54+50.11+51.27+48.83)
- 2. Marta Wolska Masters Wisła Kraków 4:12.69|265 (58.37+1:05.27+1:05.61+1:03.44)
- Kategoria K
- 1. Ewa Macierzewska Masters Wisła Kraków 5:46.48|305 (1:19.00+1:29.78+1:30.32+1:27.38)
- 50 m stylem klasycznym kobiet
- Kategoria C
- 1. Anna Jaśkiewicz Redeco Wrocław 45.92|386
- 2. Małgorzata Skalska Masters Wisła Kraków 48.44|329 *Kategoria K
- DYSKW. Ewa Macierzewska Masters Wisła Kraków
- 100 m stylem klasycznym kobiet
- Kategoria C
- 1. Anna Jaśkiewicz Redeco Wrocław 1:38.87|422
- 2. Małgorzata Skalska Masters Wisła Kraków 1:44.51|357 (50.35+54.16)
- Kategoria E
- 1. Mariola Kuliś Masters Korona kraków 1:29.49|695
- 2. Maria Petecka Motyl Mosir Stalowa Wola 1:39.76|502
- 3. Marta Wolska Masters Wisła Kraków 2:10.78|222 (1:00.35+1:10.43)
- Kategoria K
- 1. Ewa Macierzewska Masters Wisła Kraków 2:55.06|254 (1:19.18+1:35.88)
- 200 m stylem klasycznym kobiet
- Kategoria C
- 1. Małgorzata Skalska Masters Wisła Kraków 3:50.05|339 (49.89+57.62+1:01.01+1:01.53)
- Kategoria E
- 1. Maria Petecka Motyl Mosir Stalowa Wola 3:30.83|535
- 2. Marta Wolska Masters Wisła Kraków 4:29.56|256 (1:03.14+1:10.14+1:09.84+1:06.44)