2014.11.29 I Wiślacki Turniej Andrzejkowy U-7

Z Historia Wisły

I Wiślacki Turniej Andrzejkowy U-7 za nami!

02.12.2014

W sobotnie popołudnie w Hali Głównej „TS Wisła” byliśmy świadkami I Wiślackiego Turnieju Andrzejkowego, w którym udział wzięli sześciolatkowie. Celowo unikamy słowa „rywalizowali” ponieważ tego dnia wyniki nie były sprawą najważniejszą. Główny zamiar takich spotkań to okazja do zbierania doświadczenia, które w przyszłości z pewnością zaprocentuje. W zabawie udział wzięło siedem drużyn: Wisła „Smoki” Kraków, Wisła „Rekiny” Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Górnik Zabrze, GKS Katowice, Akademia Piłkarska 21 Kraków oraz Bronowianka Kraków. Turniej uświetniło rozdanie okazałych pucharów i medali dla każdego dziecka. Dodatkowo trenerzy wybrali najlepszego zawodnika swojej drużyny, który otrzymał pamiątkową nagrodę indywidualną.

– Nie przykładaliśmy większej wagi do wyników. Dla dzieci w wieku przedszkolnym najważniejsza jest radość z gry, a także okazja do skonfrontowania swoich umiejętności z kolegami z innych drużyn oraz możliwość występu przed liczną widownią. Staramy się wpajać zasady fair-play i wymagać szacunku do przeciwnika. Takie turnieje, w którym spotyka się sześć klasowych drużyn, również z innego województwa, pozwalają te cechy kształtować – podsumowywał sobotni turniej organizator i trener Bartosz Podlewski.

Impreza przyciągnęła na trybuny dość znaczną publikę, która swoim dopingiem tworzyła świetną atmosferę. Po rozegraniu wszystkich spotkań, zawodnicy „Smoków” i „Rekinów” podeszli pod trybunę i najpierw wykrzyczeli: „Jazda, Jazda, Jazda, Biała Gwiazda!”, a później rozeszło się gromkie: „dziękujemy”.

Wiślacy w czasie rozgrywek wygrywali, remisowali i przegrywali. – Musimy zrozumieć, że gdy ma się sześć lat, to liczy się przede wszystkim zabawa i nauka. Wynik jest sprawą drugorzędną, choć już od małego należy zaszczepiać w zawodnikach wolę zwycięstwa.. Widzieliśmy dzisiaj dużo uśmiechniętych twarzy oraz ładnych goli, jak choćby strzał zza połowy naszego bramkarza I to jest w futbolu najważniejsze!

Turniej zakończyła ceremonia wręczenia drużynom pucharów, a zawodnikom medali, rozdawane przez juniorów młodszych Wisły Kraków, którzy brali czynny udział w rozgrywkach, jako sędziowie spotkań.

Z Wisły „Smoki” nagrodę indywidualną otrzymał Wiktor Kozik, natomiast z „Rekinów” Antoni Broniszewski. Trenerzy jednak w rozmowie z całą drużyną podkreślali, że na te nagrody pracowała cała drużyna i wyróżnieni powinni czuć się wszyscy.

Galeria

Fot. Grzegorz Bubak, Wojciech Skwarczyński

Źródło: akademiawisly.pl