2016.03.05 Turniej piłkarski Elkal Cup, Brzączowice

Z Historia Wisły

Zapowiedź

W sobotę rozegramy turniej w Brzaczowicach Elkal Cup. Zbiórka godz. 9:15 hala w Brzaczowicach przy szkole podstawowej.

Kadra:

Antoni Broniszewski, Patryk Gwizdała, Bartosz Jarosz, Oskar Konieczny, Igor Kościółek, Nathan Lis, Artur Przęczek, Tobiasz Surma, Szymon Waligóra, Antoni Wójcik

Zabieramy: ochraniacze, halówki, dres wyjściowy, zdrowe przekąski, wodę

Źródło: akademiawisly.pl

WISŁA KRAKÓW WYGRYWA ELKAL CUP 2016

W zakończonym dziś w Brzączowicach turnieju ELKAL CUP 2016 rocznika 2006 i młodsi, niepokonani okazali się zawodnicy Akademia Piłkarska Wisła Kraków - Rocznik 2007, którzy w finale pokonali 1:0 zespół Orkan Szczyrzyc.

Turniej był znakomitą promocją piłki nożnej. Brzączowice gościły przy tej okazji między innymi Łukasza Surmę - rekordzistę pod względem ilości występów w Ekstraklasie - obecnego zawodnika Ruchu Chorzów oraz Marcina Broniszewskiego, który jako trener kilka godzin wcześniej prowadził Wisłę Kraków w meczu z Piast Gliwice.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach - grupę A wygrała drużyna Futbol.brzaczowice, która po pechowej porażce 1:2 z GKS Orkan Niedźwiedź odniosła zwycięstwa z KS Dalin Myślenice (3:2) oraz Cracovia Kraków (1:0) i razem z Orkanem awansowała do Ligi Mistrzów.

W grupie B awans uzyskały drużyny Wisły Kraków i Orkana Niedźwiedź. Drużyny, które w swoich grupach zajęły 3 i 4 miejsce, rywalizowały w Lidze Europejskiej i w tej kategorii tryumfowała ekipa Grodziska Raciechowice.

W półfinale Ligi Mistrzów zespół z Brzączowic spotkał się z Białą Gwiazdą. Reprezentanci naszej gminy szybko objęli prowadzenie po strzale Szymka Stokłosy, ale niestety później górą byli zawodnicy z Krakowa.

Zawodnicy z Futbol Brzączowice bardzo przeżyli tą porażkę i w meczu o III miejsce nie byli już w stanie pokonać przeciwników z Orkana Niedźwiedź, choć trzeba zauważyć, że przeciwnikom wyszły 2 strzały życia (z własnej połowy!) a "nasi" mieli swoje znakomite okazje. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gości.

Reasumując, turniej stał na bardzo wysokim poziomie i możemy być dumni, że w tak mocnej obsadzie, brzączowicki zespół zajął IV miejsce, będąc do tego jedną z najmłodszych ekip w stawce!

W imieniu Organizatorów, składamy wyrazy podziękowania sponsorowi - firmie Elkal ze Stojowic, za ufundowanie wspaniałych nagród i pomoc w organizacji Turnieju.

Kwalifikacja końcowa:

1. Wisła Kraków
2. Orkan Szczyrzyc
3. Orkan Niedźwiedź
4. Futbol Brzączowice
5. Grodzisko Raciechowice
6. Cracovia Kraków
7. Dalin Myślenice
8. Akademia Estillo Siepraw

Król strzelców - Nathan Lis - Wisła Kraków
Najlepszy zawodnik - Roland Cudryk - Orkan Szczyrzyc

Źródło: facebook.com/Futbol.brzaczowice