2016.05.31 Tarnovia - Wisła Kraków 0:2

Z Historia Wisły

MLM: Zwycięska druga połowa Wisły 2003

Nie bez kłopotów Wisła Kraków 2003 pokonała w wyjazdowym meczu z Tarnovią Tarnów 2:0, w ramach zaległej 18. kolejki Małopolskiej Ligi Młodzików. Bramki dla Białej Gwiazdy, po przerwie, strzelali Szymon Gołąb i Filip Leśniak.

O tym, że nie było to łatwe spotkanie świadczy pierwsza połowa w której Wisłę kilkukrotnie przed utratą bramki ratował Wiktor Skrzyński. Wisła z kolei potrafiła odpowiedzieć jedną dobrą okazją po rzucie rożnym. Punktem przełomowym była piąta minuta drugiej połowy, kiedy Skrzyński kolejny raz uchronił kolegów przed stratą bramki, instynktownie broniąc strzał z bliska. Dwie minuty później Szymon Gołąb uderzeniem z dystansu dał Wiśle prowadzenie. Po chwili było już 2:0, a autorem trafienia był Filip Leśniak. Wisła w drugiej połowie dominowała i ostatecznie pewnie wygrała kolejne ligowe spotkanie. Na trzy mecze przed końcem sezonu Wisła jest liderem i ma 9 punktów przewagi nad drugą Akademią Piłkarską 21, która jednak ma rozegrany jeden mecz mniej.

18. kolejka, Małopolskiej Ligi Młodzików

31 maja, godz. 17:00, ul. Bandrowskiego 9, Tarnów

Tarnovia – Wisła Kraków 0:2 (0:0)

Szymon Gołąb 37′, Filip Leśniak 47′

Wisła Kraków: Wiktor SkrzyńskiFilip Leśniak, Bartosz Pietruszka, Arkadiusz Krysik, Szymon Gołąb, Aleksander Buksa, Jakub Lorek, Kamil Oleś, Jan Rolski oraz Bartłomiej Fojt, Dawid Dąbrowski, Mateusz Gniecki, Mateusz Kaleta, Maciej Tracz

Źródło: akademiawisly.pl