2017.05.12 Arkadiusz Głowacki z nowym kontraktem

Z Historia Wisły

Kapitan z nowym kontraktem!

Arkadiusz Głowacki nie zamierza schodzić z piłkarskiej sceny. Wiślacki kapitan znajduje się ostatnio w wybornej formie i oznajmił, że jeszcze przez co najmniej rok będzie występował z Białą Gwiazdą na piersi. Dziś spotkał się z władzami klubu z Reymonta, aby parafować nową umowę!

To doskonała wiadomość, bo Głowacki to piłkarz-legenda - od wielu lat czołowy zawodnik Wisły. Do Krakowa trafił jeszcze w 2000 roku i od tego czasu wystąpił w 440 spotkaniach różnej rangi - poczynając od rozgrywek ligowych, a na europejskich pucharach kończąc. W dorobku ma aż 6 tytułów mistrzowskich, 2 krajowe puchary, a także wiele innych statuetek, które tylko dodatkowo podkreślają, jak wielkim jest piłkarzem.

Stoper z rekordem… snajperskim!

W tym sezonie „Głowa” wystąpił aż w 23 potyczkach w lidze, wielokrotnie ratując zespół przed utratą bramek i popisując się przy tym wysokiej klasy interwencjami. W dodatku niedawno, w starciu z Górnikiem Łęczna, został najstarszym strzelcem Wisły Kraków w historii. W momencie umieszczenia piłki w siatce miał 38 lat i 40 dni.


Liczymy jednak, że kapitan na tym nie poprzestanie i udowodni, że jest jak wino - im starszy, tym lepszy! Powodzenia, „Głowa”!

Nowa umowa będzie obowiązywać od lipca bieżącego roku do 30 czerwca 2018 roku.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria