2017.11.11 Turniej o Puchar Dawnych Mistrzów ARMADA CUP, Kraków

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 19:36, 11 lip 2018; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

Drugie miejsce w Pucharze Dawnych Mistrzów

W wyjątkowy dla naszego kraju dzień, 11 listopada, odbył się Puchar Dawnych Mistrzów Armada Cup 2017. Zmierzyli się w nim drużyny, które przed wojną choć raz były mistrzami Polski. Wisła, reprezentowana przez rocznik 2007, zajęła drugie miejsce.

Uroczysta inauguracja turnieju odbyła się dzień wcześniej w Muzem Lotnictwa Polskiego. Zgromadzeni zawodnicy wysłuchali opowieści o Orlętach Lwowskich i ich bohaterskiej postawie na przykładzie Heleny Grabskiej, Jurku Bitschanie i Antonim Petrykiewiczu.

O wyniku zadecydowało już pierwsze starcie w którym lepsza o jedną bramkę okazała się Warta Poznań. I choć podopieczni trenera Bartosza Bąka wygrali pozostałe mecze, w tym między innymi Derby z Cracovią, to musieli zadowolić się drugim miejscem, gdyż drużyna z Poznania punktowała również skutecznie. Straciła punkty z Cracovią i przy identycznym dorobku punktowym decydował bezpośredni mecz.

Wyniki Wisły Kraków 2007 w Pucharze Dawnych Mistrzów Armada Cup 2017:

Wisła Kraków – Warta Poznań 1:2

Wisła – Pogoń Lwów 3:0

Wisła – Ruch Chorzów 6:0

Wisła – Garbarnia Kraków 2:1

Wisła – Cracovia 1:0

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Jakub Grabowski, Oliwier Gumula, Kamil Jakóbczyk, Bartosz Jarosz, Oskar Konieczny, Igor Kościółek, Antoni Kuś, Szymon Malina, Jakub Mita, Adam Orlicki, Michał Paszcza, Mikołaj Podsiadło, Mateusz Wilk, Filip Wykurz

Źródło: akademiawisly.pl