Dominik Maśnica

Z Historia Wisły

Dominik Maśnica, jesień 2016.Źródło: akademiawisly.pl
Dominik Maśnica, jesień 2016.
Źródło: akademiawisly.pl
Dominik Maśnica odbiera nagrodę za tytuł Piłkarza Miesiąca Kwietnia 2016 z rąk Arkadiusza Głowackiego.
Dominik Maśnica odbiera nagrodę za tytuł Piłkarza Miesiąca Kwietnia 2016 z rąk Arkadiusza Głowackiego.

Dominik Maśnica (ur. 10 września 2006 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków od 2014 roku; zawodnik drużyny juniorów U-19 w sezonie 2023/2024.. Wcześniej reprezentował Szkołę Futbolu Staniątki.

Spis treści

Sezon 2014/2015

zawodnik drużyny U-9 (Żaki Starsze)

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-10 (Orliki Młodsze)
najlepszy piłkarz kwietnia 2016

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-13 (Trampkarze)

Dominik Maśnica Piłkarzem Kwietnia!

11.05.2016

Dominik Maśnica z Wisły Kraków 2006 zdaniem trenerów Akademii Piłkarskiej najbardziej wyróżnił się w kwietniu i zasłużył na nagrodę Piłkarza Miesiąca. Maśnica dołączył do Wisły w czerwcu 2014 roku z Szkoły Futbolu Staniątki i od tego momentu jest wyróżniającym zawodnikiem w swoim roczniku.

Dominik wystąpił w wygranych kwietniowych sparingach Wisły przeciwko Akademii Sportu Progres Kraków, GKS Tychy, Akademii Piłkarskiej 21 Kraków i Piastowi Skawina, w których błyszczał formą. – Dominik już dawno zasługiwał na wyróżnienie, systematycznie pracował i ciągle robi postępy. Zaraz po Mateuszu Kusiaku ukończył zadania domowe polegające na wykonywanie różnych tricków z piłką – mówi Patryk Jałocha, trener Wisły 2006. Maśnica otrzymał nagrodę na murawie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, podczas Ślubowania Wiślaków przed meczem 36. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków, a Śląskiem Wrocław. Statuetkę Piłkarza Miesiąca wręczył mu Arkadiusz Głowacki, kapitan trzynastokrotnego Mistrza Polski.

Źródło: akademiawisly.pl

Artykuły. Wywiady

Dominik Maśnica podpisał profesjonalny kontrakt

1 dzień temu | 29.01.2024, 15:31


Swoją pierwszą profesjonalną umowę z Wisłą Kraków podpisał 17-letni Dominik Maśnica. Młody pomocnik związał się z Białą Gwiazdą umową, która będzie obowiązywać do 31 grudnia 2024 roku.

Dominik Maśnica urodził się 10 września 2006 roku. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w klubie partnerskim krakowskiej Wisły - Szkole Futbolu Staniątki. Do klubu z Reymonta trafił w 2014 roku i sukcesywnie przechodził przez kolejne grupy młodzieżowe m.in. CLJ U-15 i U-17. Obecnie jest zawodnikiem drużyny CLJ U-19, a przed rozpoczęciem aktualnego sezonu został zgłoszony do rozgrywek JAKO IV Ligi. W obecnych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów wystąpił w 12 meczach, w których zdobył jedną bramkę.

Plan - szybki powrót na murawę

„Jestem bardzo zadowolony, że mogę w końcu podpisać profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków, zwłaszcza, że gram tutaj już od 10 lat. Jest to dla mnie naprawdę wyjątkowa chwila. Niestety, moje występy przerwała kontuzja, którą wciąż leczę i mam nadzieję, że szybko uda mi się powrócić na boisko, aby pomóc drużynie. Bardzo doceniam zaangażowanie klubu w tym trudnym czasie, ponieważ ciągle pomaga mi, abym jak najszybciej wrócił do gry” - mówi 17-latek.

„Na ten moment, moim głównym celem jest oczywiście powrót na murawę, a gdy ten moment w końcu nadejdzie, chciałbym stać się mocnym punktem drużyny rezerw, a w przyszłości również pierwszej drużyny Wisły Kraków” - zakończył.

Dominik, gratulujemy! Wracaj szybko na boisko!

Źródło: wislakrakow.com


Jania: Dominik Maśnica to świetny przykład harmonijnego rozwoju

2 dni temu | 08.02.2024, 20:00

Dominik Maśnica z Wisłą Kraków związany jest już niemal od 10 lat. Na początku swojej przygody grę w piłkę łączył z trenowaniem karate. „Często też próbował swoich sił na bramce, ponieważ tam mógł wykazywać się swoją sprawnością ogólną” – mówi Michał Jania, który młodego zawodnika prowadził zarówno w Szkole Futbolu Staniątki i Wiśle Kraków.

Koordynator Michał Jania przed rozpoczęciem swojej trenerskiej pracy w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków szkolił młodzież w jej klubie partnerskim – Szkole Futbolu Staniątki, gdzie został opiekunem Dominika. Szkoleniowiec nadzorował rozwój młodego zawodnika przez około dwa lata, by później ponownie rozpocząć z nim współpracę w barwach Białej Gwiazdy.

„Dominika poznałem kiedy byłem trenerem w Szkole Futbolu Staniątki. Prowadziłem go przez około dwa lata w grupach skrzatów oraz żaków. Od samego początku wyróżniał się on sprawnością ogólną oraz stricte piłkarską na tle rówieśników i starszych kolegów, z którymi trenował. Szybko nabywał umiejętności piłkarskie. Jak pamiętam, Dominik był drobnym, ale jednocześnie bardzo zawziętym i sprytnym dzieckiem. Już wtedy było u niego widać spore predyspozycje do gry w piłkę. Łączył wtedy grę z treningami karate, w których również osiągał sukcesy. Dodatkowo odznaczał się zawziętością i skupieniem na zadaniach. Często też próbował swoich sił na bramce, ponieważ tam mógł wykazywać się swoją sprawnością ogólną” – opowiada Michał Jania.

„Dobrze pamiętam tę współpracę, ponieważ była to moja pierwsza praca trenerska. Dominik był w grupie starszych od siebie chłopców. Uczestnicząc w meczach i turniejach, mając porównanie byłem pewny, że poradzi sobie w bardziej wymagającym środowisku. I tak też się stało. Następnie spotkaliśmy się już w Wiśle Kraków w kategorii U-14, kiedy przejąłem drużynę rocznika 2006. Dominika można było wtedy określić jako serducho i płuco drużyny w jednym. Był jednym z zawodników grających najbardziej regularnie” – dodał.


Rodzinne wsparcie

Michał Jania wspomina również, czym młody pomocnik charakteryzował się na boisku i jakie mocne strony u niego dostrzegał. Podkreśla on ważną rolę, jaką w piłkarskiej drodze Dominika pełnią jego rodzice.

„Mocną stroną Dominika zawsze był pierwszy kontakt z piłką. Gdy tylko ją otrzymywał, doskonale wiedział jaki będzie jego kolejny ruch. Zawsze potrafił również w nietuzinkowy sposób wyjść spod presji rywala” – stwierdził koordynator.

„Jeśli miałbym określić czym jest harmonijny rozwój, to Dominik jest jego świetnym przykładem. Z etapu na etap, z kategorii na kategorię prezentował bardzo dobry poziom. Z perspektywy czasu myślę, że dwie rzeczy mocno wpłynęły na to, w jakim miejscu obecnie ten chłopak się znajduje. Przede wszystkim jest bardzo mądrze prowadzony przez swoich rodziców. Wiem, że odgrywają oni w jego piłkarskiej przygodzie ważną rolę i w znacznym stopniu przyczyniają się do jego harmonijnego rozwoju. Drugi aspekt to ten fundament sprawności ogólnej i pełnego zaangażowania” – zakończył.


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

Galeria