Gimnastyka 1971

Z Historia Wisły

Dyplom Barbary Zięby z trójmeczu Bułgaria - NRF - Polska 1971.
Dyplom Barbary Zięby z trójmeczu Bułgaria - NRF - Polska 1971.


Spis treści

Sztab szkoleniowy

Seniorki

 • W Krakowie w dniu 9 maja odbyły się zawody kontrolne kadry seniorek. W zawodach startowało 41 zawodniczek z 15 klubów. Nasze gimnastyczki uplasowały się na miejscach: Halina Daniec trzecim, Wanda Werbiłowicz piątym, Barbara Zięba szóstym, Anna Karelus jedenastym, Aleksandra Roskosz trzynastym i Elżbieta Leśniak dwudziestym ósmym.
 • W zawodach międzypaństwowych Polska - NRF - Bułgaria rozegranych w Krakowie w dniu 29 maja reprezentacja Polski w wieloboju wywalczyła drugie miejsce. Pierwszą lokatę zdobył zespół NRF, a trzecią Bułgaria. W finałach na przyrządach zajmowaliśmy następujące lokaty: w skoku drugą, na poręczach pierwszą, na równoważni i w ćwiczeniach wolnych trzecią. Indywidualnie Barbara Zięba zajęła drugie miejsce, Halina Daniec dziewiąte, Wanda Werbiłowicz piętnaste.
 • W Katowicach w dniach 27 - 29 sierpnia odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek. Bardzo dobrze zaprezentowała się Halina Daniec zdobywając aż 3 medale: srebrny w ćwiczeniach na równoważni i 2 brązowe (wielobój i ćwiczenia wolne). W finałach poręczy zajęła czwarte, a w skoku piąte miejsce. Barbara Zięba w wieloboju uplasowała się na siódmym miejscu, w finale skoku wywalczyła natomiast szóstą lokatę. Anna Karelus była piętnasta w wieloboju i szósta w ćwiczeniach wolnych, Wanda Werbiłowicz siedemnasta w wieloboju i szósta w finale równoważni. Elżbieta Leśniak zajęła ostatecznie dwudzieste pierwsze, a Aleksandra Roskosz dwudzieste drugie miejsce.
 • Halina Daniec zajęła dwunaste miejsce w Międzypaństwowych Zawodach Polska - Białoruś rozegranych w konkurencji układów dowolnych i obowiązkowych w Katowicach. Drużynowo reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce.
 • Drużyna GTS "Wisła" zdobyła Mistrzostwo Polski. Zespół w składzie Halina Daniec, Barbara Zięba, Wanda Werbiłowicz, Aleksandra Roskosz, Anna Karelus wywalczył złoty medal w rozgrywanych w Bydgoszczy w dniach 20 i 21 listopada Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Juniorki (kl I)

Juniorki Młodsze (kl II)

 • Mariola Ornat wywalczyła tytuł Mistrzyni w wieloboju a Marta Surga V-ce Mistrzyni w rozgrywanych w Krakowie w dniu 30 kwietnia Mistrzostwach Okręgu. W finałach na przyrządach Mariola Ornat zajęła pierwsze miejsce w skoku i ćwiczeniach wolnych, na poręczach była druga a na równoważni czwarta. Marta Surga wygrała finał poręczy i równoważni, w skoku i ćwiczeniach wolnych była druga. Kolejna wiślaczka Marzena Kleczaj zajęła czwartą pozycję w ćwiczeniach wolnych, piątą na poręczach i szóstą w skoku.
 • 22 i 23 maja w Krakowie rozegrano Zawody Ogólnopolskie Juniorek Młodszych. Indywidualnie wielobój wygrała Mariola Ornat, druga była Marta Surga, dziesiąta Iwona Gunia, jedenasta Marzena Kleczaj, dwudziesta druga Halina Urbańczyk. W finałach na przyrządach nasze zawodniczki zajęły miejsca: w skoku Marta Surga trzecie a na poręczach drugie miejsce, Marzena Kleczaj była trzecia na poręczach a Iwona Gunia czwarta. Mariola Ornat wywalczyła pierwsze lokaty w finałach równoważni i ćwiczeń wolnych, a Halina Urbańczyk uplasowała się na szóstej pozycji również w finale równoważni.
 • W Michałkowicach w dniach 24 i 25 lipca odbyła się II Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży. Drużynowo reprezentacja Krakowa wywalczyła pierwsze miejsce. Indywidualnie Mariola Ornat wywalczyła srebrny medal w wieloboju, złoty w ćwiczeniach wolnych i brązowy na równoważni. Elżbieta Leśniak zajęła odpowiednio: w wieloboju czwarte miejsce, w finale skoku siódme, na poręczach ósme, w finale równoważni piąte. Marta Surga była piata w wieloboju, szósta w skoku, siódma w ćwiczeniach wolnych i ósma na równoważni. Elżbieta Bogunia wielobój zakończyła na szóstej pozycji, natomiast w finale skoku wywalczyła brązowy medal.
 • W dniach 20 - 25 sierpnia w Katowicach rozegrano Turniej Przyjaźni Państw KDL. W klasyfikacji drużynowej wygrał zespół ZSRR, drugie miejsce przypadło w udziale NDR, reprezentacja Polski I zdobyła trzecie miejsce. Nasz zespół Polska II wywalczył siódmą lokatę. Indywidualnie Mariola Ornat uplasowała się na dwudziestej drugiej pozycji, a Marta Surga na trzydziestej piątej.
 • W Gdańsku w dniu 4 grudnia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (kl II). Zespół wiślaczek w składzie Marta Surga, Mariola Ornat, Grażyna Postawa, Marzena Kleczaj, Iwona Gunia zdobył srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorek Młodszych.
 • W Międzypaństwowym spotkaniu Kraków - Bratysława rozegranym 19 grudnia w Andrychowie drużynowo zespół krakowski zajął drugie miejsce, indywidualnie Mariola Ornat zajęła drugie a Marta Surga czwarte miejsce.

Juniorki Młodsze (kl III)

 • W międzyklubowych zawodach towarzyskich pomiędzy Ks "Korona" i GTS "Wisła" pierwsze miejsce indywidualnie wywalczyła Jolanta Siejak, druga była Małgorzata Pająk, trzecia Anna Przybyło, czwarta Elżbieta Grodzicka, piąta Iwona Kowalska, szósta Małgorzata Marek. Drużynowo zespół GTS "Wisła" zajął pierwsze miejsce.
 • W Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego Juniorek Młodszych rozegranych 7 kwietnia nasz zespół wywalczył pierwsze miejsce. Indywidualnie wielobój wygrała Grażyna Postawa, druga była Hanna Szczepańska, szósta Anna Przybyło, ósma Jolanta Siejak, dziewiąta Małgorzata Pająk, dwunasta Elżbieta Grodzicka.

Młodziczki

 • W zawodach międzyklubowych rozegranych 18 marca pomiędzy GTS "Wisła" a KS "Korona" najlepsza z zawodniczek Wisły Beata Wrona zajęła trzecie miejsce, czwarta była Krystyna Kapik, szósta Ewa Kaczmarska, siódma Beata Forkasiewicz, dziesiąta Jolanta Kuchno i dwunasta Beata Hurlak.
 • 30 marca w Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego wystartowało 63 zawodniczki z 7 klubów. Zespół GTS "Wisła" uplasował się na drugiej pozycji, indywidualnie najlepsza z zawodniczek Wisły Beata Wrona zajęła czwarte miejsce, piata była Krystyna Kapik, ósma Jolanta Kuchno, jedenasta Ewa Kaczmarska, dwunasta Beata Hurlak, piętnaste Beata Forkasiewicz.


Kronika sportowa


Prasa o nas w sezonie

Artykuły, wywiady. Gimnastyka 1971Poprzedni sezon Powrót Następny sezon