Gimnastyka 1986

Z Historia Wisły

Spis treści

Juniorki - kl II

 • Dorota Lipka zdobyła dwa medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek : srebrny w wieloboju i złoty w finale ćwiczeń na poręczach. Ponadto w finale poręczy Katarzyna Hajduga zajęła piąte miejsce, a w finale skoku Dorota Mistarz szóste i Dorota Lipka siódme.
 • W Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego zarówno w wieloboju jak i we wszystkich finałach na poręczach pierwsze miejsce zajęła Dorota Lipka, drugie Anna Michaliszyn a trzecie Magdalena Szostkowska.
 • W Drużynowych Mistrzostwach Okręgu nasz zespół uplasował się na pierwszej pozycji.
 • W Międzynarodowym Turnieju Jubileuszowym z okazji 80-lecia GTS "Wisła" nasza drużyna zajęła trzecie miejsce, indywidualnie w wieloboju szósta była Dorota Lipka a siódma Katarzyna Hajduga. W finałach bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Hajduga zajmując pierwsze miejsce na poręczach i siódme na równoważni. Dobrze wypadła również Dorota Lipka zajmując trzecie miejsce w finale skoku i drugie w ćwiczeniach wolnych.
 • W Międzynarodowym Meczu Berlin - Kraków rozgrywanym w Berlinie nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Indywidualnie Dorota Lipka była trzecia, a Anna Michaliszyn szósta.
 • Katarzyna Hajduga, Anna Michaliszyn, Magdalena Szostkowska, Edyta Woźniak w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek zajęły VII lokatę.

Juniorki - kl III

 • Zespół GTS "Wisła" w składzie Izabella Tatara, Wioletta Chorąży, Ewa Bobrowicz, Marta Werner uplasował się w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych na dwunastej pozycji.

Młodziczki

 • Agnieszka Madoń zdobyła trzy złote medale (wielobój, poręcze, ćwiczenia wolne) podczas Indywidualno - Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek. Wioletta Chorąży wywalczyła natomiast dwa brązowe medale : w wieloboju i w finale ćwiczeń na poręczach. Drużynowo zespół GTS "Wisła" zajął pierwsze miejsce.
 • Mistrzynią Okręgu Krakowskiego w wieloboju została Agnieszka Madoń. Wywalczyła również złote medale w ćwiczeniach na poręczach, równoważni i ćwiczeniach wolnych oraz srebrny medal w skoku.. Tytuł V-ce Mistrzyni w wieloboju zdobyła Wioletta Chorąży, która wywalczyła również srebrne medale na poręczach, równoważni i ćwiczeniach wolnych. Udało jej się natomiast wygrać finał skoku gdzie zdobyła pierwsze miejsce. Miejsce trzecie i brązowy medal przypadł w udziale Beacie Malinowskiej, która wywalczyła również w finałach równoważni i ćwiczeń wolnych dwa brązowe medale. W finałach skoku i poręczy dwa brązowe medale zdobyła Marta Werner.

Kadra Narodowa

W podsumowaniu sezonu 1986 za największe osiągnięcie uważa się zdobycie 7 medali indywidualnie i 1 medalu drużynowo na Mistrzostwach Polski (juniorki i młodziczki)

W kadrze narodowej na rok 1986 znalazła się:

Podsumowanie sezonu 1986


Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 1986 rok


Prasa o nas w sezonie 1986


 • „Dziennik Polski” nr 67. Zapisy na kursy aerobiku.
 • „Dziennik Polski” nr 87. Zapisy do sekcji gimnastycznej.
 • „Dziennik Polski” nr 278, 279. Międzynarodowy turniej w gimnastyce w hali Wisły z okazji jubileuszu. Skok: 3. Lipka 18.125; poręcze: 1. Hajduga 19.00; ćwiczenia wolne: 3. Lipka 18.80. Drużynowo: Wisła 3. miejsce.
 • „Dziennik Polski” nr 292. Zapisy na aerobik.
Poprzedni sezon Powrót Następny sezon