Gimnastyka 1986

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
(Prasa o nas w sezonie 1986)
(Prasa o nas w sezonie 1986)
Linia 49: Linia 49:
*„Dziennik Polski” nr 278, 279. Międzynarodowy turniej w gimnastyce w hali Wisły z okazji jubileuszu. Skok: 3. Lipka 18.125; poręcze: 1. Hajduga 19.00; ćwiczenia wolne: 3. Lipka 18.80. Drużynowo: Wisła 3. miejsce.
*„Dziennik Polski” nr 278, 279. Międzynarodowy turniej w gimnastyce w hali Wisły z okazji jubileuszu. Skok: 3. Lipka 18.125; poręcze: 1. Hajduga 19.00; ćwiczenia wolne: 3. Lipka 18.80. Drużynowo: Wisła 3. miejsce.
*„Dziennik Polski” nr 292. Zapisy na aerobik.
*„Dziennik Polski” nr 292. Zapisy na aerobik.
 +
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1986, nr 63 (1 IV) nr 12109===
 +
 +
W KRAKOWIE rozegrane zostały mistrzostwa okręgu w gimnastyce, w I klasie młodzieżowej, w których startowały najmłodsze zawodniczki, te liczące po 9 lat. W zawodach uczestniczyły przedstawicielki trzech klubów — Korony. Olszy i Wisły, ale wszystkie medalowe lokaty przypadły młodym wiślaczkom. W wieloboju zwyciężyła Agnieszka Madoń — 38,10 pkt przed Violettą Chorąży — 37,10 pkt i Beatą Malinowską — 36,25 pkt, a na poszczególnych przyrządach zwycięstwa przypadły: w skoku przez konia — Violettcie Chorąży oraz w ćwiczeniach na poręczach, równoważni > wolnych — Agnieszce Madoń.
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1986, nr 69 (9 IV) nr 12115===
 +
 +
OGÓLNOPOLSKIE zawody gimnastyczne w klasie młodzieżowej, które odbyły się ostatnio w Łodzi stały pod znakiem zwycięstw zawodniczek krakowskiej Wisły. W wieloboju 1. miejsce zajęła Agnieszka Madoń, wyprzedzając Bożenę Sobolewską z Górnika Zabrze i swoją koleżankę klubową Violettę Chorąży. Wiślaczki triumfowały także w klasyfikacji drużynowej. Ponadto A. Madoń była najlepsza na poręczach, na 3. pozycji w tej konkurencji uplasowała się V. Chorąży, natomiast w ćwiczeniach wolnych A. Madoń wywalczyła 1. lokatę ex aequo z B. Sobolewska.
 +
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1986, nr 88 (7 V) nr 12134===
 +
 +
W OSTATNIM czasie gimnastyczki krakowskie rozegrały swoje mistrzostwa okręgu zarówno w gimnastyce I sportowej jak i artystycznej J Mistrzostwa gimnastyki j sportowej rozegrano równocześnie jako Igrzyska Młodzieży Szkolnej, imprezę mającą wyłonić najlepsze zawodniczki do startu w ogólnopolskich zawodach szkolnych. Oto wyniki: klasa I — Jolanta Fraś z Korony 33,55 J pkt przed Dorotą Mistarz z Wisły 33,15 pkt, klasa II — j Dorota Lipka 35,65 pkt: przed Anną Michaliszyn 33,95 pkt i Magdaleną Szostkowską 32.65 pkt — wszystkie z Wisły, klasa III — Ilona Krzyżowska 34,40 pkt przed Dorotą Studnicką 33,75 pkt i Angelicą Leszkiewicz 33,70 —wszystkie z Korony.
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1986, nr 97 (20 V) nr 12143===
 +
 +
W ZABRZU rozegrano międzystrefowe eliminacje gimnastyki sportowej przed Igrzyskami Młodzieży Szkolnej Dobrze spisały się krakowianki. Sześć zawodniczek uzyskało prawo startu w nadchodzących finałach tych zawodów W klasie pierwszej awans uzyskały Jolanta Fraś z Korony i Dorota Mistarz z Wisły, w klasie drugiej — Dorota Lipka (która wygrała całe zawody zabrzańskie) z Wisły oraz Anna Michaliszyn, Magdalena Szostkowska (obie Wisła) i Ilona Zapart (Olsza).
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1986, nr 130 (7 VII) nr 12176===
 +
 +
WCZORAJ w hali łódzkiej Anilany odbyło się uroczysta zakończenie XI Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których o medale w kilkunastu dyscyplinach walczyło 5 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji generalnej, na którą dożyły się wyniki igrzysk zimowych, letnich oraz biegów przełajowych zwyciężyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu przed SP nr 48 z Warszawy i SMS w Oświęcimiu. Natomiast w klasyfikacji klubów pierwsze miejsce zajęła Legia przed Stalą Stocznia Szczecin i Unią Oświęcim, a w punktacji województw warszawskie przed katowickim i łódzkim. W ostatnich konkurencjach igrzysk na listę medalistów wpisali się reprezentanci Krakowa. W gimnastyce sportowej dziewcząt Dorota Lipka z Wisły zdobyła „złoto”, za ćwiczenia na poręczach oraz „srebro” w wieloboju
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1986, nr 190 (30 IX) nr 12236===
 +
 +
SEKCJA gimnastyczna Wisły przyjmuje zapisy pań na aerobic. Zgłoszenia we wtorki i czwartki w godz. 17—18.30 w sali gimnastycznej (nowa hala) przy ul. Reymonta 22.
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1986, nr 232 (27 XI) nr 12278===
 +
 +
Gimnastyczna rema w hali Wisły
 +
 +
W UBIEGŁYM tygodniu emocjonowaliśmy się drużynowymi mistrzostwami Polski w gimnastyce artystycznej, w klasie II.
 +
 +
Teraz czeka nas kolejna ciekawa impreza, ale w gimnastyce sportowej. W sobotę w nowej hali Wisły (początek o godz.. 15.30) rozpocznie się międzynarodowy turniej, organizowany w ramach jubileuszu klubu, z udziałem 8 zespołów. Przez dwa dni swym kunsztem będą się popisywać zawodniczki ze szkoły sportowej w Tbilisi, z Dinama Bukareszt, Bekesesaby, Zagrzebia. Stomilu Olsztyn, Tęczy Łódź, SIavii Ruda Śląska i Wisły.
 +
 +
W sobotę odbędą się zawody w wieloboju indywidualnym i drużynowym. natomiast w niedzielę finały na poszczególnych przyrządach.
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1986, nr 234 (1 XII) nr 12280===
 +
 +
PRZEZ dwa dni nowa hala Wisły była areną zmagań gimnastyczek, występujących w międzynarodowym turnieju, uświetniającym jubileusz klubu. I choć na starcie zabrakło, anonsowanych wcześniej. reprezentantek ze szkoły sportowej w Gruzji, zawody stały na wysokim poziomie. Wielką klasę zaprezentowały, należące do światowej elity w tej. dyscyplinie, gimnastyczki Dinama Bukareszt. Rumunki pewnie wygrały w Klasyfikacji drużynowej, zdobywając puchar ufundowany przez prezesa Wisły gen. bryg, dr Jerzego Grubę. Drugie miejsce zajął Stomil Olsztyn, a trzecie, co jest miłą niespodzianką reprezentowana Lipkę. Katarzynę Michaliszyn i indywidualnie, najlepsza okazała
 +
się Francisc (Dinamo wyprzedzając Aleksandrę Szczeciul (Stomil Olsztyn) i swą klubową koleżankę Cristinę Oroś.
 +
 +
Z krakowianek najwyżej, bo na 6 pozycji, znalazła się Dorota Lipka, tuż przed Katarzyna Hajduga.
 +
 +
Dorota Lipka miała olbrzymie szanse na miejsce w pierwszej trójce. Niestety bardzo pechowe okazały się dla niej ćwiczenia na równoważni, z której aż trzykrotnie spadła. Mimo to, w sumie jej występ w turnieju można zaliczyć do udanych. Podobnie jak Katarzyny Hajdugi, Krakowianka sprawiła sporą sensację, wygrywając ćwiczenia na poręczach, dystansując Cristinę Oroś i Dorotę Lipkę.
 +
 +
A oto rezultaty pozostałych konkurencji: skok 1. A. Szczeciul, 2. C, Oroś, 3. D. Lipka, równoważnia — 1. Maja Predie (Zagrzeb), 2. Noemi Illyes (Elore Spartakus Bekescsaba). 3. A. Szczeciuł, ćwiczenia wolne — 1. M. Predie, 2. D. Francisc, 3. D. Lipka.
 +
 +
Funkcję sędziego głównego krakowskich zawodów pełniła Barbara Ślizowska. (tek)
 +
 +
 +
 +
{|style="text-align:center;border:1px grey solid" width=20% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center"
{|style="text-align:center;border:1px grey solid" width=20% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center"

Wersja z dnia 07:59, 1 lis 2019

Spis treści

Juniorki - kl II

  • Dorota Lipka zdobyła dwa medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek : srebrny w wieloboju i złoty w finale ćwiczeń na poręczach. Ponadto w finale poręczy Katarzyna Hajduga zajęła piąte miejsce, a w finale skoku Dorota Mistarz szóste i Dorota Lipka siódme.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego zarówno w wieloboju jak i we wszystkich finałach na poręczach pierwsze miejsce zajęła Dorota Lipka, drugie Anna Michaliszyn a trzecie Magdalena Szostkowska.
  • W Drużynowych Mistrzostwach Okręgu nasz zespół uplasował się na pierwszej pozycji.
  • W Międzynarodowym Turnieju Jubileuszowym z okazji 80-lecia GTS "Wisła" nasza drużyna zajęła trzecie miejsce, indywidualnie w wieloboju szósta była Dorota Lipka a siódma Katarzyna Hajduga. W finałach bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Hajduga zajmując pierwsze miejsce na poręczach i siódme na równoważni. Dobrze wypadła również Dorota Lipka zajmując trzecie miejsce w finale skoku i drugie w ćwiczeniach wolnych.
  • W Międzynarodowym Meczu Berlin - Kraków rozgrywanym w Berlinie nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Indywidualnie Dorota Lipka była trzecia, a Anna Michaliszyn szósta.
  • Katarzyna Hajduga, Anna Michaliszyn, Magdalena Szostkowska, Edyta Woźniak w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek zajęły VII lokatę.

Juniorki - kl III

  • Zespół GTS "Wisła" w składzie Izabella Tatara, Wioletta Chorąży, Ewa Bobrowicz, Marta Werner uplasował się w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych na dwunastej pozycji.

Młodziczki

  • Agnieszka Madoń zdobyła trzy złote medale (wielobój, poręcze, ćwiczenia wolne) podczas Indywidualno - Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek. Wioletta Chorąży wywalczyła natomiast dwa brązowe medale : w wieloboju i w finale ćwiczeń na poręczach. Drużynowo zespół GTS "Wisła" zajął pierwsze miejsce.
  • Mistrzynią Okręgu Krakowskiego w wieloboju została Agnieszka Madoń. Wywalczyła również złote medale w ćwiczeniach na poręczach, równoważni i ćwiczeniach wolnych oraz srebrny medal w skoku.. Tytuł V-ce Mistrzyni w wieloboju zdobyła Wioletta Chorąży, która wywalczyła również srebrne medale na poręczach, równoważni i ćwiczeniach wolnych. Udało jej się natomiast wygrać finał skoku gdzie zdobyła pierwsze miejsce. Miejsce trzecie i brązowy medal przypadł w udziale Beacie Malinowskiej, która wywalczyła również w finałach równoważni i ćwiczeń wolnych dwa brązowe medale. W finałach skoku i poręczy dwa brązowe medale zdobyła Marta Werner.

Kadra Narodowa

W podsumowaniu sezonu 1986 za największe osiągnięcie uważa się zdobycie 7 medali indywidualnie i 1 medalu drużynowo na Mistrzostwach Polski (juniorki i młodziczki)

W kadrze narodowej na rok 1986 znalazła się:

Podsumowanie sezonu 1986


Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 1986 rok


Prasa o nas w sezonie 1986


  • „Dziennik Polski” nr 67. Zapisy na kursy aerobiku.
  • „Dziennik Polski” nr 87. Zapisy do sekcji gimnastycznej.
  • „Dziennik Polski” nr 278, 279. Międzynarodowy turniej w gimnastyce w hali Wisły z okazji jubileuszu. Skok: 3. Lipka 18.125; poręcze: 1. Hajduga 19.00; ćwiczenia wolne: 3. Lipka 18.80. Drużynowo: Wisła 3. miejsce.
  • „Dziennik Polski” nr 292. Zapisy na aerobik.


Echo Krakowa. 1986, nr 63 (1 IV) nr 12109

W KRAKOWIE rozegrane zostały mistrzostwa okręgu w gimnastyce, w I klasie młodzieżowej, w których startowały najmłodsze zawodniczki, te liczące po 9 lat. W zawodach uczestniczyły przedstawicielki trzech klubów — Korony. Olszy i Wisły, ale wszystkie medalowe lokaty przypadły młodym wiślaczkom. W wieloboju zwyciężyła Agnieszka Madoń — 38,10 pkt przed Violettą Chorąży — 37,10 pkt i Beatą Malinowską — 36,25 pkt, a na poszczególnych przyrządach zwycięstwa przypadły: w skoku przez konia — Violettcie Chorąży oraz w ćwiczeniach na poręczach, równoważni > wolnych — Agnieszce Madoń.


Echo Krakowa. 1986, nr 69 (9 IV) nr 12115

OGÓLNOPOLSKIE zawody gimnastyczne w klasie młodzieżowej, które odbyły się ostatnio w Łodzi stały pod znakiem zwycięstw zawodniczek krakowskiej Wisły. W wieloboju 1. miejsce zajęła Agnieszka Madoń, wyprzedzając Bożenę Sobolewską z Górnika Zabrze i swoją koleżankę klubową Violettę Chorąży. Wiślaczki triumfowały także w klasyfikacji drużynowej. Ponadto A. Madoń była najlepsza na poręczach, na 3. pozycji w tej konkurencji uplasowała się V. Chorąży, natomiast w ćwiczeniach wolnych A. Madoń wywalczyła 1. lokatę ex aequo z B. Sobolewska.


Echo Krakowa. 1986, nr 88 (7 V) nr 12134

W OSTATNIM czasie gimnastyczki krakowskie rozegrały swoje mistrzostwa okręgu zarówno w gimnastyce I sportowej jak i artystycznej J Mistrzostwa gimnastyki j sportowej rozegrano równocześnie jako Igrzyska Młodzieży Szkolnej, imprezę mającą wyłonić najlepsze zawodniczki do startu w ogólnopolskich zawodach szkolnych. Oto wyniki: klasa I — Jolanta Fraś z Korony 33,55 J pkt przed Dorotą Mistarz z Wisły 33,15 pkt, klasa II — j Dorota Lipka 35,65 pkt: przed Anną Michaliszyn 33,95 pkt i Magdaleną Szostkowską 32.65 pkt — wszystkie z Wisły, klasa III — Ilona Krzyżowska 34,40 pkt przed Dorotą Studnicką 33,75 pkt i Angelicą Leszkiewicz 33,70 —wszystkie z Korony.


Echo Krakowa. 1986, nr 97 (20 V) nr 12143

W ZABRZU rozegrano międzystrefowe eliminacje gimnastyki sportowej przed Igrzyskami Młodzieży Szkolnej Dobrze spisały się krakowianki. Sześć zawodniczek uzyskało prawo startu w nadchodzących finałach tych zawodów W klasie pierwszej awans uzyskały Jolanta Fraś z Korony i Dorota Mistarz z Wisły, w klasie drugiej — Dorota Lipka (która wygrała całe zawody zabrzańskie) z Wisły oraz Anna Michaliszyn, Magdalena Szostkowska (obie Wisła) i Ilona Zapart (Olsza).


Echo Krakowa. 1986, nr 130 (7 VII) nr 12176

WCZORAJ w hali łódzkiej Anilany odbyło się uroczysta zakończenie XI Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których o medale w kilkunastu dyscyplinach walczyło 5 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji generalnej, na którą dożyły się wyniki igrzysk zimowych, letnich oraz biegów przełajowych zwyciężyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu przed SP nr 48 z Warszawy i SMS w Oświęcimiu. Natomiast w klasyfikacji klubów pierwsze miejsce zajęła Legia przed Stalą Stocznia Szczecin i Unią Oświęcim, a w punktacji województw warszawskie przed katowickim i łódzkim. W ostatnich konkurencjach igrzysk na listę medalistów wpisali się reprezentanci Krakowa. W gimnastyce sportowej dziewcząt Dorota Lipka z Wisły zdobyła „złoto”, za ćwiczenia na poręczach oraz „srebro” w wieloboju


Echo Krakowa. 1986, nr 190 (30 IX) nr 12236

SEKCJA gimnastyczna Wisły przyjmuje zapisy pań na aerobic. Zgłoszenia we wtorki i czwartki w godz. 17—18.30 w sali gimnastycznej (nowa hala) przy ul. Reymonta 22.


Echo Krakowa. 1986, nr 232 (27 XI) nr 12278

Gimnastyczna rema w hali Wisły

W UBIEGŁYM tygodniu emocjonowaliśmy się drużynowymi mistrzostwami Polski w gimnastyce artystycznej, w klasie II.

Teraz czeka nas kolejna ciekawa impreza, ale w gimnastyce sportowej. W sobotę w nowej hali Wisły (początek o godz.. 15.30) rozpocznie się międzynarodowy turniej, organizowany w ramach jubileuszu klubu, z udziałem 8 zespołów. Przez dwa dni swym kunsztem będą się popisywać zawodniczki ze szkoły sportowej w Tbilisi, z Dinama Bukareszt, Bekesesaby, Zagrzebia. Stomilu Olsztyn, Tęczy Łódź, SIavii Ruda Śląska i Wisły.

W sobotę odbędą się zawody w wieloboju indywidualnym i drużynowym. natomiast w niedzielę finały na poszczególnych przyrządach.


Echo Krakowa. 1986, nr 234 (1 XII) nr 12280

PRZEZ dwa dni nowa hala Wisły była areną zmagań gimnastyczek, występujących w międzynarodowym turnieju, uświetniającym jubileusz klubu. I choć na starcie zabrakło, anonsowanych wcześniej. reprezentantek ze szkoły sportowej w Gruzji, zawody stały na wysokim poziomie. Wielką klasę zaprezentowały, należące do światowej elity w tej. dyscyplinie, gimnastyczki Dinama Bukareszt. Rumunki pewnie wygrały w Klasyfikacji drużynowej, zdobywając puchar ufundowany przez prezesa Wisły gen. bryg, dr Jerzego Grubę. Drugie miejsce zajął Stomil Olsztyn, a trzecie, co jest miłą niespodzianką reprezentowana Lipkę. Katarzynę Michaliszyn i indywidualnie, najlepsza okazała się Francisc (Dinamo wyprzedzając Aleksandrę Szczeciul (Stomil Olsztyn) i swą klubową koleżankę Cristinę Oroś.

Z krakowianek najwyżej, bo na 6 pozycji, znalazła się Dorota Lipka, tuż przed Katarzyna Hajduga.

Dorota Lipka miała olbrzymie szanse na miejsce w pierwszej trójce. Niestety bardzo pechowe okazały się dla niej ćwiczenia na równoważni, z której aż trzykrotnie spadła. Mimo to, w sumie jej występ w turnieju można zaliczyć do udanych. Podobnie jak Katarzyny Hajdugi, Krakowianka sprawiła sporą sensację, wygrywając ćwiczenia na poręczach, dystansując Cristinę Oroś i Dorotę Lipkę.

A oto rezultaty pozostałych konkurencji: skok 1. A. Szczeciul, 2. C, Oroś, 3. D. Lipka, równoważnia — 1. Maja Predie (Zagrzeb), 2. Noemi Illyes (Elore Spartakus Bekescsaba). 3. A. Szczeciuł, ćwiczenia wolne — 1. M. Predie, 2. D. Francisc, 3. D. Lipka.

Funkcję sędziego głównego krakowskich zawodów pełniła Barbara Ślizowska. (tek)



Poprzedni sezon Powrót Następny sezon