Jakub Ptak

Z Historia Wisły

Jakub Ptak
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 19 czerwca 1998 r.
pozycja obrońca
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
Prądniczanka Kraków
2013 - Wisła Kraków
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
2015/16 Wisła II Kraków 9 0
2016/17 Wisła II Kraków 3 0
2017/2018 Gryf Wejherowo
2017/2018 Soła Oświęcim
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Jakub Ptak
Jakub Ptak

Jakub Ptak (ur. 19 czerwca 1998 r.) – piłkarz występujący w zespołach młodzieżowych, juniorskich oraz drużynie rezerw Wisły Kraków na pozycji obrońcy. Debiutował w pierwszej drużynie w towarzyskim meczu rozgrywanym z okazji 105-lecia MZPN.

Ptak: Chciałem jak najlepiej wypaść

Data publikacji: 21-01-2017 11:41

W pierwszym przed rundą wiosenną sparingu Wisły Kraków trener Kiko Ramirez dał możliwość zaprezentowania się wszystkim zdrowym zawodnikom, a zespół Białej Gwiazdy w dwóch połowach podzielił na dwie ekipy o zbliżonym poziomie sportowym. Szansę, która zaowocowała powołaniem na zgrupowanie w Belek, otrzymał również 18-letni Jakub Ptak.

Występujący dotychczas w Centralnej Lidze Juniorów Ptak został włączony do pierwszej drużyny Wisły Kraków. Jak pierwszy sprawdzian w nowym roku ocenia występujący na pozycji obrońcy zawodnik? „Grało się ciężko, bo w tym tygodniu dużo trenowaliśmy. Mieliśmy po dwa treningi dziennie, ale jak na pierwsze spotkanie wydaje mi się, że było całkiem pozytywnie”.

18-latek wszedł na murawę w drugiej połowie i rozegrał całe 45 minut. Co według Wiślaka wpłynęło na dwubramkową porażkę? „Myślę, że defensywa nie funkcjonowała zbyt dobrze. Musimy poprawić grę, ale to dopiero początek, więc pracujemy nad tym na treningach”.

Motywacja i parę fajnych zagrań

Dla młodego zawodnika jest to drugie spotkanie z drużyną występującą w Lotto Ekstraklasie. Wcześniej zagrał przy Reymonta w sparingu ze Lwowem. „Wydaje mi się, że zagrałem przyzwoicie. Nie miałem dużo błędów. Sądzę, że nawet parę fajnych zagrań udało mi się wykonać”. Czy miał jakieś obawy przed meczem? „Zawsze się czuje jakiś stres przed spotkaniem. Uważam, że nie zadziałało to na mnie w sposób negatywny. Wręcz odwrotnie - całkiem pozytywnie, bo chciałem jak najlepiej wypaść” - przyznaje Jakub Ptak.

„Temperatura na pewno nie sprzyjała. Wolę grać jak jest chłodniej, ale teraz jest zdecydowanie za zimno” - zakończył obrońca Wisły Kraków. Już od jutra po podróży do Turcji piłkarze Białej Gwiazdy będą już jednak mieli okazję pracować w znacznie wyższej temperaturze.

Agnieszka Żaczyk

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl