Juniorzy 1981/1982 (piłka nożna)

Z Historia Wisły

poprzedni sezon Rozgrywki w tym sezonie następny sezon
Wszystkie mecze, I Liga, Puchar Polski, Herbowa Tarcza Krakowa Puchar UEFA
Interliga, Mecze towarzyskie międzynarodowe, Mecze towarzyskie i sparingi, Turnieje, Rezerwy,
Juniorzy i trampkarze
Kadra Statystyki Spis Sezonów


Podsumowanie

Mistrzostwa Polski

Wiślakom pomógł w awansie do ścisłego finału fakt, że jeden z turniejów półfinałowych z udziałem Wisły rozgrywano w Krakowie. Miało to swoje znaczenie, gdyż o awansie z grupy decydowały nie punkty, a bilans bramkowy.

Wisła trafiła do grupy z Łodzianką, Jagiellonią i Stalą Rzeszów. Terminarz i układ gier (15-18 lipca) okazał się korzystny dla młodych Wiślaków. W pierwszej kolejce pewnie pokonali Łodziankę 3:1, najgroźniejszy rywal do awansu Jagiellonia w takim samym stosunku wygrała ze Stalą. W drugiej kolejce po wyrównanym boju juniorzy Wisły zremisowali z Jagiellonią 0:0. Jagiellonia pewnie ograła w ostatnim meczu Łodziankę 2:0. Wiadomo więc było przed ostatnim meczem turnieju , że Wisła musiała pokonać rywala trzema bramkami, co jej się udało. Mecz wysoko wygrała 5:0. Nie pomyślano wcześniej, by ostatnią kolejkę spotkań rozegrać w tym samym czasie, dzięki czemu Wiślacy z góry wiedzieli ile bramek muszą w tym meczu strzelić. Strzelili dwie więcej i za to im chwała.

Wyniki wszystkich spotkań: Wisła-Łodzianka 3:1; Jagiellonia-Stal 3:1; Stal-Łodzianka 3:0; Wisła-Jagiellonia 0:0; Jagiellonia-Łodzianka 2:0; Wisła-Stal 5:0. Kolejność w grupie. 1. Wisła, 2. – Jagiellonia, 3. Stal Rzeszów, 4. Łodzianka.

W drugiej grupie półfinalistów najlepszy okazał się Bałtyk Gdynia.

Finał rozegrano na boisku Tarnovii. Zawody prowadził miejscowy sędzia Sądowicz, a mecz oglądało 1000 widzów. Wisła pewnie pokonała Gdynian 4:2. Choć w szeregi Wiślaków wkradło się trochę nerwowości w drugiej połowie spotkania. Prowadząc 3:0 do przerwy, dali sobie strzeli w pierwszym kwadransie po pauzie dwa gole i dopiero bramka Puchary w 69’ uspokoiła nastroje w obozie wiślackim. „Piłkarze Wisły zademonstrowali w tym meczu rzadko spotykany, wysoki poziom gry. W pierwszych 40 minutach przeciwnik praktycznie nie istniał na boisku. Grad strzałów, szybkich, pomysłowych zagrań, trzy zdobyte bramki… Początek drugiej połowy i od razu zmiana obrazu gry. Wiślacy mając w zapasie trzy gole zaczęli zwalniać akcje, nie grali już z taką koncentracją i w krótkim czasie Bałtyk doprowadził do stanu 3:2. Od tego momenty krakowianie znów ruszyli do ataku i zdobyciem czwartego gola przypieczętowali swój sukces” – komentował wydarzenia na boisku sprawozdawca „Dziennika Polskiego”.

Gole w tym meczu strzelali kolejno: 1:0 Gorgoń 24’ z rzutu karnego, 2:0 Marchewka 27’, 3:0 Bujak 40’, 3:1 Krauze 54’, 3:2 Romanowski 60’, 4:2 Puchara 69’. W finale zagrali i tytuły mistrzowskie zdobyli: Palczewski, Szafraniec (75’ Czułowski), Szczęch, Markowski, Płaneta, Puchara, Gorgoń, Marchewka, Krzan, Wiśniewski, Bujak.

W meczu o 3. miejsce Jagiellonia pokonała Lecha (1:1 w ormalnym czasie gry i wygrana po rzutach karnych).

1982 Do 18 lipca MP Juniorów: Wisła-Łodzianka 3:1, Wisła-Jagiellonia 0:0, Wisła-Stal Rzeszów 5:0. 1. miejsce i awans do finału http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=63668 strona 6. W finale Wisła grała z Bałtykiem 1 sierpnia. Skład i zapowiedź meczu s. 2. Wynik 4:2 i mistrzostwo zobacz s. 6.

  • 15-18.07. Turniej eliminacyjny juniorów do MP. Wisła Kraków – Stal Mielec 5:0. 6
  • Juniorzy przed finałami MP. Wisła Kraków – Bałtyk 4:2. Zdobyte mistrzostwo. 2 6


Turnieje

1981

  • Od. 9.10. Coroczny turniej juniorów Wisły. Brak szczegółowych wyników..ostatnia strona