Károly Kósa

Z Historia Wisły

‎‎
‎‎

Károly Kósa urodził się 16 listopada 1910 roku w Siedmiogrodzie. Mimo węgierskiej narodowości jako zawodnik reprezentował Rumunię, zarówno w kadrze narodowej jak i w klubach. Po wybuchu II wojny światowej wrócił na Węgry, gdzie podjął się pracy szkoleniowej w lidze. Zmarł w 1980 roku.

Na podstawie: "Nekropolie i biogramy działaczy, zawodników i trenerów Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków", Roman Pyjos (2001)

Galeria

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1959, nr 2 (3/4 I)

‎‎

Węgier Karoly Kosa trenerem Wisły

ZA KILKA dni treningi I-ligowej drużyny piłkarskiej TS Wisła Kraków obejmie doskonały trener węgierski — Karoly Kosa. Trener Wisły jest znany starszym sympatykom piłkarstwa w Krakowie, gdyż w okresie międzywojennym kilkakrotnie występował na boiskach Cracovii i Wisły.

Obecnie Karoly Kosa ma 48 lat i znajduje się w doskonałej kondycji fizycznej. Do chwili obecnej bez przerwy pracował w swoim zawodzie, m. in. trenował kadrę narodową Rumunów.

Piłkarzom Wisły życzymy, aby nowy trener poprowadził ich w Nowym Roku do zwycięstw, których tak bardzo pragną krakowscy sympatycy piłkarstwa.

Przy okazji zawiadamiamy, że 6 stycznia 1959 r., tj.

we wtorek odbędzie się zebranie sprawozdawczo -wyborcze sekcji piłki nożnej Wisły. Zebranie odbędzie się w sali konferencyjnej „Domu Sportu" przy ul. Reymonta 22. Początek o godz. 10

Poprzednik Okres pracy:
1959 - 1960
Następca
. .Josef Kuchynka Grafika:1.png‎ Grafika:2.png‎ Karel Finek. .