SPAR Biała Gwiazda League 2016/2017

Z Historia Wisły

Spis treści

ZAPOWIEDŹ

W sierpniu rusza SPAR Biała Gwiazda League!

08/07/2016

Czas na kolejny wspólny projekt Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków i SPAR Polska! Miło nam poinformować, że w sierpniu ruszą rozgrywki dla najmłodszych piłkarzy pod nazwą SPAR Biała Gwiazda League. Cztery roczniki zagrają w ośmiu różnych miastach. Wielki finał w Krakowie!

Po sukcesie organizacyjnym jakim było zorganizowanie 10 turniejów z cyklu SPAR Biała Gwiazda CUP, firma SPAR Polska po raz kolejny zaufała Akademii, powierzając jej nowy projekt: ligę dedykowaną klubom partnerskim Akademii. Wystartuje ona w sierpniu i wezmą w niej udział drużyny z roczników: 2009, 2008, 2007 i 2006. Miejscem zmagań młodych zawodników będą Rzeszów, Przeworsk, Myślenice, Libiąż, Bochnia, Jaworzno, Bukowno oraz Nowy Sącz. Każde z tych miast wespół z Akademią zorganizuje po jednym turnieju. Finałowe rozgrywki każdego rocznika odbędą się w Krakowie i wystąpią w nim najlepsze drużyny w każdym roczniku.

„Widać progresję, korelacja z marką SPAR daje efekt, jakiego oczekiwaliśmy”

– Doceniamy zaufanie, jakim nas obdarzono. Celem zorganizowania rozgrywek ligowych SPAR Biała Gwiazda LEAGUE jest propagowanie piłki nożnej w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz wyławianie piłkarskich talentów poprzez promocję firmy SPAR. Planowany jest udział 64 drużyn w czterech różnych kategoriach wiekowych, co gwarantuje, że w rozgrywkach weźmie udział ponad 2000 dzieci. Chcemy też zaangażować w te rozgrywki kluby współpracujące z nami – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii.

Źródło: akademiawisly.pl

Harmonogram SPAR Biała Gwiazda League

30 Sierpień 2016

Nie w sierpniu, jak początkowo planowano, a 10 września dwoma turniejami w Nawojowej wystartuje SPAR Biała Gwiazda League. Emocje gwarantowane!

Przypomnijmy, że w SPAR Biała Gwiazda League wezmą udział drużyny z roczników: 2009, 2008, 2007 i 2006. Miejscem zmagań młodych zawodników będą Rzeszów, Przeworsk, Libiąż, Jaworzno, Bukowno oraz Nawojowa (k. Nowego Sącza). W tych miastach organizowane będą turnieje eliminacyjne, w każdym z nich wystąpi po 16 drużyn. Finałowe rozgrywki każdego rocznika odbędą się w Krakowie i wystąpią w nich najlepsi z najlepszych.

Zapraszamy kluby do zgłaszania się do poszczególnych turniejów. Szczegóły: akademia@tswisla.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Źródło: akademiawisly.pl

ROZGRYWKI

2016.09.12 SPAR Biała Gwiazda League zainaugurowana!

12/09/2016

Przez dwa weekendowe dni byliśmy świadkami niesamowitych emocji w Nawojowej i podkarpackim Łańcucie. Rywalizacja była niezwykle wyrównana i wszystkie drużyny zasłużyły na wyróżnienie. W sobotę i niedzielę roczniki 2006, 2007, 2008 i 2009 zainagurowały ligę SPAR Biała Gwiazda League.

Współorganizatorami turniejów wraz z Akademią Piłkarską Wisła Kraków były miejscowe kluby: Akademia Piłkarska Goal Nawojowa oraz Młodzieżowy Klub Piłkarski Junior Łańcut. W sobotę drużyny rywalizowały w Nawojowej, gdzie w roczniku 2009 wystąpiło sześć drużyn: Wisła Kraków, Dunajec Nowy Sącz, Akademia Piłkarska Goal, Sandecja Nowy Sącz, Ziomki Rzeszów oraz Sokoliki Stary Sącz. Najlepsi okazali się zawodnicy Dunajca, którzy nie mieli sobie równych i wygrali każde spotkanie. W rok starszej kategorii mieliśmy do czynienia z pięcioma klubami, ale Wisła, Ziomki oraz AP Goal wystawiły po dwie drużyny. Stawkę uzupełniły Beskidzka Akademia Piłkarska oraz Dunajec Nowy Sącz. Zwycięzcami zostali zawodnicy z Rzeszowa, którzy w finale pokonali gospodarzy 4:3. Gratulacje! Jednocześnie drużyny Dunajca i Ziomków zakwalifikowały się do wielkich finałów w Krakowie, które rozegrane zostaną w październiku.

W niedzielę gościliśmy w Łańcucie, gdzie na trzech osobnych boiskach rozgrywane były zawody dla roczników 2006 i 2007. W młodszej kategorii wiekowej rywalizowały Lech Poznań Football Academy Rzeszów, Ziomki Rzeszów, Orzełek Przeworsk, 16 Przemyśl, AP Goal Nawojowa, MKP Junior Łańcut oraz Wisła Kraków. Najlepsi okazali się zawodnicy LPFA Rzeszów, którzy zdobyli o trzy punkty więcej niż Ziomki. W roczniku 2006 swoje siły mierzyły Orzełek Przeworsk, Orły Rzeszów, dwie drużyny MKP Junior Łańcut, Ziomki Rzeszów oraz dwie drużyny Wisły Kraków – starsza i młodsza. I najlepsi okazali się chłopcy z rocznika 2007, którzy zdobyli najwięcej bramek, stracili najmniej, pokonali każdego i zostali najlepsi. W nagrodę za miesiąc zagrają w finale ze starszymi. Gratulacje!

W najbliższą sobotę odbędzie się w Libiąż SPAR Biała Gwiazda League dla rocznika 2009.

2016.09.29 Powołania na SPAR Biała Gwiazda League w Rzeszowie

Zbiórka na Wiśle o godzinie 6.50 .

1.Guzik 2.Kasia 3.Kusiak 4.Maśnica 5.Kominiak 6.Piątek 7.Stepak 8.Tyliba 9.Szynalik 10.Pieniądz 11.Pustelnik

Zawodnicy nie jadący do Rzeszowa rozegrają spotkania w przyszłym tygodniu.

2016.10.03 SPAR Biała Gwiazda League: Wisła najlepsza w Rzeszowie i Jaworznie

03/10/2016

To był kolejny weekend pełny emocji pod szyldem charakterystycznego zielono–czerwonego logo firmy SPAR. Rywalizowaliśmy w Jaworznie i Rzeszowie. W obu turniejach najlepsza okazała się Wisła.

Sobotni turniej odbył się w Jaworznie na obiektach miejscowego Górnika. W szranki stanęli młodzi zawodnicy z rocznika 2007 z takich drużyn jak: Football Academy Kraków, MKS Triumf Alwernia, Football Academy Będzin, UKS Trzebinia, Football Academy Jurajska oraz współorganizatorzy Górnik i Wisła, która wystawiła dwie drużyny. Był to udany występ dla podopiecznych trenera Szymona Krzystania – drużyna „czerwona” wygrała wszystkie mecze, z kolei „niebieska” zajęła trzecie miejsce w ośmiozespołowej stawce. Mecze dostarczyły wielu wrażeń, jak choćby mecz Wisły niebieskiej z FA Jurajska. Wiślacy na trzy minuty przed końcem przegrywali 1:2 by zdążyć w tym czasie odrobić stratę, a później wygrać mecz.

SPAR Biała Gwiazda League w obiektywie Bartka Ziółkowskiego!

W niedzielę gościliśmy na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Najlepsi okazali się podopieczni trenera Patryka Jałochy, którzy zwyciężyli w każdym z sześciu spotkań. Drugie miejsce zajęła Stal Rzeszów, a trzecie współorganizatorzy Ziomki Rzeszów. W turnieju wystąpiły również: Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed, Stal Stalowa Wola, Orzełek Przeworsk i Tarnovia Tarnów. Gratulacje dla wygranych, brawa oraz podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju!

2016.10.14 Finały SPAR Biała Gwiazda League przed nami

14/10/2016

Od września w kilku miastach Wisła Kraków wraz z Klubami Współpracującymi organizowała turnieje eliminacyjne, a już w ten weekend przed nami krakowskie finały SPAR Biała Gwiazda League. Zagrają roczniki 2006, 2007, 2008 i 2009.

Emocje przy Reymonta 22 zaczną się w sobotę od godziny 9:30. Na obiektach Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków zagrają roczniki 2006 i 2009. W obu turniejach zagra po 16 drużyn. W starszym turnieju zagrają Wisła Kraków, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Clepardia Kraków, Orzełek Przeworsk, Sparta Zabrze, GKS Katowice, Tarnovia Tarnów, Ziomki Rzeszów, Górnik Libiąż, Olympic Wrocław, Korona Kielce, Fablok Chrzanów, Sandecja Nowy Sącz i Stal Rzeszów.

Wśród młodszych zagrają Wisła Kraków, Słowik Olkusz, Triumf Alwernia, Akademia Piłkarska Smile Gigant, MUKP Dąbrowa Górnicza, Ziomki Rzeszów, Akademia Piłkarska Goal, Orzełek Przeworsk, Dunajec Nowy Sącz, Wolanka Wola Filipowska, Oleśnicka Szkoła Futbolu i Olympic Wrocław.

Dzień później na boiska APWK wybiegną roczniki 2007 i 2008. Również od 9:30, również łącznie 32 ekipy. Wśród starszych będą to Wisła Kraków, AP Goal, Football Club Będzin, Piast Skawina, Ziomki Rzeszów, Piast Gliwice, AP Champions Kraków, Rekord Bielsko-Biała, Orzełek Przeworsk, Górnik Libiąż, MUKP Dąbrowa Górnicza, Lech Poznań Football Academy Rzeszów, Fablok Chrzanów i Gol Bieruń.

Z kolei w roczniku 2008 ujrzymy rywalizację następujących drużyn: Wisła Kraków, Górnik Jaworzno, Polonia Kraków, Stal Mielec, AP Goal, MUKP Dąbrowa Górnicza, Ziomki Rzeszów, Wolanka Wola Filipowska, Orzełek Przeworsk, Górnik Libiąż, Sandecja Nowy Sącz i Słowik Olkusz.

Ujmiemy to krótko i zwięźle: znowu będzie się u nas działo! I mamy nadzieję, że drużyny przyjezdne będą zadowolone wyjeżdżały z R22. Zapraszamy!

2016.10.14 Drużyny na turniej SPAR

2006 - U-11

WISŁA CZERWONA :

Hoyo-Kowalski Piątek Skarbek Sajkiewicz P. Sajkiewicz J. Kozłowski Płuchowski Królik-Stopa Obrał Huczek Woyna-Orlewicz Krówka Kosydar

WISŁA NIEBIESKA :

Guzik Gwizdowski Kasia Pieniądz Szynalik Pustelnik Tyliba Jochimek Kusiak Maśnica Kominiak Stępak

2017.03.04 SPAR 2008: Wisła bezkonkurencyjna!

Nie było mocnych na Wisłę Kraków 2008. Podopieczni trenera Sebastiana Tłoka wygrali komplet pięciu meczów i zajęli pierwsze miejsce w SPAR Biała Gwiazda CUP. Był to pierwszy turniej w tym roku organizowany we współpracy z firmą SPAR Polska.

W Nowej Hali Wisły drużyny stawiły się już przed 8:00, gotowe do rywalizacji. Zespoły grały nie tylko na parkiecie, ale też w sali skillbox, gdzie do bojów stawało po dwóch zawodników z każdej ekipy. Po pierwszych meczach uwidoczniła się przewaga kilku drużyn, w tym właśnie Wisły, ale też Akademii Piłkarskiej GOAL. Obie drużyny z kompletem punktów wyszły ze swoich grup. Z dobrej strony pokazały się też Towarzystwo Sportowe Skalanka Skała oraz Limanovia Limanowa, którzy uzupełnili stawkę półfinalistów Ligi Mistrzów. W drużynie położonej na północ od Krakowa zagrało wielu młodszych zawodników, w tym nawet jeden zawodnik z rocznika 2010. Mimo to Skalanka awansowała do półfinału, gdzie dość długo stawiała opór Wiśle, ale ostatecznie nasi zawodnicy wygrali i w finale spotkali się z drugą niepokonaną drużyną. AP GOAL objęła szybkie prowadzenie, ale wiślacy odrobili z nawiązką straty i ostatecznie wygrali 3:1, zwyciężając w całym turnieju.

Niewiele mniej emocji było w Lidze Europy, gdzie o zwycięstwie przesądziły lepiej wykonywane rzuty karne przez Fablok Chrzanów. Wcześniej jednak zawodnicy z Chrzanowa stoczyli wyrównany pojedynek z Orzełkiem Przeworsk. Karne zadecydowały też o 3. miejscu – te lepiej od Grębałowianki wykonywali zawodnicy UKS Topór Tenczyn. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie i doskonałą zabawę!

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Jan Lepak, Kacper Paszcza, Eryk Kulka, Antoni Tarkowski, Igor Wąsikowski, Franciszek Wróblewski, Oskar Janczy, Mateusz Pępek

Klasyfikacja końcowa:
1. Wisła Kraków
2. Akademia Piłkarska GOAL
3. TS Skalanka Skała
4. Limanovia Limanowa
5. Fablok Chrzanów
6. Orzełek Przeworsk
7. UKS Topór Tenczyn
8. Grębałowianka Kraków

2017.03.11 SPAR 2006: Orzełek Przeworsk zwycięzcą SPAR Biała Gwiazda CUP

Przeworski Orzełek okazał się być najlepszą drużyną podczas sobotniego turnieju SPAR Biała Gwiazda CUP dla rocznika 2006. Drużyna z Podkarpacia odniosła komplet zwycięstw. Dwie drużyny Wisły Kraków zajęły drugie i czwarte miejsca.

W Nowej Hali Wisły stawiło się osiem drużyn: dwie wiślackie oraz TS Skalanka Skała, KAP Bardomed, Clepardia Kraków, UKS Orlik Przemyśl, Grębałowianka Kraków oraz Orzełek Przeworsk. Pierwsze mecze uwydaczniły przewagę kilku drużyn. Ciekawa sytuacja miała miejsce w grupie B, gdzie Skalanka, Wisła i Orlik zgromadziły po sześć punktów. O miejscach decydowała mała tabela, w której najlepsi okazali się gospodarze i zawodnicy z Przemyśla. W drugiej grupie komplet zwycięstw odniósł Orzełek Przeworsk, a drugie miejsce przypadło drugiej drużynie Wiśle, która musiała awaryjnie zastąpić Fablok Chrzanów. Podopieczni trenera Patryka Jałocha podzieleni na dwie drużyny grali bez zmian, co bez wątpienia miało wpływ na zmęczenie.

Półfinały Ligi Mistrzów przyniosły spore emocje: jedni Wiślacy po pasjonującej serii rzutów karnych ograli Orlik, a drudzy do ostatniej sekundy starali się wyrównać przeciwko Orzełkowi, ale ostatecznie goście z Podkarpacia wygrali 3:2. W finale również okazali się lepsi i sięgnęli po końcowe zwycięstwo. W Lidze Europy triumfowała Clepardia Kraków, która dość pechowa rozpoczęła rywalizację grupową – mimo prowadzenia 3:0 z Orzełkiem przegrała ostatecznie 4:6.

Liga Mistrzów:
1. Orzełek Przeworsk
2. Wisła Kraków B
3. UKS Orlik Przemyśl
4. Wisła Kraków A

Liga Europy:
1. Clepardia Kraków
2. Towarzystwo Sportowe Skalanka Skała
3. Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed
4. Grębałowianka Kraków

2017.03.18 SPAR 2009: Piast Skawina najlepszy, Wisła trzecia

Zawodnicy Piasta Skawina okazali się najlepsi w turnieju SPAR Biała Gwiazda CUP dla rocznika 2009. W finale pokonali Krośnieńską Akademię Piłkarską Bardomed 3:0 i zgarnęli okazały puchar oraz możliwość gry w kolejnych dwóch turniejach, które wkrótce Akademia Piłkarska Wisła Kraków zorganizuje poza Krakowem.

W sobotnie popołudnie przy Reymonta 22 odbył się kolejny turniej organizowany przez Akademię Wisły we współpracy z firmą SPAR Polska. W ciągu czterech godzin rozegrano 20 spotkań na parkiecie oraz 12 na sztucznej murawie. Najlepsi z tych wszystkich meczów okazali się młodzi piłkarze Piasta Skawina, którzy jak burza przeszli przez fazę grupową oraz pucharową. W finale pokonując KAP Bardomed. Trzecie miejsce przypadło Wiśle Kraków, która ograła Skalankę Skała – drużynę, która zaprezentowała się z dobrej strony w trzecim kolejnym turnieju.

W Lidze Europy triumfowała Akademia Piłkarska Mam Talent Krzeszowice. Kolejne miejsca zajęli: Orzełek Przeworsk, Wolanka Wola Filipowska i Zagłębie Sosnowiec.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Tymon Gąszcz, Tymoteusz Leśniak, Franciszek Zych, Dawid Kubik, Filip Śpiewak, Oliwier Wróblewski, Victor Makówka. Trener: Piotr Wijata.

2017.03.19 SPAR 2007: KAP Bardomed triumfuje, w Lidze Europy najlepsza Prądniczanka

Ostatni turniej z cyklu SPAR Biała Gwiazda CUP przypadł na niedzielną rywalizację rocznika 2007. Przy Reymonta 22 stawiło się osiem drużyn z trzech województw: Śląsk, Podkarpacie i Małopolska. Najlepsza okazała się Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed, która w finale pokonała Gol Bieruń. Ligę Europy wygrała Prądniczanka Kraków.

Po raz kolejny żaden z uczestników nie mógł narzekać na brak gry. Każda z drużyn rozegrała pięć spotkań na parkiecie oraz trzy w sali skillbox. Wszystkie pojedynki miały wyłonić najlepszą drużynę ostatniego marcowego turnieju przy R22. I chyba nikt nie mógł narzekać na poziom zawodów – organizatorzy obiektywnie przyznali, że jest to jakościowo najlepszy SPAR. Bardzo wyrównana była zwłaszcza grupa B, w której do samego końca nie było pewne, która z drużyn powalczy o największy puchar. Ostatecznie do półfinałów awansowały Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed oraz Gol Bieruń. Traf tak chciał, że obie drużyny, po wyeliminowaniu w półfinałach odpowiednio Orbity Bukowno i Wisły Kraków, zmierzyły się ze sobą w finale. W nim lepsza okazała się drużyna z Podkarpacia. Emocji nie brakowało również w Lidze Europy. Rzutów karnych potrzebowała Wolanka Wola Filipowska, żeby wyeliminować Fablok Chrzanów. Z kolei w drugim półfinale Prądniczanka Kraków o jedną bramkę okazała się lepsza od Miejsko Gminnej Akademii Sportu w Radłowie. W finale lepsi okazali się krakowianie. Po turnieju zwycięzcy Ligi Europy i Ligi Mistrzów zwiedzili Stadion Miejski im. Henryka Reymana.

Liga Mistrzów:
1. Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed
2. Gol Bieruń
3. Orbita Bukowno
4. Wisła Kraków

Liga Europy:
1. Prądniczanka Kraków
2. Wolanka Wola Filipowska
3. Fablok Chrzanów
4. Miejsko Gminna Akademia Sportu w Radłowie

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Marcel Rupikowski, Antoni Kuś, Mikołaj Worgacz, Jakub Grabowski, Igor Kościółek, Artur Grabek, Adam Wilk, Mikołaj Podsiadło, Gumula, Oskar Konieczny. Trener: Szymon Krzysztań