Sekcja lekkoatletyczna 1965

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 56: Linia 56:
**rzut dyskiem: 48,30 m [[Wanda Harasimiuk]].
**rzut dyskiem: 48,30 m [[Wanda Harasimiuk]].
*'''6. listopada. [[1965.11.06 Zawody klubowe w lekkiej atletyce na stadionie Cracovii|Zawody klubowe w lekkiej atletyce na stadionie Cracovii]]. '''
*'''6. listopada. [[1965.11.06 Zawody klubowe w lekkiej atletyce na stadionie Cracovii|Zawody klubowe w lekkiej atletyce na stadionie Cracovii]]. '''
-
**bieg na 3 km: 1. [[Jan Tatar]] 6:28:6, 2. [[Władysław Gawron]] 6:31:2. 3. [[Adam Jarosz]] 6:37:8.
 
-
**bieg na 5 km: 1. [[Jan Pucher]] 14:22:4, 2. [[Zbigniew Satała]] 14:24:6.
 
*'''Lekkoatleci zajmują w II lidze 1. miejsce i awansują do ekstraklasy.'''
*'''Lekkoatleci zajmują w II lidze 1. miejsce i awansują do ekstraklasy.'''

Wersja z dnia 12:17, 25 wrz 2019

Kadra Wisły 1965 (lekkoatletyka)

‎*15. sierpnia. Sarzyna. Zawody lekkoatletyczne.


Relacje prasowe

DZIŚ wyjeżdżą do Jugosławia 20-osobowa ekipa lekkoatletów Wisły

Echo Krakowa. 1965, nr 234 (7 X) nr 6277

DZIŚ wyjeżdżą do Jugosławia 20-osobowa ekipa lekkoatletów Wisły Kraków, która weźmie udział w 3 imprezach.

O lekkoatletach Wisły

Echo Krakowa. 1965, nr 279 (30 XI) nr 6322


Przed dwudziestu laty lekkoatleci Wisły odgrywali czołową rolę w kraju. Wraz z zawodnikami Cracovii stanowili nawet trzon reprezentacji narodowej. Ale na przełomie lat pięćdziesiątych zmienił się układ sił. Zaczęły dominować okręgi: warszawski, poznański, katowicki. Oczywiście w podwawelskim grodzie nadal mieliśmy stosunkowo niezłe sekcje, ale nie w Cracovii czy Wiśle, lecz w AZS, Olszy i CWKS (obecny WKS Wawel).

Przed kilkoma laty TS Wisła zdecydowało się „postawić” na lekkoatletów. Znów troskliwiej zaopiekowano się sekcją, zaliczając ją do priorytetowych. Znaleźli się działacze i szkoleniowcy, którzy z samozaparciem: zakasali rękawy. Lata żmudnych, systematycznych wysiłków przyniosły wreszcie owoce. Po kilkakrotnym szturmowaniu do bram ekstraklasy, drużyna w minionym sezonie Wywalczyła awans do I ligi.

— Postawiony cel osiągnęliśmy — mówi kierownik sekcji la mgr J. Czapla. — Teraz jednak czeka nas trudniejsze zadanie. Nadchodzące rozgrywki przeprowadzone zostaną nieco inaczej, niż dotychczasowe. W każdej konkurencji startować będzie po 3 zawodniczki i zawodników, czyli innymi słowy trzeba sięgać do rezerw.

— Jak się one przedstawiają? — Nie możemy narzekać — wyjaśnia trener mgr A. Biernat. W zasadzie zmiany regulaminowe są nam na rękę , i /mamy nadzieję uplasować się w środku tabeli, co jak na beniaminka ligi świadczyłoby o prawidłowej pracy z młodzieżą.

— Wisła już od lat szczyciła się tzw. szkołą biegaczy-średniodystansowców, natomiast miała kłopoty w konkurencjach technicznych, nie mówiąc już o słabej obsadzie konkurencji kobiecych.

Czy sytuacja uległa zmianie? — Jeśli. chodzi o biegaczy, to mamy ich. nadal, i są coraz lepsi.

Dzięki wysiłkom trenerów podniósł się poziom w konkurencjach technicznych. Także nasze kobiety, reprezentują coraz wyższą klasę i kto wie, czy za jakiś czas nie dorównają mężczyznom? — Jak przedstawiają się plany przygotowań do nadchodzącego sezonu? — Już teraz solidnie pracujemy.

Zajęcia w poszczególnych grupach trwać będą przez całą zimę. Wykorzystujemy obiekty zamknięte, a największy ruch panuje w hali i siłowni. Z tej ostatniej wszyscy chętnie-korzystają, gdyż nowoczesny trening polega m. in.

na wzmocnieniu siły, powiększeniu szybkości i wyeliminowaniu błędów technicznych. Wczesną wiosną pojedziemy na obóz, gdzie zażywając słońca, zetkniemy się już z boiskiem. A najprawdopodobniej w kwietniu odbędzie się już pierwszy rzut rozgrywek ligowych, który rzuci snop światła na formę i postępy naszego zespołu.


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon