1912.05.16 Wisła Kraków - RKS Kraków 4:1

Z Historia Wisły

1912.05.16, Zapasy kwalifikacyjne o I. klasę, Kraków, Stadion Cracovii, 17:00, czwartek
Wisła Kraków 4:1 (0:1) RKS Kraków
widzów:
sędzia: Orzelski
Bramki
0:1
1:1
2:1
3:1
4:1
Wisła Kraków
2-3-5
Michał Szubert
Franciszek Pustelnik
Andrzej Bujak
Marian Zawodny
Leon Szczerbiński
Władysław Polaczek
Marian Kaszycki Maryan
Artur Olejak
Tadeusz Przystawski
Stanisław Dobrzański
Karol Romański

trener: brak
RKS Kraków
2-3-5
Stazio
Kazimierz Kaczor
Pawlikowski
Mróz I
Pokój
Wójtowicz
Mróz III
Bees
Mróz II
Zetes
Bauer

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

"Czas" z 1912.05.15

Robotniczy klub sport. urządza dnia 16 b. m. o godzinie 5 popołudniu w „Parku gier Cracovia” zawody piłką nożną o grę kwalifikacyjną z T. S. „Wisłą”.


"Czas" z 1912.05.16

Match robotniczego klubu sportowego z „Wisłą” w Parku „Cracovii” o godz. 5 po południu.


Program meczu
Program meczu

"IKC" z 1912.05.16

Rob. Klub sport. urządza zawody piłką nożną dnia 16 maja o godz. 5 po południu z T. S. „Wisła” w „Parku gier Cracovii” o I. klasę.

"IKC" z 1912.05.18

Match Wisły I z R. K. S.

W parku „Cracovii” na Błoniach rozegrała wczoraj Wisła I match footbalowy z drużyną robotniczego związku sportowego. Publiczności zebrało się niewiele z powodu rzęsistego deszczu, który z małemi przerwami padał przez całe popołudnie. Gra stanowiła dla uczestników prawdziwą mękę, ze względu na rozmokły teren, na którym tak łatwo było o przewrócenie się, skutkiem poślizgnięcia. Z tej też przyczyny trudno było o grę regularną i piękną w kombinacyi. Przez pierwszą połowę gry siły obu stron ważyły się: Wisła miała chwile ładne, lecz nieszczęśliwe w ostatecznym rezultacie, Rob. Klub sport. górował nad nią zwinnością i pomysłowością ataków. Do pauzy osiągnięto tylko jeden punkt na korzyść R. K. S. Po pauzie Wisła poczęła napierać silniej na przeciwnika i wkrótce też zdobyła na nim jeden punkt. Za goalem tym postępowały dwa dalsze, uzyskane z rzutów karnych. Przy tej okazyi przychodziło na boisku do ubolewania godnych scen, spowodowanych głównie z winy sędziego, nie orientującego się w sytuacji i nie dość stanowczego w rozstrzyganiu kwestyi spornych. Po trzecim z rzędu goalu groził nawet R. K. S. ustąpieniem z boiska, które ostatecznie udało się po dłuższych pertraktacjach wyperswadować. Gra toczyła się dalej, uwieńczona jeszcze jedną bramką dla Wisły tak, iż końcowy rezultat przedstawia się w stosunku 4:1 na korzyść tej ostatniej. Dezorientacya ze strony sędziego była wprost rażąca i powodowała ustawiczne uwagi pod jego adresem.


"Czas" z 1912.05.19

Krakowski sport piłki nożnej maił w bieżącym tygodniu tylko jedno ważniejsze zdarzenie: był niem klasyfikacyjny match „Wisły” z „Robotniczym Klubem Sportowym” zakończony zwycięstwem pierwszej w stosunku 4:1. Match ten, nieregularny z powodu niepogody, przyniósł w pierwszej połowie przewagę jednego punktu dla „Robotników”, którzy stosunek 1:0 na swoją korzyść utrzymują do 3 minuty po pauzie. Sędzią był p. Orzelski.