1931.06.29 Hakoah Łódź - Wisła Kraków 0:5

Z Historia Wisły

1931.06.29, Mecz towarzyski, Łódź, boisko WKS, 18:00
Hakoah Łódź 0:5 (0:2) Wisła Kraków
widzów: 1.000
sędzia: Kobryński z Łodzi
Bramki
0:1
0:2
0:3
0:4
0:5
Henryk Reyman
Mieczysław Balcer
Walerian Kisieliński
Henryk Reyman
Mieczysław Balcer
Hakoah Łódź
Wisła Kraków
2-3-5
Zbigniew Olewski (?)
Aleksander Pychowski
Emil Skrynkowicz
Józef Kotlarczyk
Jan Kotlarczyk
Bronisław Makowski
Stanisław Czulak
Stefan Lubowiecki
Henryk Reyman
Walerian Kisieliński
Mieczysław Balcer

trener: brak
Prasa łódzka różni się w podawaniu strzelców bramek...

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

WISŁA ROZEGRA W ŁODZI DWA MECZE.

W związku z niedzielnym meczem ligowym ŁKS. - Wisła oraz przypadającym na poniedziałek świętem Piotra i Pawła, dowiadujemy się, że prowadzone są pertraktacje z Wisłą w sprawie rozegrania w Łodzi drugiego meczu. Na przeciwnika Wisły upatrzona jest drużyna Hakoahu. Pertraktacje między Wisłą a Hakoahem zakończone zostaną ostatecznie w dniu dzisiejszym.

Kurjer Łódzki (nr 173, 26 czerwca 1931 roku, str.9)

WISŁA GRA Z HAKOAHEM.

Pertraktacje Hakoahu łódzkiego z Wisłą krakowską w sprawie rozegrania towarzyskiego spotkania piłkarskiego w poniedziałek dnia 29 bm. zostały już ostatecznie sfinalizowane. Wisła pozostaje w Łodzi jeszcze jeden dzień. Mecz odbędzie się o godz. 18-ej na boisku WKS.

Kurjer Łódzki (nr 174, 27 czerwca 1931 roku, str. 9)

Wisła - Hakoah 5:0 (2:0).

Towarzyskie spotkanie leadera Ligi z kandydatem na mistrza Łodzi.

Korzystając z pobytu Wisły krakowskiej w Łodzi, drużyna Hakoahu w dniu wczorajszym rozegrała z leaderem Ligi zawody towarzyskie, zakończone zdecydowanem zwycięstwem gości. Wisła wystąpiła w identycznym składzie jak przeciw ŁKS., jedynie Koźmina zastąpił rezerwowy bramkarz. Łodzianie grali bez Segała, Kreizera oraz Siwka.

Cały mecz toczył się z przewagą Wisły, która nie wysilała się na zdobywanie bramek, pokazując tylko efektowną grę. Hakoah grał o klasę gorzej od przeciwnika. Przedewszystkiem start do piłki, stoping, gra ciałem oraz walka w pojedynkach stała na niższym poziomie niż u Wisły. Bramki dla krakowian strzelili: Balcer (3) oraz Reyman (2).

Cała jedenastka gości grała dobrze, nad poziom jednak wybijał się Pychowski w obronie, Kotlarczyk II w pomocy oraz Balcer i Reyman w napadzie. W Hakoahu zawiódł Rapaport, Balsam oraz strzałowo Presser.

Sędziował p. Kobryński z Hakoahu, któremu publiczność zgotowała kocią muzykę, ponieważ - zdaniem jej - arbiter uznał dwie bramki dla gości ze spalonego. Publiczności zebrało się 1000 osób.

Kurjer Łódzki (nr 176, 30 czerwca 1931 roku, str. 6)

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1931, nr 179 (1 VII)

Wisła-Hakoah 5:0 (2:0).

Łódź, 29 czerwca (W). W drugim dniu swego pobytu w Łodzi Wisła rozegrała zawody towarzyskie z Hakoahem, zwyciężając go łatwo w stosunku 5:0. Goście wystąpili w pełnym składzie ligowym z wyjątkiem bramkarza Koźmina, którego zastępował Olęcki.

Wynik nieodzwierciedla tej olbrzymiej przewagi, jaką miała Wisła przez cały ciąg gry. Był to raczej „trening na jedną bramkę“ Od większej porażki uchronił swą drużynę bramkarz Rapaport. Bramki zdobyli Reyman i Balcer po dwie oraz Kisieliński jedną.