1933.07.23 Cracovia - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1933.07.23, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Cracovii, ok. 19:00
Cracovia 1:0 (1:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Gauda z Krakowa
Bramki
Józef Kubiński 1:0
Cracovia
Wisła Kraków
Jan Kotlarczyk
Karol Bajorek
Władysław Szumilas
Artur Woźniak
Antoni Łyko
Grano 2x30 minut.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

Przegląd Sportowy nr 59 z 26 lipca, s. 5:

Wykorzystując wolny termin wzięły krakowskie drużyny ligowe udział w turnieju piłkarskim, zorganizowanym przez Związek strzelecki. W pierwszym dniu turnieju odbyły się następujące rozgrywki: Garbarnia-Podgórze 2:0…

O wiele ciekawszy przebieg miało spotkanie Cracovia – Wisła 1:0 (1:0). Mecz ładnym na wysokim poziomie, rozegrany przez ambitnie grające zespoły, jednak wolny od niezdrowych i wybujałych ambicji mistrzowskich wywołał doprawdy duże zainteresowanie. Cracovia wystąpiła bez Otfinowskiego, Dońca i Mysiaka. Wisła bez Kotlarczyka II, Obtułowicza i Pychowskiego.

Cracovia miała do przerwy lekką przewagę i uzyskała w tym okresie bramkę ze strzału Kubińskiego. Piłkę strzelił Zieliński, a odbitą przez obrońcę z 20 metrów ulokował w lewym rogu Kubiński. Po pauzie gra się wyrównała, a w końcu Wisła znów uzyskała przewagę. Młody jej atak wcale ładnie grający, nie potrafił tego jednak zaznaczyć strzałowo.

Wyróżniał się w Cracovii Kisieliński, Zieliński, Seichter i Malczyk w bramce. W Wiśle Artur, Kotlarczyk, Bajorek i Łyko. Sędzia p. Gauda.

Oba spotkania rozegrano w okresach 2x30 minut…


Później rozegrano mecz Garbarnia-Cracovia 4:2, co dało zwycięstwo w turnieju i puchar Garbarnii.