1951.06.28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0

Z Historia Wisły

1951.06.28, mecz towarzyski, Kraków,
Gwardia Kraków 3:0 (1:0) Ogniwo Kraków
widzów:
sędzia: Hausner
Bramki
Mieczysław Gracz 4'-6'
Zbigniew Kotaba 4'-6'
Zbigniew Kotaba 10'
1:0
2:0
3:0
Gwardia Kraków
3-2-5
Jerzy Jurowicz
Tadeusz Legutko
Stanisław Flanek
Jan Wapiennik
Mieczysław Szczurek
Leszek Snopkowski
Zbigniew Kotaba
Wiesław Gamaj
Józef Kohut
Mieczysław Gracz
Zdzisław Mordarski

trener: Michał Matyas
Ogniwo Kraków
Pajor
Gędłek
Glimas
Pawlikowski
Kaszuba
Korzeniak
Mazur
Kadłuczka
Różankowski II
Gołąb
Bobula

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

"Przegląd Sportowy" z 1951.06.29

Gwardia zdobyła puchar "Dni Krakowa"

Kraków, 28.6. (tel. wł.) - W ramach Dni Krakowa rozegranego turniej piłkarski z udziałem ligowych drużyn Gwardii, Ogniwa i Włókniarza.

Pierwsze miejsce w turnieju rozgrywanym o puchar "Dni Krakowa" zajęła Gwardia, która pokonała Ogniwo 3:0 (bramki: Kotaba - 2 i Gracz) oraz zremisowała 0:0 z Włókniarzem. Włókniarz zajął drugie miejsce, zwyciężając Ogniwo 1:0 (bramkę zdobył Parpan II), a Ogniwo trzecie miejsce. Drużyny wystąpiły w swoich najsilniejszych składach. Ogniwo wypróbowało przez krótkie okresy w ciągu dwóch półgodzin meczów 18 zawodników, m. in. bramkarza Papora, środkowego napastnika Radwana i lewoskrzydłowego Święcha. Nowicjusze wnieśli do gry dużo zapału, wyrównując tym samym braki techniczne i taktyczne.

Najlepszymi zawodnikami w turnieju byli: Flanek, Szczurek, Gracz i Mordarski z Gwardii, Rybicki, Bieniek, Nowak i Bożek z Włókniarza, Glimas, Kaszuba, Bobula i Hymczak z Ogniwa. Gwardia wygrała turniej błyskawiczny „Dni Krakowa" i zdobyła puchar

"Dziennik Polski" z 1951.06.29

http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=7978

43 piłkarzy drużyn Gwardia, Ogniwo i Włókniarz, przewinęło się we czwartek na boisku Ogniwa w „turnieju błyskawicznym" zorganizowanym przez komitet „Dni Krakowa" o puchar przechodni tego komitetu. Puchar zdobyła diużyna Gwardii, która zdobyła 3 pkt. i 3:0 brm przed Włókniarzem 3 pkt. 1:0 brm i Ogniwem 0 pkt. 0:4 brm.

Nie spodziewano się po spotkaniach nadzwyczajnej gry, bo cóż można zaprezentować w ciągu 30 minut, gdyż tyle trwał każdy z 3 meczów. Spotkania te jednak dały obraz obecnych umiejętności naszych 3 najlepszych drużyn piłkarskich Krakowa. Gwardia i Włókniarz pokazały najlepszą grę. Ogniwo zagrało najsłabiej.

GWARDIA — OGNIWO 3:0 (0:0)

Bramki zdobyli po przerwie w okresie od 4-6 minuty Gracz 1 Kotaba z podania Gracza, oraz w 10 min. Kotaba z podania Gamaja.

Składy drużyn:

Gwardia: Jurowicz, Legutko, Flanek, Wapiennik, Szczurek, Snopkowski, Kotaba, Gracz, Kohut, Gamaj, Mordarski.

Ogniwo: Pajor, Gędłek, Glimas, Pawlikowski, Kaszuba, Korzeniak, Mazur, Kadłuczka, Różankowski II, Gołąb, Bobula.


Sędzia J. Mytnik.