1955.10.30 Wisła Kraków - Wisła Kraków Old Boye 0:1

Z Historia Wisły

1955.10.30, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 0:1 (-:-) Wisła Kraków Old Boye
widzów:
sędzia:
Bramki
Wisła Kraków
Stanisław Kalisz
Ryszard Jędrys
Wiesław Gamaj
Kazimierz Budek
Wisła Kraków Old Boye
Mieczysław Szczurek
Stanisław Flanek
Kazimierz Cisowski
Mieczysław Gracz
Józef Kohut
Zbigniew Jaskowski
Zdzisław Mordarski

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

s. 5

Spis treści

Relacje prasowe

"Przegląd Sportowy" z 1955.10.31

Dwie Wisły na boisku

KRAKÓW, 30.10. (tel. wł.) Bardzo interesujące spotkanie rozegrały między sobą dwie drużyny Wisły, a to stara, złożona z zawodników, którzy wycofali się lub wycofują z życia sportowego i młoda, złożona z zawodników ligowych.

Zwyciężyła „stara Wisła" 1:0, w której wyróżnił się napad grający w składzie: Cisowski, Gracz, Kohut, Jakowski i Mordarski oraz dwójka obrony Szczurek — Flanek. W młodej generacji najlepiej spisywali się Kalisz w bramce, Jędrys w pomocy oraz lewa strona napadu Gamaj — Budek.

Wspomnienia

Jerzy Jurowicz

Wykorzystując wolny termin w II rundzie rozgrywek ligowych rozegraliśmy w jesieni tego roku niecodzienne spotkanie. Po jednej stronie boiska stanęli znani w całym kraju od lat piłkarze Wisły: Flanek, Szczurek, Dudek, Łyko II, bracia Filkowie, Gracz, Wandas, Cisowski i Jaskowski oraz Kohut. Broniłem bramki tego zespołu „old-boyów”, a naszym przeciwnikiem była drużyna złożona z młodych zawodników Wisły, w skład której wchodzili Kalisz, Szymeczko, Budka, Snopkowski, Jędrys, Michel, Machowski, Kościelny, Adamczyk, Gamaj i Budek.

W polu przewagę mieli młodzi, ale drużyna „old-boyów” potrafiła się doskonale bronić. „Weteran Jurowicz zagrał w tym spotkaniu jak za najmłodszych lat” – relacjonowała nazajutrz prasa sportowa. Wygraliśmy 1:0, a zwycięską bramkę zdobył Jaskowski.

Źródło: Jerzy Jurowicz, Pamiętniki