1967.11.29 HSV Hamburg - Wisła Kraków 4:0

Z Historia Wisły

Najwyższa porażka Wisły w Europejskich Pucharach
1967.11.29, PZP, Volksparkstadion, Hamburg, 19:30, środa
HSV Hamburg 4:0 (3:0) Wisła Kraków
widzów: 8.038
sędzia: Patrick Graham (Irlandia Północna)
Bramki
Hans Schulz 24'
Jürgen Kurbjuhn 41'
Hans Schulz 43'
Uwe Seeler 57'
1:0
2:0
3:0
4:0
HSV Hamburg

Özcan Arkoç
Willi Schulz
Helmut Sandmann
Jürgen Kurbjuhn
Egon Horst
Holger Dieckmann
Hans Schulz
Uwe Seeler
Reinhard Löffler
Werner Krämer
Charly Dörfel

Trener: Kurt Koch
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz
Fryderyk Monica
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Tadeusz Kotlarczyk
Tadeusz Polak
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Andrzej Sykta
Czesław Studnicki
Zygmunt Pietraszewski

trener: Mieczysław Gracz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Adam Musiał i Mieczysław Gracz
Adam Musiał i Mieczysław Gracz
Bilet meczowy
Bilet meczowy
Wspomnienie po latach
Wspomnienie po latach

Brakujące dane uzupełniono ze strony worldfootball.net

Spis treści

Galeria

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1967, nr 281 (30 XI) nr 6935

Piłkarze Wisły wyeliminowani z PZP

WCZORAJ w godzinach wieczornych na Stadtstadionie w Hamburgu miejscowy HSV pokonał Wisłę Kraków 4:0 (3:0). Bramki zdobyli: H. Schulz w 24 i 43 min.,Kurbjuhn w 41 i Seeler w 57 min. gry.

Tak więc krakowianie, po dwóch porażkach (w Krakowie przegrali 0:1), odpadli z dalszych rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów. W Hamburgu jeszcze raz potwierdziła się opinia, iż wiślacy znajdują się u kresu sił i reprezentują słabiutką formę.

Odnotujmy jeszcze, że mecz odbywał się na rozmiękłej murawie po wielogodzinnej ulewie i obserwowało go zaledwie 10 tys. widzów (stadion ma miejsc na 71 tys. widzów).


Echo Krakowa. 1967, nr 284 (4 XII) nr 6938

To była kompromitacja.

WYSTĘP piłkarzy Wisły w NRF i ich porażka w Hamburgu z HSV nie przejść bez echa że krakowianie powinny nie dlatego, odpadli z rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów, lecz ponieważ była to kompromitacja naszej piłki za granicą. Chodzi tu głównie o styl gry naszych piłkarzy.

Nie wiele nas obchodzi, że drużyna gospodarzy mimo zwycięstwa 4:0 zbierała od swej publiczności solidne porcje gwizdów, ale jakże w tym zestawieniu musiała wyglądać gra krakowian? Kompromitującej porażki nie da się już odwrócić. Mamy jednak nadzieję, że kierownictwo Wisły wyciągnie z postawy drużyny nauczkę.

Więcej, wierzymy, iż właściwie oceni się wreszcie wkład do poczynań kolektywu niektórych zawodników, którzy mimo nonszalancji prezentowanej na boisku, znajdowali dotychczas uznanie w oczach działaczy i forowani byli przy ustalaniu składu.Gazeta Krakowska. 1967, nr 283 (27 XI)= nr 6150

W niedzielę wyjechali z Krakowa do Hamburga na rewanżowy mecz o Puchar Europy z tamtejszym zespołem Hamburger S. V. piłkarze krakowskiej Wisły w składzie: Stroniarz, Gonet, Monica, Kawula, Kotlarczyk, Wójcik, Polak, Musiał, Herod, Gach, Lendzion, Sykta, Pietraszewski, Studnicki, Skupnik, Adamus. Trener Gracz skład jedenastki ustali na miejscu. Piłkarze Wisły przybędą do Hamburga 27 bm. w godzinach wieczornych.Gazeta Krakowska. 1967, nr 285 (29 XI) nr 6152

Zainteresowanie w Hamburgu meczem HSV -Wisła

21 godzin trwała podróż piłkarzy Wisły do Hamburga na rewanżowe spotkanie o Puchar Zdobywców Pucharów z HSV.

Hamburg powitał krakowian deszczem. Stadion miejski, na którym dziś zostanie rozegrane spotkanie przy świetle elektrycznym jest „wodnisty”. Gospodarze bojąc się o płytę boiskową nie zezwolili piłkarzom Wisły na odbycie treningu. Zespół „białej gwiazdy” odbył krótki rozruch na małym bocznym boisku.

W drużynie panuje dobry nastrój, wszyscy są zdrowi 1 pełni zapału do gry. Trener Mieczysław Gracz ma tylko jeden problem — czy w pomocy wystawi Wójcika czy Gacha.

Zainteresowanie meczem w Hamburgu jest olbrzymie. Na dworcu zjawili się liczni dziennikarze, którzy szczegółowo wy­ pytywali o piłkarzy krakowskich.

Przypominamy, że w Krakowie Wisła przegrała 0:1. Trzymajmy dziś kciuki za drużynę krakowską, może uda się (choć szanse są małe) odrobić straty w meczu wyjazdowym.
Gazeta Krakowska. 1967, nr 286 (30 XI) nr 6153

Piłkarze Wisły wyeliminowani

Piłkarze krakowskiej Wisły zostali wyeliminowani z rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów.

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału w Hamburgu z tamtejszym zespołem Hamburger SV, Wisła poniosła porażkę 0:4 (0:3). Bramki zdobyli: Schulz — 2 (w 24 i 43 min.), Kurbjuhn w 41 i Seeler w 57 min.

Spotkanie, które odbywało się na niezwykle trudnym boisku, po przeszło 80-godzlnnej ulewie, obserwowało 10 tys. widzów.

WISŁA: Stroniarz, Monica, Kotlarczyk, Kawula, Wójcik, Studnicki, Polak, Gach, Sykta, Pietraszewski, Lendzion.