1969.06.22 Wisła Kraków - Szombierki Bytom 1:2

Z Historia Wisły

1969.06.22, I Liga, 26. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 17.30
Wisła Kraków 1:2 (1:0) Szombierki Bytom
widzów: ok. 10.000
sędzia: S. Eksztajn z Warszawy
Bramki
Hubert Skupnik 23’


1:0
1:1
1:2

56' Kulanek
74' W. Wilim
Wisła Kraków
4-3-3
Henryk Stroniarz
Antoni Szymanowski
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Tadeusz Polak
Marian Fliśnik grafika: Zmiana.PNG (70’ Krzysztof Obarzanowski)
Czesław Studnicki
Zbigniew Krawczyk
Wiesław Lendzion
Ireneusz Adamus
Hubert Skupnik

trener: Gyula Teleký
Szombierki Bytom

Matysek
Strzelczyk
Kiliński
Nowak
Flisko
Stanek
W. Wilim
Bychowski
Mandziara Grafika:Zmiana.PNG (Bednarek)
J. Wilim
Kulanek

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1969, nr 144 (21/22 VI) nr 7409

W Krakowie Wisła grać będzie z Szombierkami.

Po ostatnim, pięknym sukcesje, jakim było wysokie zwycięstwo 4:0 odniesione w Rzeszowie nad tamtejszą Stalą, wiślacy umocnili się w tabeli i do meczu z Szombierkami przystąpią bez psychicznego obciążenia.

Obecnie mają szansę na poprawienie dotychczasowej lokaty. Spodziewać, się więc należy interesującej i na dobrym poziomie stojącej gry. Tym bardziej, że i Szombierki reprezentują wcale wysokie umiejętności o czym m. in. świadczy ostatnie zwycięstwo nad jedenastką Śląska 1:0, a w jesieni remis z Wisłą 3:3.


Echo Krakowa. 1969, nr 145 (23 VI) nr 7410

Porażka Wisły z Szombierkami 1:2

WISŁA — SZOMBIERKI 1:2 (1:0). Bramki zdobyli: Kulanek w 56 i W. Wilim w 78 min. dla Szombierek oraz Skupnik w 22 min. dla Wisły, Sędziował p. Eksztajn z Warszawy. Widzów 10 tysięcy. WISŁA: Stroniarz, Szymanowski, Wójcik, Polak, Kawula, Fliśnik (Obarzanowski), i Lendzion, Krawczyk, Adamus, Studnicki, Skupnik.

SZOMBIERKI: Matysek, Strzelczyk, Kliński, Nowak, Plicko, Stanek, W. Wilim, Bykowski, Mandziara (Bednarek), Jerzy Wilim, Kulanek.

Początkowo nic nie zapowiadało porażki Wisły. Wprawdzie w 11 min. zaistniała poważna groźba utraty bramki, kiedy J. Wilim egzekwował rzut wolny z jakichś 25 m. Silna „bomba” trafiła w poprzeczkę i odbiła piłka wyszła w pole. Strzał był ładny toteż zawodnik Szombierek zebrał za niego zasłużone brawa.

W jedenaście minut później zaistniała podobna sytuacja, ale tym razem egzekutorem rzutu wolnego z podobnej odległości był Kawula z Wisły. I znów tyliśmy świadkami niezwykle silnego strzału, który z trudem odbił bramkarz Matysek. Przed bramką Szombierek powstało zamieszanie. Piłkę na głowę przejął Adamus, bramkarz gości znów piłkę wybił, przejął ją Lendzion podał Skupnikowi a ten celnym strzałem obok leżącego na ziemi bramkarza zdobył bramkę, Wisła prowadziła 1:0 i teraz demonstrowała płynne ataki, spychając gości na ich połowę boiska. Wszyscy liczyli na zwycięstwo drużyny krakowskiej.

Tymczasem piłkarze Szombierek walczyli bardzo ambitnie.

Broniąc się nie zapominali o ataku. Wykorzystali przy tym dwa błędy krakowskiej obrony, za zapewniając sobie zwycięstwo.

Warto dodać, że przy strzale Stanka w 66 min. oraz W. Wilima w 82 min. gry słupek urato wał gospodarzy od utraty dalszych bramek. W zespole Szombierek na wyróżnienie zasługują bracia Wilimowie, często niepokojący bramkarza Wisły.