1970.07.18 DOS Utrecht - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1970.07.??, Puchar Intertoto, 4. kolejka, Niemcy,,
DOS Utrecht 1:0 (1:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 9.000
sędzia: Fork (Niemcy)
Bramki
Groenendyk 31' 1:0
DOS Utrecht
Wisła Kraków

Henryk Stroniarz
Wiesław Lendzion
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Tadeusz Polak
Zbigniew Krawczyk Grafika:Zmiana.PNG (Zdzisław Konior)
Tadeusz Michaliszyn Grafika:Zmiana.PNG (Janusz Sputo)
Czesław Studnicki
Ireneusz Adamus
Kazimierz Kmiecik
Hubert Skupnik

trener: Gyula Teleký

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1970, nr 166 (17 VII) nr 7736

Piłkarze Wisły grają w Utrechcie

W rozgrywkach intertoto zakończono pierwszą rundę, jak dotąd, piłkarze krakowskiej Wisły spisują się znakomicie. Wygrali kolejno trzy mecze: w Szwajcarii z Winterthurem 3:1, w Krakowie z DOS Utrecht 1:0 i w Kopenhadze H, Hvidovre 1:0, Po pierwszej rundzie w tabeli grupy V prowadzi Wisła 6 pkt. przed Hvidovrem 4 pkt., DOS Utrecht 2 pkt. 1 Winterthurem 0 pkt. W ubiegłą sobotę Wisła grała w Kopenhadze. Bezpośrednio po zwycięskim meczu z Hvidovrem wyjechała do Holandii. Jutro w Utrechcie piłkarze krakowscy spotkają się z zespołem DOS, który tydzień temu wygrał wysoko ze szwajcarską drużyną Winterthur, aż 511. Czy krakowianie mają szanse na odniesienie zwycięstwa? Oczywiście tak! W pierwszej rundzie, w Krakowie wiślany posiadali wielką przewagę, napastnicy krakowscy nie potrafili jednak wykorzystać wielu bardzo dogodnych sytuacji.

Jeśli krakowianie wygrają lub zremisują w Utrechcie, to utrzymają się na pozycji lidera. Ostatnie dwa spotkania grają na własnym boisku i... premia za pierwsze miejsce w swojej grudę prawie pewna, (kas)


Echo Krakowa. 1970, nr 168 (20 VII) nr 7738

Mimo porażki Wisła na czele

PIŁKARZE Wisły, mimo sobotniej porażki w rozgrywkach Intertoto z DOS w Utrechcie 0:1 (0:1) — bramkę w 12 min. strzelił Groenedljk — utrzymali się na prowadzeniu w swej grupie rozgrywek, wyprzedzając najgroźniejszych rywali, Hvidovre o 1 pkt.