1973.05.09 ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1973.05.09, I Liga, 21. kolejka, Łódź, Stadion ŁKS,
ŁKS Łódź 1:1 (0:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 20-25.000
sędzia: Piotrowicz z Katowic
Bramki

Ostalczyk 74'
0:1
1:1
46' Ryszard Sarnat

ŁKS Łódź

Tomaszewski
Lubański
Jałocha
Bulzacki
E. Polak
Drozdowski
Białek
Olejnik Grafika:Zmiana.PNG (46' Maleńki)
Kasalik
Grębosz Grafika:Zmiana.PNG (65' Mszyca)
Ostalczyk

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet
Antoni Szymanowski
Henryk Maculewicz
Jerzy Płonka grafika: Zmiana.PNG (46’ Marek Kusto)
Adam Musiał
Henryk Szymanowski
Wiesław Lendzion
Tadeusz Polak
Kazimierz Kmiecik
Ryszard Sarnat
Andrzej Garlej

trener: Jerzy Steckiw

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1973, nr 108 (9 V) nr 8595

PRZED dwutygodniową przerwą w rozgrywkach, która poświęconą zostanie na międzypaństwowe mecze naszej reprezentacji, piłkarze ekstraklasy rozegrają dziś ósmą kolejkę ligowych spotkań w rundzie wiosennej.

W jesiennych rozgrywkach w rozegranych spotkaniach ósmej kolejki tezy przyniosły zwycięstwa gospodarzom w identycznym stosunku 1:0, trzy zakończyły się remisami (w tym dwa po 0:0 a trzeci 1:1) i tylko jeden mecz przyniósł przegraną gospodarzy… Była to dość dziwna porażka, jako że wiślacy mieli przez większą część gry zdecydowaną przewagę w polu… Czy Steckiw zdoła opracować taktykę, której realizacja pozwoli przynajmniej na wywiezienie jednego punktu ze stadionu EKS-u? Trudne to zadanie, wiślacy przechodzą bowiem kry-, zys formy, ale, jak w sporcie: Sprawa nie jest nierealna i być może, że po niefortunnych występach w Poznaniu i Mielcu, trzeci męcz rozgrywany na wyjeździe przyniesie Wiśle lepszy rezultat.


Echo Krakowa. 1973, nr 109 (10 V) nr 8596

ŁKS — WISŁA 1:1 (0:0). BRAMKI STRZELILI: DLA WISŁY — SARNAT W 46 MIN. GRY, A DLA ŁKS-U — OSTALCZYK W 74 MIN. SĘDZIOWAŁ P. PIOTROWICZ Z KATOWIC. WIDZÓW OK. 20 TYS.

WISŁA: Gonet — A. Szymanowski, Maculewicz, Płonka (od 46 min, Polak), Musiał — Polak (od 46 min. Kusto), Lendzion, H.

Szymanowski, Garlej — Kmiecik, Sarnat.

Piłkarzom krakowskim udał się połowicznie rewanż za jesienną porażkę z ŁKS-em u siebie 1:2 i z trudnego meczu wyjazdowego wrócili do domu bogatsi o 1 punkt. Niewiele, brakowało, aby krakowianie wygrali mecz, gdyż minio opuszczenia boiska przez Płonkę, dzielnie się bronili i dopiero na 16 min. przed końcem spotkania dali się zaskoczyć gospodarzom i Ostalczyk w zamieszaniu podbramkowym uzyskał wyrównującą bramkę.

Mecz rozegrano w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, było chłodno i w drugiej części spotkania zaczął padać deszcz, który pod koniec zamienił się w ulewę, poważnie i utrudniającą poczynania zawodnikom obu drużyn.

Jak stwierdził trener J. Steckiw plan taktyczny na mecz z ŁKS-em polegający na krótkim kryciu łodzian na całym obszarze boiska został w zasadzie wykonany.

W. zespole „Białej Gwiazdy” najlepszym zawodnikiem był Musiał, dobrze także grał A. Szymanowski. Słabo wypad! występ Kmiecika, który grał wolno a na, dodatek nie wykorzystał znakomitej sytuacji w drugiej części gry, kiedy to nie trafił do pustej bramki.

Echo Krakowa. 1973, nr 112 (14 V) nr 8599

Wczoraj na dobrą sprawą jedynie bramkarz Tomaszewski oraz dwaj wiślacy — Szymanowski i Musiał grali na wysokim poziomie, przy, czym imponował walecznością i ruchliwością Adam Musiał.