2006.04.08 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - TS Wisła Kraków 3:0

Z Historia Wisły

2006.04.08, I liga, Ostrowiec Świętokrzyski,
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 TS Wisła Kraków
(29:27; 26:24; 25:21)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
TS Wisła Kraków
Jarosław Bodys
Trenerzy: Ryszard Litwin
Świerszcz
Buzała
Maj
Kosiorowska
Brożek
Wiatrowska
Kosiarska
Składy: Renata Kolendowska
Karolina Surma
Julia Barbaszewska
Agnieszka Seta
Magdalena Piątek
Monika Targosz (l)
oraz
Justyna Hebda
Anna Przybyło
Agnieszka Mitręga
(l) - libero

Relacje prasowe

Po cenne punkty do Ostrowca

7 kwietnia - Wisła w ostatniej kolejce ligowej przegrała z zespołem Skry Bełchatów, jednak w sobotę w Ostrowcu będą mieć znakomitą szansę do rehabilitacji. Wisła zagra z KSZO, które w tabeli zajmuje 8. miejsce. Ewentualne zwycięstwo będzie gwarantować najprawdopodobniej 11. lokatę, która pozwala na utrzymanie w lidze.

Treningi przed meczem z KSZO przepracowane zostały w dużym skupieniu. Wszyscy zdają sobie sprawę z wagi meczu. Może on umocnić Wiślaczki na 11. miejscu, które gwarantuje utrzymanie w lidze. Spotkanie z ostrowiecką drużyną jest dodatkowo ważne z racji ciężkich kolejnych spotkań. Kolejnym rywalem Wisły będzie zespół Startu Łódź, który walczy o 2. miejsce.

KSZO rozegrało 24 mecze, w których zdobyło 34 punkty. Dzięki temu plasują się na 8. miejscu. W ostatniej kolejce najbliższy rywal Wisły przegrał 3:0 z Dąbrową Górniczą. Jesienią w Krakowie Biała Gwiazda przegrała w trzech setach z KSZO.

(robertb)


Bolesna porażka

8 kwietnia - Drużyna Wisły przegrała 0:3 w wyjazdowym spotkaniu 26. kolejki I ligi kobiet z zespołem KSZO Ostrowiec. Dwóm pierwszym setom towarzyszył ogrom emocji, jednak po zaciętej walce drużyna gospodarzy okazała się lepsza. Ostatnia partia gry została wygrana przez KSZO do 21. Cenne punkty dla Wisły pozostały w Ostrowcu.

Wiślaczki przed spotkaniem z KSZO były bardzo skupione i zmobilizowane. Chęć wygrania i zdobycia 3. ważnych punktów była bardzo duża. Trener Ryszard Litwin podkreślał wielokrotnie wagę spotkania z ostrowiecką drużyną. Po pierwszych piłkach meczu wydawało się, że zawodniczki Wisły zrealizują meczowe założenia i uda się im zdobyć choćby punkt w spotkaniu przeciwko 8. drużynie ligi. Początek spotkania był wyrównany. Obydwie drużyny wymieniały ciosy pomiędzy sobą. Wynik pierwszej partii meczu rozstrzygnął się w samej końcówce. Szczęście dopisało drużynie gospodarzy, której jako pierwszej udało się uzyskać przewagę 2. punktów. Set zakończył się wynikiem 27:29 dla KSZO. Obraz drugiego był bardzo podobny. Wyrównana gra Wisły oraz KSZO doprowadziła do emocjonującej końcówki. W niej znów lepsza okazała się drużyna gospodarzy. Pechowe końcówki setów bez wątpienia podcięły skrzydła dobrze grającej Wiśle. W 3. secie Wiślaczki nie wypadły już tak dobrze jak w pozostałych partiach. Przegrały do 21.

Wynik 0:3 nie oddaje pełnego obrazu gry. Wiślaczki zagrały przyzwoite spotkanie, jednak dziś zabrakło im zdecydowanie szczęścia, by wywieźć z Ostrowca przynajmniej 1 punkt. Kolejne spotkanie Wisła rozegra w swojej hali 22. kwietnia z drużyną Startu Łódź.

KSZO Ostrowiec- TS Wisła Kraków 3:0 (29:27; 26:24; 25:21)

KSZO- Świerszcz, Buzała, Maj, Kosiorowska, Brożek, Wiatrowska, Kosiarska

Wisła-Kolendowska, Surma, Barbaszewska, Seta, Piątek, Targosz, Hebda, Przybyło, Mitręga

(robertb)

Źródło: siatkowka.tswisla.pl