2009.03.07 EC Wybrzeże TPS Rumia - Wisła Enion Energia Kraków 3:0

Z Historia Wisły

2009.03.07, I liga, Rumia,
Wybrzeże TPS Rumia 3:0 Wisła Enion Energia Kraków
(26:24, 25:19, 25:22)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
Wybrzeże TPS Rumia
Wisła Enion Energia Kraków
Jerzy Skrobecki
Trenerzy: Lesław Kędryna
Jeromin
Hohn
Zygmuntowicz
Biernatek
Kasprzak
Jaroszewicz
oraz
Jagodzińska (l), Kocemba, Lenz, Theis
Składy: Aleksandra Filip
Piątek
Sabina Rusinek
Magdalena Żochowska
Kinga Hatala
Karolina Surma
oraz
Anna Przybyło (l), Gabriela Gasidło, Alicja Warchoł, Paulina Stojek, Iwona Kuskowska
(l) - libero

Relacje prasowe

Pierwszy raz po poważnej kontuzji kolana i kilkunastomiesięcznej przerwie, Magdalena Piątek wyszła na ligowy parkiet. I zrobiła to w klubie, w którym zdobywała siatkarskie szlify. Wisła Enion Energia, z nią w składzie, wprawdzie uległa w Rumi Wybrzeżu TPS, 0:3, ale już po raz drugi – licząc spotkanie z Budowlanymi Łódź - widoczna była znaczna poprawa gry krakowianek.

18 marca 2008 roku, w spotkaniu MMKS Dąbrowa Górnicza z Centrostalem Bydgoszcz skrzydłowa gospodyń, Magdalena Piątek zerwała więzadła kolana. Od tamtej pory scenariusz jej życia pisali lekarze i fizjoterapeuci, a jego treścią były orzeczenia dotyczące operacji, leczenia i rehabilitacji. I własne obawy: czy uda się wrócić do zdrowia, pełnej sprawności, wreszcie - siatkarskiej formy.

Ostatni etap rehabilitacji i pierwszy treningów odbywała, od początku stycznia, w krakowskiej Wiśle – klubie, w którym przez siedem lat uczyła się siatkówki. W ubiegłym tygodniu otrzymała zezwolenie na grę, a teraz zaliczyła dubeltowy powrót – na ligowe parkiety i do zespołu Białej Gwiazdy (w 2007 roku opuściła go, przenosząc się do Dąbrowy Górniczej). W Rumi zagrała w pierwszym secie, zaprezentowała się dobrze, wiślaczki prowadziły już 24:20, ale w końcówce wypuściły inicjatywę z rąk.

Trener krakowianek, Lesław Kędryna potraktował tę konfrontację jako poligon doświadczalny dla różnych zestawień personalnych i ustawień taktycznych. Sporo z nich się sprawdziło, bo jego podopieczne bardzo długo prowadziły wyrównaną walkę; bliskie powodzenia były też w trzeciej partii, kiedy na parkiecie występował skład złożony głównie z juniorek. Zabrakło w nim Izabeli Śliwy, której dolega mięsień czworogłowy uda. Pojechała wraz z drużyną do Rumi, ale nie uczestniczyła w spotkaniu, a na pozycji libero zastąpiła ją Anna Przybyło.

Dopiero ostatnia kolejka przyniosła większość istotnych dla Wisły rozstrzygnięć. Punktem wyjścia do fazy play off jest tabela bez SMS Sosnowiec, które nie może spaść ani awansować. Drużyny, które zajęły pozycje 5. i 6. utrzymały się w lidze i zakończyły udział w tegorocznych rozgrywkach. Pary play off - o miejsca 1-4 (do trzech zwycięstw): Organika Budowlani Łódź - EC Wybrzeże TPS Rumia, Sokół Chorzów - Piast Szczecin; o miejsca 7-10 (do dwóch zwycięstw): Budowlani Nesta Toruń - Wisła Enion Energia Kraków, AZS KSZO Ostrowiec Św. - AZS AWF Poznań. Pierwszy mecz Wisła rozegra w Toruniu 14 marca, drugi w Krakowie, najprawdopodobniej 28 marca (w pierwotnym terminie, 21 marca, juniorki Wisły wystąpią w Bydgoszczy w półfinale mistrzostw Polski), ewentualny trzeci mecz – 1 kwietnia w Toruniu.

Przegrany z tej pary spadnie z I ligi, a zwycięzca weźmie udział w czterodrużynowym turnieju barażowym, 1-3 maja. Jego stawkę uzupełni lepsza drużyna z pary KSZO Ostrowiec Św. – AZS AWF Poznań oraz zespoły, które zajmą 3. i 4. miejsce w turnieju finałowym mistrzów czterech grup II ligi (17-19 kwietnia). Dwie pierwsze drużyny z turnieju majowego wystąpią w przyszłym sezonie w I lidze.

EC WYBRZEŻE TPS Rumia – WISŁA ENION ENERGIA Kraków 3:0 (26:24, 25:19, 25:22)

TPS: Jeromin, Hohn, Zygmuntowicz, Biernatek, Kasprzak, Jaroszewicz oraz Jagodzińska (l), Kocemba, Lenz, Theis. Trener: Jerzy Skrobecki.

WISŁA: Filip, Piątek, Rusinek, Żochowska, Hatala, Surma oraz Przybyło (l), Gasidło, Warchoł, Stojek, Kuskowska. Trener: Lesław Kędryna.


Źródło: siatkowka.tswisla.pl

W przygotowaniu materiałów siatkarskich pomaga serwis: sportkrakowski.pl