2013.12.07 II Halowy Turniej Mikołajkowy Piłki Nożnej Orlików w Pleśnej

Z Historia Wisły

Kilka Informacji Na Temat Turnieju w Pleśnej !

W dniu 7.12.2013r Nasz Zespół będzie uczestniczył w Turnieju Mikołajkowym w Pleśnej w którym organizator pozwolił nam wystawić dwa zespoły !

Będziemy Grali pod Nazwami Wisła Kraków Czerwoni oraz Wisła Kraków Niebiescy.

Wisła Kraków Czerwoni Znalazła się w grupie z takimi drużynami jak :

Okocimski Brzesko
Unia Tarnów
GKS Katowice
DAP Dębica
AP 21 Kraków

Wisła Kraków Niebiescy wystąpi w grupie z następującymi przeciwnikami :

UKS Pleśna
Tarnovia Tarnów
Partizan Bardejov
UKS 6 Jasło
KOSA Konstancin

->Mecze w grupach odbywają się 1x12 min, w finałach 1x15 min
-> Gramy 5+1 a skład składa się z maksymalnie 12 Zawodników

Informacje odnośnie zbiórki oraz wyjazdu spod klubu podane będą na piątkowym Treningu !

WSZYSCY ZAWODNICY PRZEWIDZIANI SĄ NA TURNIEJ !

Brawo Chłopcy !!!

Chłopcy podczas dzisiejszego Turnieju pokazaliście naprawdę kawał wielkiej Piłki ! Nie chodzi tutaj o to że dwie Wisły były w finale ! Ja to traktuje jako nagrodę dla Was za bardzo dobrą postawę !

Cieszy przede wszystkim fakt że nie było podziału Na Wisła Czerwoni Czy Wisła Niebiescy !! Byliście jedną wielką drużyną, która wspierała się nawzajem w trudnych i bardzo dobrych momentach ! Pokazaliście że w Kadrze jest 20 równych zawodników i to cieszy najbardziej !

Brawa również dla rodziców za wspaniały doping !! Również pokazaliście że można wspierać swoje dzieci głośnym dopingiem a nie koniecznie podpowiadaniem kto co ma robić ! wam również należą się pochwały za zachowanie !!!

Pozdrawiam Trener Stolarski !

Widzimy się na Mikołajkach w Poniedziałek na Wiśle o 17.00 ! :)

WIŚLACKI FINAŁ !!!

W Sobotę 7 Grudnia zawodnicy z rocznika 2003 pod wodzą trenera Mateusza Stolarskiego brali udział w III Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w Pleśnej.

W zawodach brało udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy po sześć drużyn. Mecze trwały 12 minut zatem grania przed chłopcami było bardzo dużo. Kolejną zaletą była możliwość wystawienia dwóch drużyn z czego śmiało skorzystaliśmy i do zawodów wystawiliśmy Wisłę Czerwoną Kraków oraz Wisłę Niebieską Kraków. Obydwie drużyny stanęły na wysokości zadania awansując ze swoich grup z pierwszego miejsca i wygrywając swoje półfinały dzięki czemu finał turnieju odbywał się pod znakiem małych derbów wiślackich :D ! Ale po kolei ...

Wisła Niebieska Kraków trafiła do grupy A. Niebiescy przeszli fazę grupową jak burza pokonując w pierwszym spotkaniu drużynę UKS 6 Jasło 1-0. Drugi mecz przyszło nam zagrać ze słowackim Partizanem Bardejow który również zwyciężył swoje pierwsze spotkanie w turnieju. Po dobrym szybkim meczu zwyciężamy 2-0. Trzeci mecz rozegraliśmy z gospodarzami turnieju UKS Pleśna ostatecznie nie okazaliśmy się zbytnio gościnni aplikując sześć bramek i nie tracąc żadnej. Naszym przed ostatnim przeciwnikiem był zespół Tarnovi Tarnów po wyrównanym mecz niestety tracimy bramkę w końcówce spotkania i ulegamy 0-1. Naszym ostatnim grupowym rywalem był zespół Wolani, aby myśleć o fazie pucharowej nasi chłopcy musieli wygrać to spotkanie. Niebiescy nie zawiedli pokonując rywali 5-2.Uzyskane wyniki dały Wiślakom pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałowych gier turnieju.

Wisła Czerwona Kraków trafiła do grupy B gdzie toczyła się nieco bardziej zacięta rywalizacja. W pierwszym meczu chłopcy pokonali GKS Katowice 1-0, drugie spotkanie to pechowo stracona bramka po rzucie wolnym pośrednim z DAP Dębica i mecz kończy się porażką 0-1. Kolejne spotkanie przyszło rozegrać nam z Okocimskim Brzesko. Niestety po zdecydowanej dominacji naszych zawodników zarówno pod względem gry jak i sytuacji bramkowych remisujemy 0-0. Starty punktów w dwóch spotkaniach spowodowały że dwa ostatnie mecze zawodnicy Czerwonych musieli zwyciężyć jeśli chcieli myśleć o awansie grupy i grze w fazie finałowej. Podchodząc do meczu z Unią bardzo zmotywowani zaprezentowali futbol kompletny aplikując rywalom sześć bramek i nie tracąc przy tym żadnej. Ostatni pojedynek z AP miał zadecydować która z drużyn zagra w fazie finałowej. Kto Wygra ten awansuje remis nie urządzał żadnej z drużyn. Po wyrównanym początku nasi chłopcy w dalszej fazie meczu przejęli inicjatywę i ostatecznie wygrali 3-0 zapewniając sobie przy tym awans z grupy z pierwszego miejsca. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Wisły Kraków Niebieskich oraz DAP-u Dębica. Niebiescy wzięli rewanż za Czerwonych i pokonali rywali 1-0 zapewniając sobie awans do Finału ! Drugi mecz Półfinałowy to pojedynek Czerwonych z UKS 6 Jasło. Czerwoni od początku kontrolując przebieg spotkania zwyciężyli 2-0 i Wielki Wiślacki Finał Stał się faktem !

Mecz finałowy odbywał się przy głośnym dopingu Dla obydwu z Ekip !!! Kompletnego znaczenia nie miało która z drużyn okaże się lepsza ! Chłopcy świetnie się bawili i stoczyli emocjonujący pojedynek zakończony wynikiem 4-3 dla Czerwonych !

Warto również zaznaczyć iż najlepszym zawodnikiem turnieju został Arkadiusz Krysik.

Brawa chłopcy za postawę i bardzo dobrą Grę w całym turnieju !!!!!!!!

Wisła Niebiescy Kraków : Kasper Burkat - Arkadiusz Krysik, Jakub Butrymowicz, Kornel Krzyżak, Aleksander Kowalski (piłkarz) , Dominik Król , Kamil Sanojca , Maciej Tracz, Michał Januszewski , Mateusz Kaleta

Wisła Czerwoni Kraków : Wiktor Skrzyński, Szymon Gołąb, Daniel Hoyo-Kowalski , Mateusz Kulma, Karol Włodarski , Dawid Dąbrowski, Jakub Lorek , Filip Leśniak , Wiktor Nalepa , Damian Korczak.

Trener Zespołu : Mateusz Stolarski

II Trener : Jakub Wałach

Kierownik : Łukasz Lorek

http://www.wisla-krakow.net