2015.11.08 I Wiślacki Turniej Niepodległości, Hala Wisły

Z Historia Wisły

Zapowiedź

Zbiórka o godz. 8.25 w Głównej Hali TS Wisła (stara hala)

Niebiescy:

Antoni Broniszewski, Borys Gąszcz, Bartosz Jarosz, Bruno Jurek, Oskar Konieczny, Igor Kościółek, Oliwier Kulig, Artur Przęczek, Franciszek Radwański, Aleksy Rokosz, Tobiasz Surma, Szymon Waligóra, Antoni Wójcik

Czerwoni:

Antoni Broniszewski, Borys Gąszcz, Artur Grabek, Jakub Grabowski, Karol Henrych, Krystian Janecki, Dawid Jankowicz, Antoni Kuś, Szymon Malina, Jakub Mita, Adam Orlicki, Michał Paszcza, Filip Regulski, Kacper Warkowski, Mikołaj Worgacz, Filip Wykurz

Źródło: akademiawisly.pl

I Wiślacki Turniej Niepodległości za nami!

W niedzielne popołudnie w Hali Głównej TS Wisła byliśmy świadkami I Wiślackiego Turnieju Niepodległości, w którym wystąpiły drużyny z rocznika 2007. Młodzi zawodnicy zaprezentowali nie tylko swoje indywidualne umiejętności, ale też uczcili to ważne dla naszego narodu święto, jakim bezwątpienia jest 11 listopada. I właśnie jednym z celów turnieju było propagowanie wartości patriotycznych, które powinny przyświecać każdemu, już od najmłodszych lat, a w szczególności sportowcom. W rozgrywkach mieliśmy dwóch zwycięzców: Ligę Mistrzów wygrała Wisła Kraków „Niebieska”, a Ligę Europy Futbol Brzączowice. W organizacji Turnieju znacząco pomogli Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków oraz Wiślaccy Patrioci.

Emocji nie brakowało do ostatnich minut, gdyż wynik finałowego starcia pomiędzy Wisłą a Coerver Kraków rozstrzygnął się w dogrywce. Po 20 minutach gry było 2:2 i dopiero złota bramka Tobiasza Surmy przesądziła o zwycięstwie podopiecznych trenera Szymona Krzysztania. Podobnie było w finale Ligi Europy, w którym Futbol Brzączowice okazał się o jedną bramkę lepszy od Wisły „Czerwonej”.

– Specjalne podziękowania dla trenera Szymona Krzysztania oraz niezastąpionych rodziców, którzy – po raz kolejny – stanęli na wysokości zadania i znacząco pomogli w organizacji takiej imprezy. Turniej dostarczył sporych wrażeń, a drużyny zaprezentowały wysoki poziom, co widać było po niezwykle wyrównanych meczach w fazie pucharowej – mówił Koordynator Akademii Paweł Regulski. W turnieju wystąpiły: dwa zespoły Wisły Kraków, Coerver Kraków, Polska Akademia Piłki Nożnej, Borek Kraków, Futbol Brzączowice, Sandecja Nowy Sącz, Mam Talent Krzeszowice. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w Turnieju!

Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Michała Borysa z Polskiej Akademii Piłki Nożnej, królem strzelcem został Fabian Bzdyl z Coerver Kraków, a najlepszym zawodnikiem Tobiasz Surma z „Niebieskiej” Wisły.

– To jest herb, który zobowiązuje. To poczucie, że tutaj dzieci nie tylko szkolą się piłkarsko, ale również uczą się różnych ważnych wartości, które później przydadzą im się w życiu. Wiedzą skąd się wywodzą, gdzie się tego nauczyli – powiedział Marcin Broniszewski, trener pierwszej drużyny Wisły Kraków, który przyglądał się rozgrywkom z trybun, a później wraz z Łukaszem Surmą wręczył drużynom puchary oraz dyplomy.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie do Hali oraz głośny doping!

Źródło: akademiawisly.pl