2021.02.21 GKS Katowice U-15 - Wisła Kraków U-15 0:3

Z Historia Wisły

CLJ U-15: PEWNE ZWYCIĘSTWO W KATOWICACH

22 lutego 2021

W niedzielne przedpołudnie podopieczni Michała Jani rozegrali kolejny mecz kontrolny przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Młodzi Wiślacy udali się do Katowic, gdzie zmierzyli się z zespołem miejscowego GKS-u. Sparing zakończył się wygraną Białej Gwiazdy 3:0.

Obie drużyny podeszły do tego pojedynku zmotywowane do walki o zwycięstwo, jednak to goście wyraźniej zaznaczali swoją pozycję na murawie. Piłkarze Wisły Kraków od początku spotkania starali się zdominować przeciwnika, co nie sprawiało im trudności. Poza kilkoma kontrami ze strony gospodarzy, gracze z Reymonta większość czasu spędzili na połowie rywali. Przeważali w posiadaniu piłki, wykazywali się dużą aktywnością oraz kreowali dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Po jednej z nich Tomasz Stanaszek znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak nie przyniosło to rezultatu w postaci gola. Kolejną groźną akcję Karol Drelicharz zakończył mocnym uderzeniem na bramkę, ale znów zabrakło precyzji. Wynik spotkania otworzył natomiast Tomasz Dusik, który wykorzystał kontratak wyprowadzony przez swój zespół po rzucie rożnym GKS-u. Piłkarz ze stoickim spokojem ograł dwóch zawodników drużyny przeciwnej i zakończył sytuację, pokonując golkipera zespołu z Katowic.

W drugiej połowie dominacja Białej Gwiazdy uwidoczniła się jeszcze bardziej. To Wisła była stroną, która wyznaczała rytm gry i wyprowadzała składne akcje, natomiast gospodarze, pomimo wielkich chęci, nie potrafili zagrozić przeciwnikom. Dobrą sytuację bramkową miał Hugo Woyna – Orlewicz, który uderzał piłkę z woleja, ale niefortunnie trafił nią w słupek. Jednak już kilka minut później po dograniu Mateusza Kusiaka z bocznej strefy młody Wiślak popisał się skutecznością i wycelował futbolówkę wprost w światło bramki. W niedużym odstępie czasu Filip Baniowski przeprowadził dwie podobne akcje, a druga z nich zakończyła się samobójczym trafieniem jednego z zawodników GKS-u. Drużyna z Krakowa stworzyła sobie jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia. Swoją szansę mieli m.in. Filip Baniowski oraz Hugo Woyna-Orlewicz, jednak wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

„Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Cieszy mnie fakt, że dobrze podeszliśmy do tego sparingu, pomimo ostatniej wysokiej porażki z Lechem Poznań. Dzisiaj mocno zdominowaliśmy przeciwnika, odbieraliśmy piłkę bardzo wysoko, a w przypadku straty skutecznie reagowaliśmy. Mogliśmy pokusić się o jeszcze wyższy wynik, bo mieliśmy na to szanse. Nie udało nam się tego dokonać, ale bardzo budujące jest, że wygraliśmy ten mecz trzema bramkami na zero z tyłu” – powiedział trener Michał Jania.

GKS Katowice U-15 – Wisła Kraków U- 15 0:3 (0:1)

Bramki dla Wisły: Tomasz Dusik, Hugo Woyna-Orlewicz, Gol samobójczy

Wisła Kraków: Dawid KraczkaFilip Baniowski, Maciej Jania, Damian Fryc, Jakub Krzyżanowski , Tomasz Dusik, Karol Szablowski, Karol Drelicharz, Maciej Pachel, Filip Kowalski, Tomasz Stanaszek (Hugo Woyna-Orlewicz)

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl