Akademia Piłkarska Wisła Kraków 2019/2020

Z Historia Wisły

Sezon 2018/2019 Powrót Sezon 2020/2021

Spis treści

Drużyny

Roczniki trenujące w Wiśle w sezonie 2019/2020
Wisła Kraków SA
Akademia Piłkarska Wisła Kraków

Rocznik 2004 (U-17) [juniorzy młodsi]

Rocznik 2005 (U-15) [trampkarze/juniorzy U-15]

Rocznik 2006 (U-14)

Rocznik 2007 (U-13)

Rocznik 2008 (U-12)

Rocznik 2009 (U-11)

Rocznik 2010 (U-10)

Rocznik 2011 (U-9)

Rocznik 2012 (U-8)

Rocznik 2013 (U-7)

Sztab szkoleniowy

Wydarzenia

W mediach

Akademia Piłkarska oficjalnie w strukturach Wisły Kraków SA

1 lipca 2020 roku rozpoczyna się nowy etap w najnowszej historii krakowskiego klubu. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Akademia Piłkarska oficjalnie przechodzi w struktury piłkarskiej Spółki.


01.07.2020r.

Redakcja

Ostatnie miesiące upłynęły na pracy wielu osób nad tym, aby przejęcie Akademii przez Wisłę Kraków SA przebiegło jak najsprawniej. Z inicjatywy Jakuba Błaszczykowskiego na Dyrektora Akademii powołany został Krzysztof Kołaczyk, którego zadaniem na najbliższe lata będzie stworzenie jednego z najlepszych ośrodków treningowych w Polsce.

Klub z ulicy Reymonta już teraz dysponuje odpowiednimi podstawami, które umożliwiają budowę silnej Akademii. Biała Gwiazda posiada trzy zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych Centralnej Ligi Juniorów (U-15, U-17, U-18), a nad rozwojem zawodników czuwa wykwalifikowana kadra szkoleniowa. Oprócz trenerów prowadzących, którzy posiadają licencje UEFA A oraz UEFA Elite Youth, w podnoszeniu umiejętności młodych zawodników biorą udział koordynatorzy, psychologowie, trenerzy bramkarzy, trenerzy motoryki oraz fizjoterapeuci.

W najbliższej przyszłości planowane są kolejne rozwiązania, które pomogą w rozwoju sportowym wiślackiej młodzieży. Jednym z nich będzie możliwość treningów i rozgrywania domowych spotkań przez zespoły U-18 i U-17 w bazie szkoleniowej w Myślenicach, co zapewni odpowiednie warunki i komfort pracy. Aby umożliwić treningi w Wiśle większej liczbie młodzieży spoza Krakowa, zaplanowane jest również otwarcie Soccer Schools, które zapewnią udział w zajęciach bez konieczności dojazdu do Krakowa.

Dyrektor Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków Krzysztof Kołaczyk opowiedział o tym, co do tej pory udało się wypracować. „Bardzo się cieszę, że nadszedł ten dzień, w którym Akademia oficjalnie przechodzi w struktury piłkarskiej Spółki. Ostatnie miesiące nie były łatwe, przede wszystkim przez pandemię koronawirusa, która mocno utrudnia nam pracę, jednak cały czas podążaliśmy wyznaczonym torem i niemal wszystkie struktury zdołaliśmy poukładać. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, a w szczególności Piotrowi Truchlewskiemu, Adrianowi Filipkowi i Mateuszowi Kosteckiemu, którzy ciężko pracują nad tym, by dopracować wszystkie tematy. Patrząc pod kątem stricte sportowym, to za parę dni poszczególne sztaby szkoleniowe rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Jestem więc zadowolony z dotychczasowych działań i z tego, co udało nam się wypracować. W dalszym ciągu będziemy jednak prężnie działać i robić wszystko, by Akademia funkcjonowała jak najlepiej” - zapewnił Dyrektor Krzysztof Kołaczyk.

Nowy projekt Wisły Kraków i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

1 lipca Akademia Wisły Kraków formalnie znalazła się pod skrzydłami piłkarskiej Spółki. Pierwszym bardzo ważnym krokiem dla jej przyszłości jest zawarcie umowy z Małopolską Szkołą Gościnności dotyczącą szkolenia wiślackiej młodzieży w dedykowanej klasie sportowej. Podpisy pod dokumentem parafowali Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech oraz Prezes Białej Gwiazdy - Dawid Błaszczykowski.


01.07.2020r.

Redakcja

400mm

W uroczystości podpisania stosownych dokumentów wzięli udział również Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Dariusz Satyrna, Dyrektor Małopolskiej Szkoły Gościnności Jerzy Niedenthal, Wicedyrektor ds. promocji i rozwoju Małopolskiej Szkoły Gościnności Anna Ambroży oraz Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Bisztyga.Współpraca Wisły Kraków z Małopolską Szkołą Gościnności była prowadzona od dłuższego czasu, a dzisiejsza umowa sprawia, że wchodzi ona w zupełnie nowy etap. Klub doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rozwój młodych zawodników odbywa się nie tylko na boisku, ale także poza nim. Dlatego na mocy podpisanego dokumentu od 1 września w placówce utworzona zostanie licealna klasa o profilu sportowym, dzięki czemu zawodnicy młodzieżowych zespołów Białej Gwiazdy będą mieli możliwość nabywania wiedzy w renomowanej szkole, która słynie z wysokiego poziomu nauczania.

Niewątpliwym atutem szkoły jest również jej lokalizacja, gdyż znajduje się w niewielkiej odległości od bazy szkoleniowej Wisły, gdzie swoje treningi oraz spotkania odbywać będą drużyny U-17 i U-18. Miejscem zakwaterowania młodych piłkarzy będzie szkolny internat. Wiślacka młodzież skorzysta więc z komfortowych warunków do spędzenia wolnego czasu, a także odpowiedniego przygotowania się do treningów oraz nauki.

Ważny krok

„Od wielu lat ma miejsce współpraca klubów sportowych z Urzędem Marszałkowskim czy z Małopolską, co jest dobrą praktyką. Mieliśmy okazję realizować wraz z Wisłą Kraków kilka projektów, chociaż pierwszy raz nawiązaliśmy współpracę ze Spółką Akcyjną, wcześniej czyniliśmy to z Towarzystwem Sportowym. Dzięki kooperacji udało się stworzyć dobrą ofertę edukacyjną, bo głęboko wierzymy, że utworzenie klasy sportowej w Myślenicach jest szansą i dla szkoły, i dla młodych, zdolnych adeptów piłkarskich, którzy będą grać z białą gwiazdą na piersi” - zaznaczył Wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

„Dziękujemy Pani Marszałek i Panu Marszałkowi za złożenie podpisu pod istotną dla wiślackiej młodzieży umową. Cieszymy się, że na starcie funkcjonowania Akademii zawarliśmy porozumienie właśnie z tak ważnym Partnerem. Mamy nadzieję, iż jest to początek wspólnych działań podkreślających jedność Wisły, Krakowa, Myślenic i Małopolski” - powiedział Prezes Wisły Kraków SA, Dawid Błaszczykowski.

„Przede wszystkim odczuwam wielką radość, że udało się nam sfinalizować temat i projekt, który od dłuższego czasu był przygotowywany. Od 1 września z wielkim entuzjazmem i energią otwieramy z nową klasą o profilu piłkarskim. Będzie to dla nas wszystkich zupełnie nowe doświadczenie, ale jestem przekonany, że przyniesie ono obopólne korzyści, bo mamy bardzo dobrego partnera, jakim niewątpliwie jest Wisła Kraków” - stwierdził Dyrektor Małopolskiej Szkoły Gościnności, Jerzy Niedenthal.

„Współpraca na linii Urząd Marszałkowski, Małopolska Szkoła Gościnności i Wisła Kraków to bez wątpienia wielki krok w przód dla młodzieżowej piłki pod Wawelem. Dzięki umowie nasi młodzi zawodnicy otrzymają świetne warunki do kontynuacji edukacji, co umożliwi im ogólny rozwój, na czym bardzo nam zależy” - podkreślił Dyrektor Akademii Wisły Kraków, Krzysztof Kołaczyk.Źródło: wisla.krakow.pl

Sezon 2018/2019 Powrót Sezon 2020/2021