Akademia Piłkarska Wisła Kraków 2018/2019

Z Historia Wisły

Sezon 2017/2018 Powrót Sezon 2019/2020


Spis treści

Drużyny

Roczniki trenujące w Wiśle w sezonie 2018/2019


Od 1 września 2018 roku w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków nastąpiły zmiany strukturalne, które dotyczą najmłodszych grup. Po przedstawieniu przez Władze Akademii projektu, Zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków zdecydował, po ponad trzech latach przerwy, powołać Szkółkę Piłkarską TS Wisła Kraków, która obejmie szkolenie grup młodzieżowych do U11. Wszystkie zajęcia tych grup odbywać się będą na boisku przy ul. Na Błonie 15B. Trenerami odpowiedzialnymi za te grupy będą osoby, które będą w strukturach Akademii. Jednocześnie w strukturach Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków pozostaną drużyny w tych kategoriach wiekowych, jednak będą zdecydowanie mniej liczne. Zmiany mają na celu podwyższenie jakości treningu, co w perspektywie najbliższych lat ma sprawić wzrost liczby wychowanków w pierwszej drużynie Wisły Kraków. Krokiem w tym kierunku ma być ograniczenie liczby miejsc w najmłodszych grupach Akademii, w których trenować będzie wąska grupa zawodników, ograniczona do ok. 12 osób (wyjątek to grupa U7 – naborowa), z którymi pracować będzie trzech trenerów, co daje doskonałe warunki do pracy indywidualnej. Liczba zawodników w kolejnych drużynach będzie rosnąć w zależności do potrzeb oraz wyzwań stawianych przed poszczególną drużyną. Równocześnie uruchomiona zostanie Szkółka Piłkarska TS Wisła Kraków, w której będą trenowali wszyscy chętni, którzy oczywiście, w przypadku rozwoju oraz pozytywnej opinii trenerów, będą mieli możliwość promocji do wąskich grup Akademii.Zmiany dotyczą również kwestii finansowych oraz organizacyjnych, z którymi zapoznali się już rodzice dzieci zaproszonych do Szkółki Piłkarskiej TS Wisła Kraków. Od tej chwili wszelkie zapisy dzieci do grup wiekowych U8 – U11 prowadzić będzie Szkółka Piłkarska. Kontakt: szkolka@tswisla.pl.



Wisła Kraków SA
Akademia Piłkarska Wisła Kraków
Szkółka Piłkarska TS Wisła Kraków

Rocznik 2003 i 2002 (U-17) [juniorzy młodsi]

Rocznik 2004 (U-15) [trampkarze/juniorzy U-15]

Rocznik 2005 (U-14) [trampkarze młodsi]

Rocznik 2006 (U-13) [młodzicy]

Rocznik 2007 (U-12) [młodzicy]

Rocznik 2008 (U-11) [orliki]

Rocznik 2009 (U-10) [orliki młodsze]

Rocznik 2010 (U-9) [żaki starsze]

Rocznik 2011 (U-8) [żaki młodsze]

Rocznik 2012 (U-7)

Sztab szkoleniowy

[ostatnia edycja 15.09.2018]

Dyrektor Zarzadzający

Koordynator ds. Sportowych U14-U17

Wisła Kraków U17

Wisła Kraków U15

Wisła Kraków U14

Wisła Kraków U13

Wisła Kraków U12

Wisła Kraków U11

Wisła Kraków U10

Wisła Kraków U9

Wisła Kraków U8

Wisła Kraków U7:

Trenerz bramkarzy:

Trener przygotowania motorycznego:

Fizjoterapeuci:

Psychologowie:

Wydarzenia

2018.07.30 Nowa rola Adriana Filipka

Ławkę trenerską zamieni na biurko. Adrian Filipek, który przez ostatnie trzy lata pracował z młodzieżą w Akademii jako trener, w sezonie 2018/19 będzie Koordynatorem ds. Sportowych Drużyn U14-U17.

Adrian Filipek urodził się 7 lipca 1990 roku, pochodzi z Sędziszowa Małopolskiego. Posiada licencję UEFA A, a dzisiaj rozpoczął kurs UEFA A Elite Youth. W Wiśle zaczyna właśnie swój czwarty sezon. Do tej pory pracował głównie z rocznikiem 2002, zaczynając na etapie U14, prowadząc również w U15 i U16. Na początku tego roku, w wyniku połączenia roczników 2001 i 2002, został jednym z dwóch głównych trenerów drużyny U17, która wiosną wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów.

– Chcę być osobą, która będzie łączyła myśli, wiedzę i doświadczenie trenerów U14, U15 i U17. Żebyśmy wspólnie rozwijali nasz model gry i usystematyzowali współpracę między rocznikami – mówi Filipek.

Do najważniejszych obowiązków Filipka będzie należało zarządzanie pod względem sportowym drużynami Akademii, grającymi po jedenastu, czyli U14, U15 i U17. W poprzednim tygodniu odbyło się już pierwsze spotkanie z Arkadiuszem Głowackim oraz Maciejem Stolarczykiem. Do takich ma dochodzić częściej, żeby praca wykonywana w Akademii nie odbiegała od oczekiwań i potrzeb pierwszej drużyny. Dlatego też Filipek raz w tygodniu będzie obecny w Myślenicach na treningu pierwszej drużyny. – Myślę, że dzięki temu będę mógł pomóc naszym zawodnikom i trenerom, podpatrując to, co się dzieje na treningach pierwszej drużyny i jakie są realne wymagania wobec piłkarzy – mówi Filipek, który podobnie jak w poprzednim sezonie będzie pracował z najzdolniejszymi zawodnikami w ramach projektu Profix Perfect Skills.

Dwie drużyny Akademii – U17 i U15 – jesienią wystartują w Centralnej Lidze Juniorów. Zespół U15 w poprzednim sezonie dwukrotnie wygrał swoją grupę, dochodząc do półfinału, w którym ulegli Escoli Varsovia, natomiast dla U17 jest to debiut w tych rozgrywkach. – Będę oczekiwał od zawodników – podkreślam – od zawodników, że na każdy mecz wychodzić będą po to, żeby go wygrać. Natomiast chciałbym, żeby trenerzy wygrywali poprzez wdrażanie naszego sposobu gry. Ale przede wszystkim najważniejszy będzie rozwój zawodników, żeby zawodnicy robili takie postępy, które wywindują ich w trakcie sezonu do starszych zespołów – podsumowuje.

Źródło: akademiawisly.pl

2018.08.31 Daniel Hoyo-Kowalski z powołaniem na Czechy

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16 ogłosił nazwiska zawodników, powołanych na wrześniowy dwumecz z Czechami. Jednym z wybrańców Marcina Dorny jest Daniel Hoyo-Kowalski.

Reprezentacja Polski do lat 16 zagra z rówieśnikami z Czech 18 i 20 września. W poprzednim sezonie Hoyo-Kowalski regularnie mógł liczyć na powołania do kadry, w której był podstawowym zawodnikiem. Przypomnijmy, że na początku miesiąca został wybrany KURO Piłkarzem Sezonu 2017/18 w Akademii.

Kadra Polski na dwumecz z Czechami: Daniel Hoyo Kowalski (Wisła Kraków), Brian Woschek (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań), Radosław Cielemęcki, Ariel Mosór, Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa), Filip Balcewicz, Mateusz Łęgowski, Nikodem Sujecki, Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Michael Kostka, Daniel Krasucki, Kacper Smorgol, Mateusz Musiałowski (UKS SMS Łódź), Paweł Koncewicz-Żyłka (Unia Tarnów), Patryk Kusztal, Jakub Malec, Bartosz Matuła, Marcel Żurek (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.09.15 Prezentacja drużyn Akademii

2018.09.18 Zima i Warczak na treningu Wisły

Po raz pierwszy w swojej przygodzie z piłką 15-letni Patryk Warczak i rok starszy Jakub Zima wzięli udział w treningu pierwszej drużyny Wisły Kraków. Do Myślenic zostali wezwani we wtorek, stawić się mają również jutro.

Obaj zawodnicy trenować będą też jutro, a jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań od fizjoterapeutów, to dołączy do nich też Aleksander Buksa. Młodzi zawodnicy Akademii, którzy na co dzień występują w CLJ U17, korzystają z szansy od trenera Macieja Stolarczyka. Warczak stał się pierwszym zawodnikiem ze swojego rocznika, który wziął udział w treningu pierwszej drużyny. Wiślacy po serii dobrych meczów przygotowują się do piątkowego meczu z Pogonią Szczecin.

Patryk Warczak to urodzony 3 października 2003 roku obrońca, który w poprzednim sezonie występował głównie na środku defensywy, ale radzi sobie dobrze również na obu bokach. W obecnym sezonie jest podstawowym lewym obrońcą drużyny U17. Do Wisły trafił w listopadzie 2016 roku z Akademii Piłkarskiej 21, a w marcu tego roku został wybrany KURO Piłkarzem Miesiąca. To wyróżnienie, ale w maju 2017 roku, przypadło Jakubowi Zimie, który urodził się 1 sierpnia 2002 roku. W Wiśle jest od początku sezonu 2014/15, wcześniej reprezentował barwy Borka Kraków. Od przyjścia do Wisły jest podstawowym środkowym obrońca, który może zagrać również jako defensywny pomocnik.

Źródło: akademiawisly.pl

2018.09.18 Wisłocki i Filipek o Akademii w Zabrzu

Adrian Filipek oraz Rafał Wisłocki wzięli udział w konferencji Ekstraklasy dla Piasta Gliwice, Górnika Zabrze, Zagłębia Sosnowiec i Wisły Kraków, poświęconej szkoleniu młodzieży w tych klubach. Koordynator oraz Dyrektor Akademii opowiedzieli w Zabrzu o metodach pracy w Krakowie.

Filipek oraz Wisłocki przedstawili zgromadzonym dziennikarzom strukturę Akademii oraz jej główne cele, czyli sprawienie, aby co roku drużynę występującą w Centralnej Lidze Juniorów U18 zasilało co najmniej dziesięciu zawodników z drużyny U17. Następnie trzech z nich trafiało do pierwszej drużyny, a minimum dwóch osiągało status zawodnika profesjonalnego, przez co działacze Akademii rozumieją grę na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce lub Europie.

W dużym skrócie przedstawione też zostały drużyny Akademii, czyli między innymi ilu zawodników trenuje w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz ilu trenerów z nimi pracuje. Na zgromadzonych spore wrażenie zrobił fakt, że najmłodsze grupy liczą po 12 zawodników, na których przypada trzech trenerów. Przedstawiony został również model współpracy z pierwszą drużyną, za który odpowiada Adrian Filipek i który mógł szczegółowo wyjaśnić, jak wygląda jego rola w łączeniu pracy pierwszej drużyny i Akademii. Zarządzający przyznali, że na tę chwilę największy problem to infrastruktura, która nie sprzyja nie tylko w planowaniu treningów, ale też rozwijaniu indywidualnych umiejętności. Zapewnili jednak, że w klubie poczynione zostały starania, żeby ten fakt uległ zmianie.

Dziennikarzy szczególnie interesowały kwestie skautingu oraz pozyskiwania zawodników do wyżej wymienionych klubów. Po pytaniu pana Michała Treli z Przeglądu Sportowego rozgorzała dyskusja, w której kluby przyznały, że interesuje ich głównie obszar skupiony wokół ich miast, poza Wisłą, która kieruje swoje zainteresowanie na niemal całą południowo-wschodnią Polskę.

Konferencja organizowana przy okazji Ekstra Talentu, projektu Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, była świetną okazję do przybliżenia innym pracy z młodzieżą w Wiśle, poznania stylu innych oraz do samej dyskusji, z której zawsze można wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Źródło: akademiawisly.pl

2018.09.19 Akademia Wisły zaprezentowała się podczas Ekstra Talentu

We wtorek 18 września w Zabrzu przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków Dyrektor Akademii Rafał Wisłocki i Koordynator ds. sportowych U-14-U-17 Adrian Filipek wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Ekstraklasę, która ma na celu przybliżenie działalności szkolenia młodzieży. Spotkanie to odbyło się w ramach cyklu Ekstra Talent organizowanego przez Ekstraklasę SA we wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wisłocki oraz Filipek przedstawili zgromadzonym dziennikarzom strukturę Akademii oraz jej główne cele. Jednym z nich jest doprowadzenie do sytuacji, aby co roku drużynę występującą w Centralnej Lidze Juniorów U-18 zasilało co najmniej dziesięciu zawodników z drużyny U-17. Następnie trzech z nich trafiało do pierwszej drużyny, a minimum dwóch osiągało status zawodnika profesjonalnego.

Wisła Kraków prowadzi klubową akademię złożoną z dziesięciu grup rocznikowych. Łącznie w zespołach Białej Gwiazdy trenuje 205 zawodników. Za największy sukces uznaje się dwukrotne zwycięstwo w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U-15 w sezonie 2017/18 i tym samym występ w półfinale Mistrzostw Polski. Klub jest dumny także z posiadania drużyn we wszystkich rozgrywkach CLJ. W pierwszej drużynie zadebiutowali piłkarze z rocznika 2000 - Kacper Laskoś i Patryk Plewka. Zawodnicy spoza regionu trafiają do Akademii Wisły w wieku 13 lat (drużyna U14), natomiast pierwszym kierunkiem poszukiwań jest południowy-wschód i województwa: podkarpackie, małopolskie i śląskie. Zawodnicy grup od rocznika U-13 chodzą do wiślackich klas sportowych, w ramach których trenują w Akademii. Ci spoza Krakowa (od 50 km) mieszkają w internacie, zlokalizowanym w budynku klubowym. Na stałe współpracuje z klubem trzech psychologów, których pracę koordynuje prof. Jan Blecharz. Budżet akademii wynosi ponad 1,5 mln zł.


Przedstawiony został również model współpracy z pierwszą drużyną, za który odpowiada Adrian Filipek. Mógł więc szczegółowo wyjaśnić, jak wygląda jego rola w łączeniu pracy przy drużynie seniorskiej i Akademii. Zarządzający przyznali, że na tę chwilę największy problem to infrastruktura, która nie sprzyja planowaniu treningów oraz rozwijaniu indywidualnych umiejętności. Zapewnili jednak, że w klubie poczynione zostały już odpowiednie starania.

Źródło: Ekstraklasa SA, Akademia Piłkarska Wisła Kraków

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.09.20 Patryk Jałocha i Mateusz Stolarski trenerami w MZPN

Mateusz Stolarski i Patryk Jałocha
Mateusz Stolarski i Patryk Jałocha

Miło nam poinformować, że kolejny sezon współpracy z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej rozpoczęli nas trenerzy – Patryk Jałocha i Mateusz Stolarski.

Patryk Jałocha prowadził będzie, tak jak w Akademii, kadrę z rocznika 2006, która rywalizuje w Pucharze im. Kazimierza Górskiego. Pierwsze spotkanie rozegrane zostało już we wtorek – Małopolska pokonała Śląsk 3:0, a jedną z bramek strzelił Tomasz Stanaszek. Oprócz niego wystąpiło jeszcze ośmiu zawodników Białej Gwiazdy.

Śląsk – Małopolska 0:3 (0:1)

Igor Maślanka 28, Tomasz Stanaszek 62, Filip Kucharczyk 69

MZPN: Jakub Stępak – Jakub Nowiński, Bartosz Szynalik, Marszalik, Filip Kucharczyk, Tomasz Stanaszek, Maciej Pachel, Bartosz Zawojski, Adam Pieniądz, Arkadiusz Świgut, Damian Fryc oraz Jakub Urlik, Jakub Tyliba, Karol Szablowski, Oliwier Obara, Igor Maślanka, Michał Prochwicz, Adrian Salamon

Równie licznie obsadzona przez zawodników Wisły była kadra z rocznika 2007. W turnieju Młode Talenty im. Lucjana Franczaka, który odbył się w dniach 16-17 września na obiektach Garbarni Kraków, Małopolska rywalizowała ze Śląskiem oraz reprezentacjami Stredoslovensky Futbalovy Zvaz (Słowacja, Bańska Bystrzyca) i Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz (Czechy, Ostrawa). W trzech meczach podopieczni trenera Mateusz Stolarskiego zgromadzili 6 punktów i dzięki korzystnemu bilansowi bramek zajęli pierwsze miejsce. Najlepszym zawodnikiem memoriału ku pamięci wybitnego trenera uznany został zawodnik Wisły, Kamil Jakóbczyk. Oprócz niego wystąpiło czterech innych zawodników naszego klubu.

MZPN: Szymon Zwijacz – Bartłomiej Gurba, Franciszek Radwański, Mateusz Pomietło, Jakub Łapczyński, Aleksy Rokosz, Antoni Wójcik, Mikołaj Pyrcioch, Mateusz Tabisz, Dominik Buźniak, Dorian Florek, Dominik Rembiasz, Kamil Jakóbczyk, Hubert Jasiak, Fabian Bzdyl, Mateusz Jaworski, Eryk Kosiński. Trenerzy: Mateusz Stolarski, Sławomir Szymański.

We wtorek odbyło się też spotkanie rocznika 2005, który rywalizuje w Pucharze im. Kazimierza Deyny. Jednak drużyna prowadzona przez trenera Marka Góreckiego uległa Śląskowi 1:2. W pierwszym składzie reprezentacji naszego województwa wybiegli Maksymilian Rachfał, Wojciech Urbański i Mateusz Satuła, a w drugiej połowie pojawili się też Radosław Pawłowski i Kacper Czepielik.

źródło składów: MZPN

Źródło: akademiawisly.pl

2018.09.21 Wojciech Urbański z powołaniem do kadry

Wojciech Urbański, 2018. Źródło: akademiawisly.pl
Wojciech Urbański, 2018.
Źródło: akademiawisly.pl

Wojciech Urbański, który latem dołączył do naszej Akademii, otrzymał od selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego powołanie do reprezentacji Polski do lat 14, która 6 października rozegra mecz towarzyski z Ukrainą.

Urbański jest nowym zawodnikiem Wisły, wcześniej reprezentował KS Tymbark. Mimo, że urodził się 12 stycznia 2005 roku, to w obecnym sezonie występował już w barwach starszego rocznika w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U15. Jest też etatowym reprezentantem Małopolski, a najczęściej występuje jako środkowy pomocnik.

Reprezentacja Polski do lat 14 sparing z Ukrainą rozegra 6 października w Boguchwale.

Powołani zawodnicy: Wojciech Urbański (Wisła Kraków), Krystian Okoniewski (Hetman Zamość), Oliwier Wojciechowski (Jagiellonia Białystok), Jakub Litwiński, Kajetan Wojtasiak (Pogoń Szczecin), Bartosz Krasuski (Drukarz Warszawa), Mateusz Jasiński (Escola Varsovia Warszawa), Bartosz Brzęk (Jaguar Gdańsk), Bartłomiej Juszczyk (Korona Kielce), Jan Niedzielski, Bartosz Tomaszewski (Lech Poznań), Tomasz Walczak (Legia Warszawa), Jan Bonikowski (Olimpia Grudziądz), Marcel Szymański (Radomiak Radom), Miłosz Rogula (Raków Częstochowa), Filip Luberecki (Rona Ełk), Bartosz Dubel (Warta Poznań), Wiktor Galuba, Oskar Kozdroń, Oliwier Sławiński (Zagłębie Lubin).

Źródło: akademiawisly.pl

2018.09.25 Hoyo-Kowalski z kolejnym występem w reprezentacji

Daniel Hoyo-Kowalski.Źródło: akademiawisly.pl
Daniel Hoyo-Kowalski.
Źródło: akademiawisly.pl

Kolejny występ z Orłem na piersi, ale pierwszy w kategorii do lat 16, ma za sobą Daniel Hoyo-Kowalski, który w poprzednim tygodniu zagrał przeciwko rówieśnikom z Czech.

Hoyo-Kowalski na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 16 przebywał w poprzednim tygodniu. Kadra w tym czasie rozegrała dwa mecze towarzyskie z Czechami. W pierwszym z nich, 20 września, wystąpił środkowy obrońca, który na początku sierpnia wybrany został KURO Piłkarzem Sezonu 2017/18. Zagrał od pierwszej do ostatniej minuty, ale dla Polaków nie było to udane starcie – bowiem przegrali oni 0:2. W rewanżu dwa dni później zagrali już lepiej – spotkanie skończyło się zwycięstwem Polski 3:1.

Polska – Czechy 0:2 (0:0)

Polska: Nikodem Sujecki – Bartosz Matuła, Daniel Hoyo Kowalski, Ariel Mosór, Mateusz Łęgowski, Jakub Malec, Radosław Cielemęcki, Daniel Krasucki, Mateusz Musiałowski, Patryk Kusztal, Michael Kostka.

Polska – Czechy 3:1 (0:0)

Mateusz Łęgowski 51, Patryk Kusztal 55, Marcel Żurek 62

Polska: Krzysztof Bąkowski – Jakub Malec, Ariel Mosór, Filip Balcewicz, Bartosz Matuła, Bartosz Baranowicz, Mateusz Łęgowski, Radosław Cielemęcki, Patryk Kusztal, Szymon Włodarczyk, Michael Kostka

Źródło: akademiawisly.pl

2018.09.25 Akademia Piłkarska Bonito partnerem Wisły

Grono Klubów Partnerskich Wisły Kraków stale się powiększa! Z dniem 25 września 2018 roku w życie weszła umowa ze Stowarzyszeniem Budujemy Sukces, które prowadzi szkolenie młodzieży w Akademii Piłkarskiej Bonito w Mszanie Dolnej.

Umowa, podobnie jak w poprzednie, jest trójstronna pomiędzy Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków, Wisłą Kraków SA oraz Stowarzyszeniem Budujemy Sukces. Do podpisania jej doszło w trakcie wczorajszego meczu Pucharu Polski. Dodatkowo zawodnicy z Mszany Dolnej wzięli czynny udział w tym wydarzeniu poprzez wyprowadzenie piłkarzy na murawę oraz podawanie im piłek w trakcie meczu.

Podpisanie umowy z podmiotem szkolącym młodzież w powiecie limanowskim było jednym z priorytetów Akademii. Niewielka, bo licząca ok. 8000 mieszkańców, miejscowość idealnie wpisuje się w strategię Białej Gwiazdy, polegającej na wyławianiu talentów z miejscowości leżących w województwie małopolskim. Wśród obecnych zawodników Akademii, którzy w przeszłości reprezentowali Mszanę Dolną są zawodnik drużyny U17 Kacper Myszogląd, napastnik reprezentujący Wisłę w Centralnej Lidze Juniorów U18 Konrad Gruszkowski czy Wojciech Urbański (piłkarz), który niedawno został powołany do reprezentacji Polski do lat 14.

Akademia Piłkarska Bonito powstała w 2012 roku, obecnie prowadzi 11 grup wiekowych, w których trenuje około 200 zawodników w wieku 5-12 lat, kolejnych 100 trenuje w starszych rocznikach w partnerskim klubie Turbacz. Na nasze treningi dojeżdżają dzieci nie tylko z terenu miasta i gminy Mszana Dolna, ale nawet z Rabki Zdrój, Lubnia, Węglówki. Prezesem Stowarzyszenia jest Adrian Cebula, natomiast koordynatorem Jarosław Kordeczko.

Dzięki nawiązaniu tej współpracy akademia z Mszany Dolnej będzie mogła liczyć na regularne wsparcie szkolenia, poprzez realizowanie planu szkoleniowego Wisły oraz liczne wizyty krakowskich trenerów podczas treningów. Wspólne działanie ma pomóc w promocji partnera Wisły oraz zapewnić ciągły rozwój.

– Jesteśmy w miejscu, w którym należy zrobić krok naprzód. Przekonani, że współpraca z Wisła wpłynie pozytywnie na rozwój naszych zawodników, trenerów, a jednocześnie podniesie prestiż Akademii Piłkarskiej Bonito. Korzyści z wspólnego projektu będą czerpały wszystkie strony. Wspólnie stworzymy odpowiednie warunki do rozwoju i promocji piłkarskich talentów z naszego regionu – mówi Adrian Cebula.

Witamy na pokładzie!

Źródło: akademiawisly.pl

2018.10.02 Szkoła Futbolu Staniątki partnerem Wisły!

Podczas sobotniego meczu Wisły Kraków z Koroną Kielce doszło do zawarcia umowy partnerskiej w zakresie szkolenia młodzieży pomiędzy Wisłą Kraków SA, TS Wisła Kraków oraz Szkołą Futbolu Staniątki, która została Klubem Partnerskim Białej Gwiazdy.

Wzorem z poprzednich zawartych umów do tej ze Szkołą Futbolu Staniątki doszło podczas meczu pierwszej drużyny Wisły, w którym czynny udział wzięło blisko 100 zawodników ze Staniątek. Większość dopingowała piłkarzy z poziomu trybun natomiast najstarsi podawali piłki, a najmłodsi wyprowadzali zawodników obu klubów na murawę.

Szkoła Futbolu Staniątki założona została w 2009 roku. Staniątki położone są w powiecie wielickim, oddalone od Krakowa o 20 km. Obecnie w strukturach SFS trenuje 450 dzieci w 24 grupach treningowych od 3 do 15 lat. Dyrektorem Operacyjnym jest Krzysztof Turecki, natomiast Dyrektorem Sportowym Konrad Matysiak. Podjęcie trójstronnej współpracy ma zapewnić stały rozwój zawodników ze Staniątek, którzy będą poddani obserwacji przez Wisłę Kraków. Już teraz w drużynach młodzieżowych trenują Dominik Maśnica, Nikodem Kominiak (obaj rocznik 2006), Bartosz Seweryn (rocznik 2004) czy Kamil Jakóbczyk i Szymon Waligóra (obaj rocznik 2007).

– Szkoła Futbolu Staniątki jako główny cel swojej działalności wyznaczyła sobie dwa zadania. Po pierwsze chcemy umożliwić jak największej liczbie dzieci rozpoczęcie piłkarskiej przygody od najmłodszego wieku. Na dzień dzisiejszy swoją sportową pasję rozwija w naszych strukturach na terenie gmin Niepołomice i Wieliczka blisko 450 dzieci, a najmłodsze z nich mają zaledwie trzy latka – mówi Krzysztof Turecki.

– Drugim naszym celem jest identyfikacja talentu i promowanie najzdolniejszych małych piłkarzy do większych klubów – gdzie będą mieli zapewnione jeszcze lepsze warunki do trenowania oraz rywalizacji z rówieśnikami z najlepszych polskich i zagranicznych szkółek. Dlatego z wielką satysfakcją podpisaliśmy oficjalnie umowę partnerską z Wisłą Kraków. Nasza współpraca trwa od dłuższego czasu czego dowodem jest pięciu naszych wychowanków trenujących obecnie w strukturach Wisły. Wierzymy, że ta współpraca przyniesie jeszcze większe korzyści obydwu stronom i w niedalekiej przyszłości zobaczymy naszego wychowanka w pierwszej drużynie krakowskiego klubu, a może i w reprezentacji Polski – podsumowuje Dyrektor Operacyjny Szkoły Futbolu Staniątki.

Źródło: akademiawisly.pl

2018.10.12 Debiut Pischingera w Wiśle

Dobre występy w Centralnej Lidze Juniorów U17 Patryka Pischingera nie umknęły sztabowi pierwszej drużyny Wisły Kraków. Boczny obrońca otrzymał powołanie na piątkowy sparing Białej Gwiazd z Bocheńskim KS. Zagrał 90 minut.

16-letni zawodnik, który z Wisłą związany jest dziewięciu lat, z pewnością skorzystał z faktu, że na zgrupowaniach reprezentacji Polski przebywają Rafał Pietrzak i Marcin Grabowski, co spowodowało, że trener Maciej Stolarczyk musiał zajrzeć do rezerw. W nich znalazł Pischingera, który co prawda w tym sezonie głównie występuje po prawej stronie, ale w poprzednich latach grywał na pozostałych pozycjach w obronie. Spisał się co najmniej poprawnie na tle czwartoligowego przeciwnika.

– Wydaje się, że to tylko sparing, ale od samego początku towarzyszyła mi spora presja. Przeskok z poziomu juniora młodszego na szczebel seniorski jest naprawdę trudny. Przede mną jeszcze wiele pracy, ale cieszę się bardzo i jestem zadowolony z tego występu. Jak na pierwszy razy było całkiem nieźle – powiedział po meczu młody zawodnik.

Rozpoczął w wyjściowym składzie i nie zszedł z boiska do końca meczu. Wisła wygrała w nim 5:2, a kolejne występy w seniorskiej drużynie dopisali sobie wychowankowie: Kacper Laskoś (45 minut), Piotr Świątko (45 minut) i Patryk Plewka (77 minut). Pischinger jest drugim zawodnikiem urodzonym w 2002 roku, który zadebiutował w pierwszej drużynie Wisły. Wcześniej szansę gry w sparingu otrzymał Sławomir Chmiel.

Bocheński KS – Wisła Kraków 2:5 (1:1)

Brożek 4’, Wojtkowski 50’, Ondrášek 70’, Boguski 79’, Palčič 83’

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Matej Palčič, Piotr Świątko (46’ Maciej Sadlok), Kacper Laskoś (46’ Dawid Kort), Patryk Pischinger – Szymon Krocz (46’ Jesus Imaz), Patryk Plewka (77’ Dawid Malik), Kamil Wojtkowski, Emmanuel Kumah (63’ Rafał Boguski) – Paweł Brożek, Patryk Niegowski (46’ Zdenek Ondrášek)

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Pischinger w Derbach Krakowa w CLJ U17 popisał się takim uderzeniem

Źródło: akademiawisly.pl

2018.10.19 High Class Rent sponsorem Wiślackich Skrzatów!

Miło nam poinformować, że grono partnerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków powiększyło się o dwie kolejne firmy. Pierwszą z nich jest High Class Rent, specjalizująca się w wynajmie aut luksusowych, sportowych oraz użytkowych, w cenach przystępnych dla każdego.

Firma, która swoją siedzibę ma bardzo blisko Wisły – przy ul. Chodowieckiego 3, a więc obok obiektów treningowych postanowiła się zaangażować w projekt dedykowany najmłodszym – Wiślackie Skrzaty. Logotyp oddziału krakowskiego znajdzie się na froncie koszulek przedszkolaków, trenujących przy Reymonta 22 w każdą sobotę. Współpraca obowiązywać będzie do co najmniej końca obecnego sezonu.

– Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca jest doceniana. Projekt Wiślackie Skrzaty jest wyjątkowy, ponieważ tutaj nie ma wyników, nie ma punktów, jest tylko chęć zabawy i wszyscy, którzy przyprowadzają swoje dzieci co sobotę na nasze obiekty chyba to potwierdzą – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. W zajęciach, które w obecnym sezonie dedykowane są rocznikom 2013, 2014 i 2015, co weekend, bierze udział około 100 dzieci.

Ze szczegółami działalności nowego sponsora Wiślackich Skrzatów można zapoznać się na stronie internetowej highclassrent.pl. W ofercie High Class Rent znajdziemy takie samochody jak LAMBORGHINI AVENTADOR czy FERRARI 488. Oprócz wsparcia finansowego nowy partner Akademii przeprowadzi konkurs dedykowany opiekunom dzieci uczęszczających na weekendowe zajęcia. O tym informować będziemy wkrótce!

Źródło: akademiawisly.pl

2018.10.19 INTERMOBI sponsorem Akademii!

To nie koniec wsparcia dla Akademii. Sponsorem wiślackiej młodzieży została firma INTERMOBI! Logotyp firmy, która ma w Krakowie siedzibę znajdzie się na plecach wszystkich meczowych koszulkach drużyn Akademii.

INTERMOBI jest polską firmą, która realizuje prestiżowe inwestycje w całej Europie. Specjalizuje się w kompleksowych pracach wykończeniowych oraz remontach budynków użyteczności publicznej, jak również w realizacji obiektów mieszkalnych o indywidualnym charakterze i wysokim standardzie wykończenia. Na rynku działa od ponad dekady. Wśród usług nowego sponsora Akademii znajdziemy między innymi roboty modernizacyjne na obiektach użyteczności publicznej, aranżacje terenów czy kompleksowe doradztwo w zakresie realizowanych inwestycji.

– W tych trudnych chwilach mamy powiew optymizmu. Pracujemy dalej, mamy przed sobą jeszcze wiele wyzwań, dlatego solidne wsparcie jest nieocenione. Symbolicznie sponsora reklamuje Patryk Pischinger. Zawodnik z rocznika 2002, który zaczynał jeszcze w Szkółce Piłkarskiej, a niedawno zadebiutował w sparingu pierwszej drużyny. Ma 16 lat, wiele przed nami, wierzę, że też przed nami – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii.

Źródło: akademiawisly.pl

W mediach

Sezon 2017/2018 Powrót Sezon 2019/2020