Akademia Piłkarska Wisła Kraków 2020/2021

Z Historia Wisły

Sezon 2019/2020 Powrót Sezon 2021/2022


Spis treści

Drużyny

Roczniki trenujące w Wiśle w sezonie 2020/2021
Wisła Kraków SA
Akademia Piłkarska Wisła Kraków
Wiślacka Szkoła Futbolu

Rocznik 2005 (U-17) [juniorzy młodsi]

Rocznik 2006 (U-15) [juniorzy U15]

Rocznik 2007 (U-14)

Rocznik 2008 (U-13)

Rocznik 2009 (U-12)

Rocznik 2010 (U-11)

Rocznik 2011 (U-10)

Rocznik 2012 (U-9)

Rocznik 2013 (U-8)

Rocznik 2014 (U-7)


Dziewczęta

Wiślacka Szkoła Futbolu Kraków

Sztab szkoleniowy

Wydarzenia

W mediach

RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ: CLJ U-15

25 lutego 2021

Młodzi Wiślacy z zespołu CLJ U-15 zbliżają się do końca okresu przygotowawczego. Już za tydzień podopieczni Michała Jani rozpoczną zmagania na boiskach Centralnej Ligi Juniorów. Sprawdziliśmy, jakie działania w ostatnim czasie podejmowali gracze spod Wawelu aby osiągnąć jak najlepszą formę przed ligową rywalizacją.

Drużyna CLJ U-15 proces treningowy rozpoczęła oficjalnie w połowie stycznia, natomiast już wcześniej zawodnicy pracowali we własnym zakresie, realizując rozpisane przez trenerów indywidualne plany. W trakcie okresu przygotowawczego zawodnicy pod opieką szkoleniowców spotykali się podczas wspólnych zajęć przy ulicy Reymonta oraz na obiektach krakowskiego AWF-u. Ważną częścią przygotowań był wyjazd na obóz przygotowawczy do Szalowej, gdzie młodzi Wiślacy mogli w spokoju kontynuować swoją pracę, korzystając z usług kompleksu Szalowa Sport Arena. W trakcie obozu szlifowali m.in. podstawowe elementy techniki oraz realizowali gry wewnętrzne. Po powrocie zespół trenował już w Grodzie Kraka.

Oprócz tygodnia, w którym boiska były niezdatne do użytku ze względu na warunki atmosferyczne, zajęcia odbywały się zgodnie z planem. W pierwszej części okresu treningowego trenerzy koncentrowali się głównie na doskonaleniu u chłopców umiejętności związanych z grą w ofensywie oraz na sprawnym przejściu z ofensywy do obrony. Z kolei ostatnia część skupiona była na ćwiczeniach w zakresie wysokiego odbioru, a także otwarcia gry.

Nowe twarze

Zespół pod opieką Michała Jani uczestniczył w treningach w składzie, w którym występował podczas rundy jesiennej, ale w drużynie pojawiły się również nowe twarze. „Z Pogoni Szczecin dołączył do nas Karol Drelicharz, natomiast z zespołu U-14 Piotr Chrapusta. Z kolei w meczach kontrolnych brał udział również Filip Baniowski” – powiedział szkoleniowiec.

Wartościowe sparingi

Istotnym elementem w trakcie przygotowań były również sparingi, które stanowiły ważny sprawdzian dla zawodników oraz pozwoliły na weryfikację elementów wypracowanych podczas zajęć. Gracze z Reymonta stanęli w szranki ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi barwy takich klubów, jak GKS Katowice, Lech Poznań, Stadion Śląski Chorzów, Escola Varsovia Warszawa, Jagiellonia Białystok czy Korona Kielce. „Jesteśmy już na finiszu i został nam tylko jeden mecz sparingowy z Podgórzem Kraków. Trenowaliśmy od połowy stycznia. W trakcie tego okresu rozegraliśmy kilka spotkań, podczas których zmierzyliśmy się z mocnymi rywalami. Były to dla nas cenne przetarcia przed zbliżającymi się rozgrywkami” – kontynuował opiekun zespołu CLJ U-15.

Cel wyznaczony

Przed młodymi Wiślakami z pewnością bardzo intensywny czas, który będzie wymagał od nich dużej dyscypliny i profesjonalnego podejścia. Jakie cele przed zbliżającym się sezonem przed swoimi podopiecznymi stawia trener Jania? „Zależy mi na tym, by każdy z nich stale podnosił swoje umiejętności. Jeżeli mówimy o celach wynikowych, to oczywiście życzyłbym sobie, żebyśmy w każdym meczu pokazywali się z jak najlepszej strony, dobrze grali i wygrywali. Natomiast jeżeli chodzi o aspekt bardziej społeczny i prywatny to chciałbym, żeby chłopcy zdali egzamin ósmoklasisty z dobrym wynikiem. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ nauka jest również kluczową kwestią” – zakończył trener Michał Jania.

Źródło: akademia.wisla.krakow.plCLJ: GŁOS KAPITANA

3 marca 2021

Już w najbliższy weekend młodzi zawodnicy Wisły Kraków rozegrają pierwsze spotkania w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. Z okazji zbliżającego się startu piłkarskiej wiosny porozmawialiśmy z kapitanami wiślackich CLJ-ek, którzy opowiedzieli o kończących się przygotowaniach, a także o celach, które wraz z zespołem chcieliby osiągnąć w trakcie nachodzących rozgrywek.

Okres przygotowawczy dobiega końca. W jaki sposób funkcjonowaliście w tym czasie? Na jakich aspektach skupialiście największą uwagę podczas treningów?

Jakub Krzyżanowski (U-15): „Przygotowania były dość intensywne. Mieliśmy dużo treningów siłowych. Myślę, że właśnie na tym trenerzy chcieli się skupić. Koncentrowaliśmy się również na rozwoju umiejętności taktycznych, próbowaliśmy wprowadzić nową formację. Dużo działaliśmy podczas całego okresu przygotowawczego”.

Bartosz Kutrzeba (U-17): „W czasie przygotowań dużą rolę odgrywały u nas treningi motoryczne, wydolnościowe. Szkoliliśmy właśnie te aspekty. Pracowaliśmy nad elementami taktycznymi takimi, jak atak, obrona, ale mieliśmy także sporo zajęć na siłowni”.

Wiktor Szywacz (U-18): „Bardzo ciężko trenowaliśmy podczas okresu przygotowawczego. Co prawda ja brałem udział w zajęciach z pierwszą drużyną, ale myślę, że wszyscy podobnie angażowali się w treningi. Jeżeli tak było, to uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do rundy wiosennej.”

Jakie cele stawiacie przed sobą na starcie rundy wiosennej?

Jakub Krzyżanowski (U-15): „Chcemy dobrze zacząć ligę. Na pewno wygrana z BKS-em Lublin pomogłaby nam i zwiększyłaby naszą pewność siebie. Na dłuższą metę liczymy na wyjście z grupy, a jeżeli uda nam się awansować, skupimy się na tym, by jak najlepiej zaprezentować się na dalszym szczeblu. Oczywiście wszyscy życzymy sobie zwycięstwa lidze”.

Bartosz Kutrzeba (U-17): „Na pewno naszym celem jako drużyny jest zdobycie mistrzostwa. Na początku chcemy jak najlepiej zagrać i zwyciężać w grupie, a potem celujemy wyżej, czyli właśnie w tytuł mistrza Polski”.

Wiktor Szywacz (U-18): „Myślę, że jednym z celów jest nasz nieustanny rozwój jako zawodników. Marzeniem każdego jest możliwość zagrania z pierwszą drużyną, więc wyobrażam sobie, że dalej będziemy do tego aspirować. Drugim natomiast jest utrzymanie miejsca lidera i zdobycie mistrzostwa Polski”.

Jakie słowa skierujesz do kolegów z zespołu przed pierwszym meczem w rundzie wiosennej?

Jakub Krzyżanowski (U-15): „Przede wszystkim chcę zdjąć presję z zawodników, ponieważ będzie ona duża przed pierwszym meczem. Powiem, żebyśmy grali spokojnie i robili to, co najlepiej potrafimy. Spróbuję też zmobilizować chłopaków, ale kluczowe będzie zminimalizowanie ciężaru, który siedzi w naszych głowach”.

Bartosz Kutrzeba (U-17): „Uważam, że powinniśmy podejść do tego meczu tak samo, jak do pozostałych, które nas czekają. Przede wszystkim ze spokojem. Chciałbym zmotywować kolegów i przekazać im, że musimy skupić się na naszym głównym celu w danym spotkaniu, czyli zwycięstwie i zdobyciu trzech punktów”.

Wiktor Szywacz (U-18): „Będę życzył chłopakom, żebyśmy wszyscy dobrze się bawili podczas gry. Będę ich dopingował do wypełniania poleceń trenera. Mam nadzieję, że również teraz zaprezentujemy tak dobrą formę, jaką mieliśmy w tamtej rundzie”.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl


Sezon 2019/2020 Powrót Sezon 2021/2022