Gimnastyka 1966

Z Historia Wisły

1966, sekcja gimnastyczna.
1966, sekcja gimnastyczna.
Wiślaczki wśród uczestniczek treningu kadry narodowej
Wiślaczki wśród uczestniczek treningu kadry narodowej
Mecz Austria-Polska, marzec 1966
Mecz Austria-Polska, marzec 1966

Spis treści

Zarząd sekcji

Sztab szkoleniowy

Seniorki

Juniorki (kl I)

Juniorki Młodsze (kl II)

  • Aleksandra Roskosz zajęła pierwsze, Rozalia Welner trzecie, Janina Domagała czwarte miejsce w Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego które odbyły się w dniu 6 marca. Drużynowo TS "Wisła" wywalczył pierwsze miejsce.
  • 23 i 24 kwietnia rozegrano Mistrzostwa Polski w których Aleksandra Roskosz zdobyła złoty medal, Rozalia Welner była szósta, Janina Domagała uplasowała się natomiast na siódmej pozycji.
  • W Spartakiadzie miasta Krakowa która odbyła się 18 i 19 czerwca pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Roskosz, trzecia była Janina Domagała, czwarta Rozalia Welner. Drużynowo zespół TS "Wisła" zdobył pierwsze miejsce.
  • Aleksandra Roskosz zajęła trzecie miejsce w międzypaństwowym meczu Kraków - Bratysława który odbył się w dniach 7 i 8 maja w Bratysławie.
  • W rewanżowym spotkaniu rozegranym w Krakowie 2 lipca pomiędzy Krakowem i Bratysławą Aleksandra Roskosz wywalczyła drugą lokatę.

Juniorki Młodsze (kl III)

Młodziczki

  • 6 marca rozegrano w Krakowie Mistrzostwa Okręgu Młodziczek. Drużynowo zespół TS "Wisła" wywalczył trzecie miejsce, indywidualnie piata była A.Madej a szósta Bożena Madej.

Kadra Narodowa

W 1966 roku w składzie kadry narodowej seniorek znalazły się:
Wiesława Lech, Łucja Ochmańska, Barbara Nowak (gimnastyka), Halina Daniec, Maria Kożuch, Elżbieta Borowska, Anna Karelus, Barbara Zeman.

Kronika sportowa

Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1966, nr 196 (19 VIII) nr 5753

We wrześniu br. w Dortmundzie odbędą się mistrzostwa świata w gimnastyce. Do kadry narodowej w konkurencji kobiet powołano 8 krakowianek: Lech, Ochmańską, Zeman, Daniec (Wisła), Putaj i Pyrek (korona), Sarnę i Waszczyk (Wawel). Ponadto do kadry należą: Wilczek i Bryłka (Świętochłowice) , w kadrze mężczyzn znajduje Się obok takich „asów” jak bracia Kubicowie — Kruża (Wisła).


Gazeta Krakowska. 1966, nr 214 (9 IX)= nr 5771

Kuratorium Okręgu Szkolnego w Krakowie, organizuje w dniu 11 września w przerwie spotkania piłkarskiego Cracovią — Wisła masowy pokaz gimnastyczny w wykonaniu dziewcząt szkół średnich m. Krakowa.

Echo Krakowa. 1966, nr 244 (17 X) nr 6592

WARSZAWA. W klasyfikacji zespołowej gimnastycznych mistrzostw Polski, pierwsze miejsce w konkurencji kobiet zajęła krakowska Wisła. Indywidualnie zawodniczki Wisły — Lech (W ćwiczeniach na równoważni) i Daniec (w ćwiczeniach ha poręczach), zajęły drugie lokaty.

Gazeta Krakowska. 1966, nr 294 (12 XII) nr 5851

Po podsumowaniu wyników krajowych imprez w gimnastyce w roku bieżącym Puchar Polskiego Związku Gimnastycznego przyznano najlepszej sekcji naszego kraju Legii Warszawa. Zespół ten zdobył 3.881,85 pkt. Duży sukces zanotowali gimnastycy krakowskiej Wisły, którzy uplasowali się na drugiej pozycji i uzyskali 3.197,55 pkt.


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon