Gimnastyka 1971

Z Historia Wisły

Dyplom Barbary Zięby z trójmeczu Bułgaria - NRF - Polska 1971.
Dyplom Barbary Zięby z trójmeczu Bułgaria - NRF - Polska 1971.

Spis treści

Zarząd sekcji

Sztab szkoleniowy

Seniorki

  • W Krakowie w dniu 9 maja odbyły się zawody kontrolne kadry seniorek. W zawodach startowało 41 zawodniczek z 15 klubów. Nasze gimnastyczki uplasowały się na miejscach: Halina Daniec trzecim, Wanda Werbiłowicz piątym, Barbara Zięba szóstym, Anna Karelus jedenastym, Aleksandra Roskosz trzynastym i Elżbieta Leśniak dwudziestym ósmym.
  • W zawodach międzypaństwowych Polska - NRF - Bułgaria rozegranych w Krakowie w dniu 29 maja reprezentacja Polski w wieloboju wywalczyła drugie miejsce. Pierwszą lokatę zdobył zespół NRF, a trzecią Bułgaria. W finałach na przyrządach zajmowaliśmy następujące lokaty: w skoku drugą, na poręczach pierwszą, na równoważni i w ćwiczeniach wolnych trzecią. Indywidualnie Barbara Zięba zajęła drugie miejsce, Halina Daniec dziewiąte, Wanda Werbiłowicz piętnaste.
  • W Katowicach w dniach 27 - 29 sierpnia odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek. Bardzo dobrze zaprezentowała się Halina Daniec zdobywając aż 3 medale: srebrny w ćwiczeniach na równoważni i 2 brązowe (wielobój i ćwiczenia wolne). W finałach poręczy zajęła czwarte, a w skoku piąte miejsce. Barbara Zięba w wieloboju uplasowała się na siódmym miejscu, w finale skoku wywalczyła natomiast szóstą lokatę. Anna Karelus była piętnasta w wieloboju i szósta w ćwiczeniach wolnych, Wanda Werbiłowicz siedemnasta w wieloboju i szósta w finale równoważni. Elżbieta Leśniak zajęła ostatecznie dwudzieste pierwsze, a Aleksandra Roskosz dwudzieste drugie miejsce.
  • Halina Daniec zajęła dwunaste miejsce w Międzypaństwowych Zawodach Polska - Białoruś rozegranych w konkurencji układów dowolnych i obowiązkowych w Katowicach. Drużynowo reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce.
  • Drużyna GTS "Wisła" zdobyła Mistrzostwo Polski. Zespół w składzie Halina Daniec, Barbara Zięba, Wanda Werbiłowicz, Aleksandra Roskosz, Anna Karelus wywalczył złoty medal w rozgrywanych w Bydgoszczy w dniach 20 i 21 listopada Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Juniorki (kl I)

Juniorki Młodsze (kl II)

  • Mariola Ornat wywalczyła tytuł Mistrzyni w wieloboju a Marta Surga V-ce Mistrzyni w rozgrywanych w Krakowie w dniu 30 kwietnia Mistrzostwach Okręgu. W finałach na przyrządach Mariola Ornat zajęła pierwsze miejsce w skoku i ćwiczeniach wolnych, na poręczach była druga a na równoważni czwarta. Marta Surga wygrała finał poręczy i równoważni, w skoku i ćwiczeniach wolnych była druga. Kolejna wiślaczka Marzena Kleczaj zajęła czwartą pozycję w ćwiczeniach wolnych, piątą na poręczach i szóstą w skoku.
  • 22 i 23 maja w Krakowie rozegrano Zawody Ogólnopolskie Juniorek Młodszych. Indywidualnie wielobój wygrała Mariola Ornat, druga była Marta Surga, dziesiąta Iwona Gunia, jedenasta Marzena Kleczaj, dwudziesta druga Halina Urbańczyk. W finałach na przyrządach nasze zawodniczki zajęły miejsca: w skoku Marta Surga trzecie a na poręczach drugie miejsce, Marzena Kleczaj była trzecia na poręczach a Iwona Gunia czwarta. Mariola Ornat wywalczyła pierwsze lokaty w finałach równoważni i ćwiczeń wolnych, a Halina Urbańczyk uplasowała się na szóstej pozycji również w finale równoważni.
  • W Michałkowicach w dniach 24 i 25 lipca odbyła się II Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży. Drużynowo reprezentacja Krakowa wywalczyła pierwsze miejsce. Indywidualnie Mariola Ornat wywalczyła srebrny medal w wieloboju, złoty w ćwiczeniach wolnych i brązowy na równoważni. Elżbieta Leśniak zajęła odpowiednio: w wieloboju czwarte miejsce, w finale skoku siódme, na poręczach ósme, w finale równoważni piąte. Marta Surga była piata w wieloboju, szósta w skoku, siódma w ćwiczeniach wolnych i ósma na równoważni. Elżbieta Bogunia wielobój zakończyła na szóstej pozycji, natomiast w finale skoku wywalczyła brązowy medal.
  • W dniach 20 - 25 sierpnia w Katowicach rozegrano Turniej Przyjaźni Państw KDL. W klasyfikacji drużynowej wygrał zespół ZSRR, drugie miejsce przypadło w udziale NDR, reprezentacja Polski I zdobyła trzecie miejsce. Nasz zespół Polska II wywalczył siódmą lokatę. Indywidualnie Mariola Ornat uplasowała się na dwudziestej drugiej pozycji, a Marta Surga na trzydziestej piątej.
  • W Gdańsku w dniu 4 grudnia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (kl II). Zespół wiślaczek w składzie Marta Surga, Mariola Ornat, Grażyna Postawa, Marzena Kleczaj, Iwona Gunia zdobył srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorek Młodszych.
  • W Międzypaństwowym spotkaniu Kraków - Bratysława rozegranym 19 grudnia w Andrychowie drużynowo zespół krakowski zajął drugie miejsce, indywidualnie Mariola Ornat zajęła drugie a Marta Surga czwarte miejsce.

Juniorki Młodsze (kl III)

  • W międzyklubowych zawodach towarzyskich pomiędzy Ks "Korona" i GTS "Wisła" pierwsze miejsce indywidualnie wywalczyła Jolanta Siejak, druga była Małgorzata Pająk, trzecia Anna Przybyło, czwarta Elżbieta Grodzicka, piąta Iwona Kowalska, szósta Małgorzata Marek. Drużynowo zespół GTS "Wisła" zajął pierwsze miejsce.
  • W Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego Juniorek Młodszych rozegranych 7 kwietnia nasz zespół wywalczył pierwsze miejsce. Indywidualnie wielobój wygrała Grażyna Postawa, druga była Hanna Szczepańska, szósta Anna Przybyło, ósma Jolanta Siejak, dziewiąta Małgorzata Pająk, dwunasta Elżbieta Grodzicka.

Młodziczki

  • W zawodach międzyklubowych rozegranych 18 marca pomiędzy GTS "Wisła" a KS "Korona" najlepsza z zawodniczek Wisły Beata Wrona zajęła trzecie miejsce, czwarta była Krystyna Kapik, szósta Ewa Kaczmarska, siódma Beata Forkasiewicz, dziesiąta Jolanta Kuchno i dwunasta Beata Hurlak.
  • 30 marca w Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego wystartowało 63 zawodniczki z 7 klubów. Zespół GTS "Wisła" uplasował się na drugiej pozycji, indywidualnie najlepsza z zawodniczek Wisły Beata Wrona zajęła czwarte miejsce, piata była Krystyna Kapik, ósma Jolanta Kuchno, jedenasta Ewa Kaczmarska, dwunasta Beata Hurlak, piętnaste Beata Forkasiewicz.

Małopolska Biblioteka Cyfrowa

  • 18.03.Zawody gimnastyczne Korona – Wisła Kraków 146,4:135,9 w klasie II. W klasie młodzieżowej 109,2:108,9. 2
  • 1.04. Mistrzostwa okręgowe juniorek w gimnastyce:
  • 7.04. Mistrzostwa okręgowe w gimnastyce Wisła Kraków – Wawel 2
  • 22-23.05. Ogólnopolskie zawody gimnastyczne.
  • 29. maja. Zawody gimnastyczne Polska - RFN w hali Wisły z udziałem Daniec i Werbiłowicz.
  • 20-21.11. Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce.
    • Wygrała Wisła 130,20. 6


Echo Krakowa. 1971, nr 48 (26 II) nr 7924

OSTATNIO W sali MDK przy ul. Krowoderskiej odbyły się zawody gimnastyczne w kategorii młodzików. Drużynowo zwyciężył MKS Jordan 212,90 pkt. przed MKS-em Żywiec 195,45 pkt. i Wisłą 185,50 pkt.


Echo Krakowa. 1971, nr 62 (15 III) nr 7938

Gimnastyka

W TRÓJMECZU młodzieżowym zwyciężyli gimnastycy Korony 234.80, przed MKS MDK Jordan 221.80 i Wisłą 106.30



Echo Krakowa. 1971, nr 66 (19 III) nr 7942

W. Lech zakończyła karierę sportową

W LOKALU GTS Wisła odbyło się uroczyste pożegnanie znanej gimnastyczki tego klubu — Wiesławy Lech, która po licznych sukcesach postanowiła zakończyć czynną karierę zawodniczą. Przypominajmy, że W. Lech zdobyła blisko 10 tytułów mistrzyni i wicemistrzyni Polski, że wielokrotnie reprezentowała barwy narodowe i uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich


Echo Krakowa. 1971, nr 83 (8 IV) nr 7959

wczoraj w hali Wisły odbyły się gimnastyczne mistrzostwa okręgu w klasie III dziewcząt. A oto wyniki: 1. Postawa (Wisła) 37,95 pkt, 2. Szczepańska (Wisła) 37,85 pkt,3. Mulka (Wawel) 37,70 6. Siejak (Wisła) 37, 20 pkt


Echo Krakowa. 1971, nr 102 (3 V) nr 7978

Mistrzostwa okręgu w gimnastyce

MISTRZOSTWO okręgu w gimnastyce zdobyli: dziewczęta I klasa Werbiłowicz (Wisła), II klasa Ornat (Wisła), chłopcy — młodzicy Kądziołka (MKS Jordan), klasa III Badocha (Wanda), klasa II Gunia (Wisła), klasa I Kurek (Wisła)


Echo Krakowa. 1971, nr 108 (10 V) nr 7984

Przez dwa dni w hali Wawelu oglądaliśmy występy naszych najlepszych gimnastyczek, które walczyły o palmę pierwszeństwa w klasie I, a także sprawdzian formy naszej kadry narodowej.

Zawody bardzo dobrze zorganizowane i sprawnie przeprowadzone przez działaczy krakowskich, nie stały na Najwyższym poziomie z uwagi na chyba niewłaściwy termin ich rozgrywania. Kończy się rok szkolny, młodzież wkuwa na potęgę i nie ma czasu na intensywny trening. Najlepszym przykładem tego jest dalekie, bo dopiero szóste miejsce Barbary Zięby z Wisły, aktualnej mistrzyni Polski! Przygotowuje się ona do matury, nie ma więc czasu na forsowny trening, gwarantujący wysoką formę. Bardzo dobrze zaprezentowała się natomiast podopieczna Heleny Rakoczy — Joanna Bartoszówna z Wawelu, wygrywając pewnie sprawdzian kadry przed robiącą stałe postępy D.

Lubowską z zabrskiego Górnika i H. Daniec z Wisły. W pierwszej dziesiątce znalazły się 4 zawodniczki Wawelu, 3 Wisły, 2 Górnika i warszawskiej Gwardii.

A oto kolejność: 1. Bartosz (Wawel) 37,15 pkt., 2. Łabowska (Górnik).. 36,95 pkt., 3. Daniec (Wisła) 36,75 pkt., 4. Matraszek (Gwardia) 36,55 pkt., 5. Werbiłowicz (Wisła) 36,25 pkt., 6. Zięba (Wisła) 36,10 pkt.

W klasie pierwszej zdecydowaną przewagę miały przedstawicielki klubu reprezentującego Olsztyńskie Zakłady Opon Samochodowych oraz warszawskiej Legii. W wieloboju zwyciężyła Brzozowska 36,00 pkt., przed Żurawską 35,85 pkt., Sienkiewicz 35,65 pkt. (wszystkie OZOS), Czaszą 35,05 pkt. i Kuklińską 35,05 pkt. (obie Legia) oraz Zielińską (Wawel) 34,95 pkt. Do finałowych szóstek na poszczególnych przyrządach zakwalifikowały się z Krakowa tylko dwie wiślaczki (w ćwiczeniach wolnych) B. Zięba, imienniczka mistrzyni Polski, która zajęła 2 miejsce i Chmielarz, którą uplasowała się na 5 pozycji. Na poszczególnych przyrządach zwycięstwa odniosły: skok i równoważnia — Brzozowska (OZOS), poręcze — Kuklińską (Legia), wolne — Binkiewicz (Start Gdańsk).


Echo Krakowa. 1971, nr 120 (24 V) nr 7996

W hali Wawelu przeprowadzono dwudniowe, ogólnopolskie zawody dziewcząt, posiadających II klasę gimnastyczną. Wiceprezes KOZG — S. Marcela, oceniając imprezę stwierdził: Była ona udanym przeglądem naszej młodzieży. Ponad 100 dziewcząt, ćwiczących efektowne układy, już dobrze wyszkolonych, napawa optymizmem. Najsilniejsza broń młodych gimnastyczek to ćwiczenia wolne i ćwiczenia na równoważni, a najlepiej pracujące kluby to: Wisła, Wawel, OZÓS Olsztyn, Gwardia Warszawa i Orzegów 27.

Zawody wygrała w pięknym stylu Mariola Ornatówna z Wisły 37,65 pkt., demonstrując podczas ćwiczeń rzadko oglądane salto w przód na równoważni. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Marta Surga 37,05 pkt., a dwa następne miejsca kolejne krakowianki, tym razem gimnastyczki Wawelu: Małgorzata Sosin 37,05 i Małgorzata Zdanowska 36,65 pkt. Na 5 pozycji uplasowała się Ewa Widaj z warszawskiej Gwardii 36,25 pkt. a na szóstej Ewa Francik (Orzegów 27) 36,05 pkt. Anna Ziębińska z Wawelu zajęła 9, a Marzena Kleczaj z Wisły 11 pozycję.

Na poszczególnych przyrządach zwyciężyły: skok — Sosin 18,65 pkt. przed Kowalską (OZOS) 18,55 pkt. i Surgą 18,35 pkt., poręcze — Zdanowska 18,50 przed Surgą 18,35 pkt. i Kleczaj 17,90 pkt., równoważnia — Ornat 19,20 pkt. przed Ziębińską 18,55 pkt. i Dominiak (Górnik Zabrze) 18,28 pkt., wolne — Ornat 19,25 pkt. przed Krowiaczek (Orzegów) 18,95 pkt. i Sosin 18,75 pkt.

Zawody, których sędzią głównym była p. Janina Horska, zostały sprawnie przeprowadzone, wystawiając krakowskim działaczom bardzo dobre świadectwo.

(LANG)


Echo Krakowa. 1971, nr 125 (29/30 V) nr 8001

W KRAKOWIE już od dłuższego czasu nie były organizowane międzypaństwowe mecze gimnastyczne. Podajemy sympatykom tej dyscypliny sportu miłą wiadomość: dziś w hali Wisły odbędzie się trójmecz w gimnastyce kobiet między reprezentacjami Bułgarii, NRF i Polski. Zawody zapowiadają się bardzo ciekawie, gdyż poszczególne zespoły wystąpią w strych najsilniejszych składach, a dla reprezentacji naszego kraju będą okazją do rewanżu za porażki poniesione w ubiegłym roku tak w Bułgarii jak i w NRF.

Dodatkową atrakcją meczu będzie występ w reprezentacji Polski aż pięciu zawodniczek krakowskich: Daniec, Werbiłowicz i Zięby (Wisła) oraz Bartosz i Pacyny (Wawel). Szóstą zawodniczką w naszym zespole jest Matraszeka (Gwardia Warszawa). Trenerami polskiej drużyny są: H. Rakoczy, B. Ślizowska i R. Chydziński.

Zawody rozegrane zostaną w hali Wisły. Początek o godz. 17.


Echo Krakowa. 1971, nr 126 (31 V) nr 8002


Ostatnie spotkanie gimnastyczne Polska — NRF rozegrane w ubiegłym roku w NRF przyniosło naszym gimnastyczkom i podczas sobotniego trójmeczu Polska — Bułgarią — NRF szykowaliśmy się na udany rewanż i zwycięstwo. Niestety Polki słabo ćwiczyły na równoważni (4 upadki z przyrządu), co spowodowało, że rewanż się nie udał, że znów zawodniczki NRF wyszły zwycięsko z pojedynku. W sumie trójmecz zakończył się wygraną Niemek 179,55 pkt. przed Polską 178,10 pkt. i Bułgarią 176,90 pkt.

Zawody nie stały co prawda na zbyt wysokim poziomie, niemniej były interesujące, a niektóre ćwiczenia wywoływały gorące brawa widzów, inna sprawa, że gimnastyka w naszym mieście, mimo iż większość reprezentacji to krakowianki. nie cieszy się uznaniem kibiców. Nawet trójmecz między państwowy nie zapełnił trybun hali Wisły kompletem widzów.

Było ich zaledwie kilkuset, przeważnie krewnych i znajomych zawodniczek.

Z naszych gimnastyczek najlepiej zaprezentowały się: mistrzyni Polski — Barbara Zięba (Wisła) i zwyciężczyni ostatniego turnieju kontrolnego kadry narodowej — Joanna Bartosz (Wawel).

Zięba, która dopiero co zdała maturę, ćwiczyła pewnie, ale może trochę za mało dynamicznie, szczególnie na równoważni, gdzie otrzymała notę poniżej 9 pkt. Bartosz zaprezentowała bardzo dobre ćwiczenia wolne a na równoważni była jedyną z Polek, która zdołała uzyskać notę powyżej 9 pkt. Z zawodniczek zagranicznych wielkie brawa zebrała 15-letnia Bułgarka — Blageova, zwyciężczyni wieloboju, która wprawdzie nie wygrała żadnej z konkurencji, niemniej na każdym z przyrządów była w pierwszej trójce, co dało jej w efekcie pierwszą lokatę. Zawiodła jedna z faworytek — mistrzyni NRF Schorn, która po dobrym starcie (wygrała skok), później ćwiczyła słabiej i zajęła dalsze miejsce.

Wyniki: WIELOBÓJ — 1. Blageova (Bułgaria) 36,50 pkt., 2. Zięba (Polska) 36,35 pkt.. 3. Bartosz 1 (Polska) 36,20 pkt., 4. Santer 36,20 pkt., 5. Oltersdorf 36,20 pkt., 6..

Stegemann 35,80 pkt. (wszystkie NRF), SKOK — Schorn (NRF) 9,05. pkt. przed Ziębą 8,95 pkt. i Blageova 8,95 pkt., PORĘCZE — Zięba 9,35 przed Blageovą 9,30 pkt. i Daniec (Polska) 9,25 pkt., RÓWNOWAZNIA — Ottersdort (NAF) 9 05 pkt. przed Bartosz 9,05 pkt. i Blageova 9,00 pkt., WOLNE — Bartosz 9,30 pkt. przed Blageovą 9,25 pkt. i Ziębą 9,25 pkt. (lang)


Echo Krakowa. 1971, nr 126 (31 V) nr 8002

TYTUŁY mistrzyń okręgu krakowskiego w gimnastyce zdobyły: klasa I — Werbiłowicz (Wisła) w skoku przez konia oraz ćwiczeniach na poręczach i w ćwiczeniach wolnych, Guzik (Wawel) w ćwiczeniach na równoważni, klasa u — poręcze Surga (Wisła), równoważnia Sosin (Wawel), ćwiczenia wolne i skok Ornat (Wisła). W klasie III zwyciężyła Postawa (Wisła), a w klasie młodzieżowej Zawadzka (Wawel).


Echo Krakowa. 1971, nr 202 (30 VIII) nr 8078

W KATOWICACH zakończyły się gimnastyczne mistrzostwa Polski. Wielki sukces odniosła wychowanka H. Rakoczy — Jolanta Bartoszówna z Wawelu zdobywając zdecydowanie pierwsze miejsce W wieloboju przed Matraszek (Gwardia), Daniec (Wisła), Witkowską (Legia) i Guzik (Wawel).


Echo Krakowa. 1971, nr 256 (2 XI) nr 8132

Gimnastyczny niewypał w hali Wisły ROZEGRANE W HALI KRAKOWSKIEJ WISŁY SPOTKANIA NASZYCH GIMNASTYCZEK Z HOLANDIĄ (POLSKA I) I NORWEGIĄ (POLSKA II) POTWIERDZIŁY W CAŁEJ PEŁNI KRYZYS W TEJ DZIEDZINIE SPORTU. WYKAZAŁY, ŻE NASZA GIMNASTYKA COFA SIĘ W ROZWOJU I TO SZYBKO.

Jak bowiem inaczej nazwać porażkę pierwszej reprezentacji z Holandią, kiedy nie tak dawno na wyjeździe wygraliśmy, czy też zwycięstwo naszej II drużyny nad słabiutką Norwegią, zaledwie róż nicą 0,1 pkt. Kiedy po zawodach poprosiłem b. mistrzynię świata Helenę Rakoczy, która sprawowała tu funkcję sędziego głównego imprezy, o ocenę zawodów p. Helena stwierdziła, że nasze dziewczęta nie potrafią walczyć. Zlekceważyły trochę przeciwnika, kontuzja Laskowskiej w czasie ćwiczeń na poręczach (wywichnięcie stawu barkowego) speszyła je do reszty i stąd niedokładne wykonywanie ćwiczeń, upadki z przyrządów, a w efekcie bardzo przykra porażka.

W kuluarach sporo się jednak mówiło, iż PZG bez zastanowienia zrobił dzień przed zawodami sprawdzian kadry, podczas którego zawodniczki „spaliły się” nerwowo, doznały drobnych kontuzji co rzecz jasna nie pozostało bez wpływu na ich postawę w czasie meczu. Nie jedyny to zresztą mankament organizacyjny zawodów. Trzy dni przed imprezą nie wiedziano w PZG jak ją przeprowadzić, czy jako trójmecz, czwórmecz, dzielne mecze, na zawody sprowadzono z Bielska niesprawdzone żerdzie do poręczy i w czasie ćwiczeń pękały one jak zapałki (w sumie musiano 4 czy 5 wy­ mienić na nowe) i tylko szczęśliwemu zbiegowi okoliczności należy zawdzięczać, że poza kontuzją Laskowskiej innym gimnastyczkom nie stało się nic złego.

W sumie był to więc niewypał i nawet nieobecność w naszym zespole mistrzyni Polski — J.

Bartosz oraz Witkowskiej i Matraszek nie może Usprawiedliwić porażki, ze słabiutkim zespołem holenderskim. Jedynym milszym momentem zawodów były występy najmłodszej uczestniczki, 13-letniej Urszuli Ciastek z Legii, która występując w naszej II reprezentacji, w meczu przeciwko Norwegii, wygrała wielobój, demonstrując duży talent. Ale to jak na blisko 4-godzlnny maraton gimnastyczny trochę jednak za mało.

A Oto wyniki: POLSKA — HOLANDIA 172,05:175,99 pkt. Wielobój: 1. van Gerwen (H) 36,55 pkt., 2. Daniec (P) 35,25 pkt, 3. Velma (H) 35,05 pkt, skok, poręcze i równoważnia van Gerwen (H), wolne Klencz (P).

POLSKA II — NORWEGIA 171,25: 171,15 pkt. Wielobój: 1. Ciastek (P) 35,55 pkt, 2. Braathen (N) 35,50 pkt, 3. Łubowska (P) 35,30 pkt, skok i wolne Łubowska, poręcze Mazur (P), równoważnia Jankowicz (P). (lang)


Echo Krakowa. 1971, nr 297 (20 XII) nr 8173

W ANDRYCHOWIE odbył się tradycyjny, organizowany przez redakcję „Tempo”, międzynarodowy mecz w gimnastyce juniorek między Krakowem i Bratysławą.

Zwyciężyły gimnastyczki czechosłowackie 180,80:180,50. W wieloboju pierwsze miejsce ex aequo zajęły Sosin (Kraków) i Mihoriceva (Bratysława) po 37,75 pkt, a trzecie Ornat (Kraków) 36,20 pkt.




Poprzedni sezon Powrót Następny sezon