I liga 1933 Grupa Mistrzowska (piłka nożna)
Z Historia Wisły
poprzedni sezon | Rozgrywki w tym sezonie | następny sezon | |||||||||
Wszystkie mecze, | I liga Grupa Zachodnia, | I liga Grupa Mistrzowska, | Mecze towarzyskie i sparingii, | Mecze towarzyskie międzynarodowe, | |||||||
Statystyki, | {{{rozgrywki9}}} | {{{rozgrywki10}}} | |||||||||
{{{kadra}}} | {{{zarząd}}} | {{{statystyki}}} | Spis Sezonów |
Spis treści |
I Liga, Grupa Mistrzowska, III miejsce
Rozgrywki I ligi przeprowadzono w dwóch grupach po 6 drużyn. Pierwsze 3 drużyny z obu grup awansowały potem do grupy mistrzowskiej, pozostałe o miejsca 7-12. Następnie z dwóch ostatnich drużyn i wicemistrza klasy A tworzono kolejną, której zwycięzca otrzymywał prawo do gry w I lidze.
rozgr. | data | gdzie | przeciwnik | wynik | strzelcy |
---|---|---|---|---|---|
1M | 1933.08.13 | wyjazd | Legia Warszawa | 3:2 (2:2) | Artur Woźniak 2 (37’, 47’), Stanisław Obtułowicz 35’. |
2M | 1933.08.15 | wyjazd | ŁKS Łódź | 1:1 (1:1) | Artur Woźniak 30’. |
3M | 1933.08.27 | dom | Ruch Hajduki Wielkie | 1:0 (1:0) | Artur Woźniak 18’. |
4M | 1933.09.03 | wyjazd | Cracovia | 3:1 (1:1) | Artur Woźniak 2 (52’, 62’), Kazimierz Sołtysik 22’. |
5M | 1933.09.17 | dom | ŁKS Łódź | 1:0 (1:0) | Artur Woźniak 19’. |
6M | 1933.09.24 | wyjazd | Pogoń Lwów | 0:1 (0:0) | |
7M | 1933.10.01 | dom | Legia Warszawa | 3:0 (1:0) | Stanisław Obtułowicz 22’k., Kazimierz Sołtysik 75’, Artur Woźniak 85’. |
8M | 1933.10.08 | wyjazd | Ruch Hajduki Wielkie | 1:2 (0:1) | Stanisław Obtułowicz 73’. |
9M | 1933.10.22 | dom | Cracovia | 1:1 (0:1) | Artur Woźniak 57’. |
10M | 1933.11.01 | dom | Pogoń Lwów | 1:1 (1:0) | Artur Woźniak 20'. |
Tabela ligowa 1934r., Grupa Mistrzowska
msc | drużyna | m | pkt | zw | r | p | br |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ruch Hajduki Wielkie | 10 | 14 | 7 | 0 | 3 | 25-15 |
2 | Pogoń Lwów | 10 | 13 | 6 | 1 | 3 | 29-16 |
3 | Wisła Kraków | 10 | 13 | 5 | 3 | 2 | 15-9 |
4 | Cracovia | 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 20-19 |
5 | ŁKS Łódź | 10 | 6 | 2 | 2 | 6 | 11-27 |
6 | Legia Warszawa | 10 | 4 | 1 | 2 | 7 | 11-25 |
Mistrz: Ruch Hajduki Wielkie
Vicemistrz: Pogoń Lwów
Wyniki poszczególnych meczów Grupy Mistrzowskiej
drużyna | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ruch Hajduki Wielkie | x | 5:1 | 2:1 | 3:1 | 5:2 | 4:1* |
2 | Pogoń Lwów | 7:1 | x | 1:0 | 3:1 | 9:0 | 3:1 |
3 | WISŁA KRAKÓW | 1:0 | 1:1 | x | 1:1 | 1:0 | 3:0 |
4 | Cracovia | 1:2 | 3:1 | 1:3 | x | 3:2 | 6:2 |
5 | ŁKS Łódź | 0:4 | 3:1 | 1:1 | 0:1 | x | 1:0 |
6 | Legia Warszawa | 1:0 | 1:2 | 2:3 | 2:2 | 2:2 | x |
*- Ruch - Legia 4:1, wynik zweryfikowano jako walkower dla Ruchu 3:0.
Tabela końcowa Grupy Spadkowej
msc | drużyna | m | pkt | zw | r | p | br |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warszawianka | 10 | 12 | 5 | 2 | 3 | 22-16 |
2 | 22 pp. Siedlce | 10 | 11 | 5 | 1 | 4 | 18-20 |
3 | Warta Poznań | 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18-18 |
4 | Podgórze Kraków | 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 12-15 |
5 | Czarni Lwów | 10 | 9 | 4 | 1 | 5 | 18-20 |
6 | Garbarnia Kraków | 10 | 8 | 3 | 2 | 5 | 22-21 |
Spadek: Czarni Lwów
Awans: Polonia Warszawa
Wyniki poszczególnych meczów Grupy Spadkowej
drużyna | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warszawianka | x | 2:1 | 2:3 | 2:0 | 2:3 | 5:3 |
2 | 22 pp. Siedlce | wo- | x | 1:0 | 3:0 | 2:0 | 3:2 |
3 | Warta Poznań | 3:2 | 2:2 | x | 2:0 | 0:1 | 4:1 |
4 | Podgórze Kraków | 2:2 | 2:0 | 4:1 | x | 1:0 | 2:0 |
5 | Czarni Lwów | 0:0 | 3:4 | 4:2 | 5:1 | x | 2:4 |
6 | Garbarnia Kraków | 1:2 | 6:2 | 1:1 | 0:0 | 4:0 | x |
- Obydwa mecze Warszawianka - Garbarnia odbyły się w Warszawie
Strzelcy
msc | zawodnik | klub | bramki |
---|---|---|---|
1 | Artur Woźniak | Wisła Kraków | 18+1 (anulowana) |
2 | Stanisław Malczyk | Cracovia | 16 |
3 | Edmund Giemsa | Ruch Hajduki Wielkie | 15 |
źródło: RSSSF.com