Przelej krew za Wisłę - 110 litrów na 110 lat

Z Historia Wisły


Wiślaccy Patrioci przy współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi Wisły Kraków i Stowarzyszeniem Kibiców Wisły Kraków, ogłaszają wielką akcję oddawania krwi.

Akcja rozpoczyna się od najbliższego poniedziałku i potrwa do końca sezonu piłkarskiego. Celem akcji jest zebranie 110 litrów krwi symbolizujących 110 lat istnienia najwspanialszego klubu jakim jest nasza Wisła Kraków. Krew będzie można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie, koniecznie podając hasło akcji „Wisła”, ponieważ na bieżąco będziemy monitorować stan ilości oddanej krwi i podawać informację na naszym facebooku.

Wszystkich chętnych do oddania krwi prosimy o odbiór specjalnie przygotowanych karteczek w sklepie R22, którą należy okazać w stacji krwiodawstwa po oddaniu krwi w celu podbicia pieczątką i podpisania. Z taką podbitą i podpisaną karteczką można przed każdym meczem piłkarskim Wisły podejść do stolika Wiślackich Patriotów na starej hali Wisły i odebrać specjalnie przygotowaną i niepowtarzalną smyczkę.

Źródło: skwk.pl

Spis treści

Przelej krew za Wisłę!

Autobus pod strefą kibica.
Autobus pod strefą kibica.
Zbiórkę krwi przeprowadzono przed meczem z Zagłębiem Lubin.
Zbiórkę krwi przeprowadzono przed meczem z Zagłębiem Lubin.

07.04.2016

W najbliższą sobotę (9 kwietnia), przy wsparciu KHDK PCK Wisła Kraków, możecie aktywnie uczestniczyć w akcji oddawania krwi „Przelej Krew Za Wisłę”. W godzinach 11:00-16:30 na parkingu przed stadionem od strony Strefy Kibica będzie podstawiony autokar RCKiK, w którym możecie oddawać krew i będzie czekać na Was kilka atrakcji.

Osoby, które oddadzą krew w autobusie, będą miały możliwość otrzymania voucheru na wybrany przez Klub mecz w rundzie finałowej. Vouchery będzie można odbierać w późniejszym terminie na podstawie listy, która zostanie sporządzona w autokarze. Dodatkowo każdy oddający krew zostanie zaopatrzony w unikalną smyczkę wydaną specjalnie z tej okazji przez Wiślackich Patriotów.

Dzięki wsparciu TS Wisła Kraków i Wisły Kraków SA przy oddawaniu krwi będzie można spotkać również jednego z piłkarzy krakowskiej drużyny oraz koszykarki Wisły Can-Pack Kraków. Wiślaccy Patrioci zorganizowali także zmagania dla Fan Clubów i osiedli. Pierwsza grupa, która odda krew w sile 20 osób otrzyma koszulki, w których zawodnicy Wisły wybiegną na rozgrzewkę przed sobotnim meczem. Każda z koszulek będzie opatrzona autografem piłkarza. Jest zatem o co walczyć! Prosimy, aby wszyscy Kibice oddający krew w z ramienia FC lub osiedli przy odbiorze smyczek podali informację, kogo reprezentują.

Przypominamy, że oprócz sobotniej zbiórki krew można oddawać od poniedziałku do piątku przy ulicy Rzeźniczej 11 w RCKiK, w godzinach od 7:15 do 16:30.

Wszystkich chętnych do oddania krwi prosimy o odbiór specjalnie przygotowanych karteczek w sklepie R22, które należy okazać w autobusie lub w stacji krwiodawstwa po oddaniu krwi, w celu podbicia pieczątką i podpisania. Z taką podbitą i podpisaną karteczką można przed każdym meczem piłkarskim Wisły podejść do stolika Wiślackich Patriotów w "starej" hali Wisły i odebrać unikalną smyczkę, przygotowaną specjalnie z tej okazji.

Kto może oddać krew ?

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość, a także numer PESEL, taki jak: • dowód osobisty • legitymacja studencka • prawo jazdy • paszport • dawca wielokrotny - również legitymacja Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku, a także po wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. 
Kandydat na dawcę krwi musi posiadać numer PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi. 
Oddawanie krwi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla Dawcy z uwagi na stosowanie w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. O wszelkich wątpliwościach dotyczących swojego zdrowia należy powiadomić lekarza kwalifikującego do oddania krwi, a także oddać mu osobiście wypełniony Kwestionariusz dla Krwiodawcy, zawierający pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kwalifikowanego kandydata. 
Osoby wykonujące takie zawody jak: pilot, maszynista, kierowca autobusu, operator dźwigu oraz pracujące na wysokości, uprawiające wspinaczkę, głębokie nurkowanie, mogą powrócić do tych zajęć nie wcześniej niż po 12 godzinach po oddaniu krwi.

Co po oddaniu krwi?

• posiłek regeneracyjny • zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi • legitymacja Honorowego Dawcy Krwi • bezpłatne wyniki badań: - grupa krwi (na życzenie Dawcy wynik w postaci karty identyfikacyjnej grupy krwi) - morfologia na obecność markerów chorób zakaźnych przenoszonych drogą krwi, w tym wirusowego zapalenia wątroby B i C, wirusa HIV i kiły.

Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku
 w godzinach 7:15-16:30. WAŻNE!!! Rejestracji można dokonać jedynie osobiście w RCKiK przy ul. Rzeźniczej 11. Telefony kontaktowe do RCKiK: 12 261 88 03, 12 261 88 04.

Źródło: wisla.krakow.pl

(16.07.2016) Przelej krew za Wisłę! Cel już blisko!

Data publikacji: 16-07-2016

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Wisła Kraków i Fundacja "Kibicujemy Życiu" zapraszają wszystkich chętnych do udziału w akcji „Przelej krew za Wisłę". Do osiągnięcia postawionego w poprzednim sezonie celu 110 litrów krwi na 110-lecie Wisły brakuje już naprawdę niewiele!

Na ten moment uzbierano dokładnie 97 litrów krwi, a kolejna szansa na wzięcie udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu już jutro. Wszystkich, którzy chcą „przelać krew za Wisłę” zapraszamy jutro w godzinach od 12.00 do 16.00 na parking przed Teatrem im. Juliusza Słowackiego przy ulicy Szpitalnej. W specjalnym autokarze do poboru krwi, podając hasło „Wisła” i oddając krew, będzie można aktywnie wesprzeć akcję.

Dołącz do grona wiślackich krwiodawców i „Przelej krew za Wisłę”!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

(11.08.2016) Kolejna akcja krwiodawstwa

11 sierpnia 2016 r.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Wisła Kraków, Fundacja "Kibicujemy Życiu" oraz Wiślaccy Patrioci zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa. Akcja "Przelej krew za Wisłę" trwa nadal, do tej chwili do potrzebujących popłynęło już ponad 102 litry tego bezcennego daru. Cel, który sobie postawiliśmy, a więc 110 litrów "wiślackiej" krwi, jest już bardzo blisko, można go osiągnąć już w czasie najbliższej akcji, a nawet go przekroczyć.

Wystarczy, że w niedzielę 14 lipca w godzinach od 12 do 16, w autokarze do poboru krwi usytuowanym przed Strefą Kibica, zjawią się chętni do podzielenia się swoją krwią z potrzebującymi.

Każda osoba, która odda w tym dniu krew będzie mogła obejrzeć kolejny mecz na naszym stadionie za darmo (szczegóły w czasie trwania akcji) oraz stać się właścicielem okolicznościowej smyczki.

Oczywiście KHDK PCK Wisłą Kraków nie poprzestanie na tym, będziemy organizować kolejne akcje, krew bowiem potrzebna jest bez przerwy, codziennie ratuje życie potrzebującym, a ostatnie doniesienia z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa są ALARMUJĄCE, notowane są duże niedobory krwi wszystkich grup. Nie bądźmy obojętni, chorzy czekają, na Wasz odruch solidarności.

Pozdrawiam zarówno wszystkich aktywnych "wiślackich" krwiodawców, jak też tych którzy do nas dołączą.

Prezes KHDK PCK Wisła Kraków

Jan Ostroga

Źródło: wislaportal.pl


(22.08.2016 r.) Przelej krew za Wisłę - podsumowanie akcji

22 sierpnia 2016 r.

Akcja "Przelej krew za Wisłę" zakończyła się pełnym sukcesem. 21 marca Wiślaccy Patrioci, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Wisła Kraków, przy współpracy z Wisłą Kraków S.A. podjęły wspólne przedsięwzięcie. Celem było zebranie 110 litrów krwi, symbolizujące 110. rocznicę powstania naszego Klubu.

16 sierpnia 2016 roku został on osiągnięty, a nawet przekroczony. Wszystkim, którzy się do tego wspaniałego osiągnięcia przyczynili, w pierwszym rzędzie krwiodawcom, a w dalszej kolejności tym, którzy zaangażowali się by wesprzeć to przedsięwzięcie organizacyjnie, należą się słowa podziękowania i uznania.

Wprawdzie akcja "Przelej krew za Wisłę" dobiegła końca, jednak Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Wisła Kraków działa nadal, bowiem krew, ten bezcenny lek ratujący życie, jest potrzebny stale.

Dzielmy się z innymi, dajmy potrzebującym szanse na życie i zdrowie, a sobie satysfakcję, że bezinteresownie zrobiliśmy coś dla innych. Oddając krew poza naszymi akcjami, w Oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, można zadeklarować ją na KHDK PCK Wisła Kraków, pozwoli nam to określić ilu mamy "wiślackich" krwiodawców.

Prezes KHDK PCK Wisła Kraków

Jan Ostroga

Źródło: wislaportal.pl