Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego 2016/2017 (rocznik 2002)

Z Historia Wisły

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego (2002)

RUNDA I

We wtorek 20 września 2016 na boisku Bronowianki rozpoczęła się nowa edycja rozgrywek o młodzieżowe Puchary PZPN im. Kazimierza Deyny i Kazimierza Górskiego.

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 6-0 (3-0)

Sędziowali: Tomasz Mroczek - Sebastian Krzak, Jacek Węgrzyn (KS Mielec). Żółta kartka - Radosław Turek (ŚZPN).

MZPN: Matoga (73 Capek) - Dela, Pischinger, Zima, Masny (67 Urban), Supel (55 Głowa), Talar, Szywacz, Chmiel (59 Warmuz), Mirecki (55 Pobożniak), Rakoczy (61 Orlof). Trenerzy: Jacek Ruchała, Adrian Filipek.

Świetna gra Małopolski, która po 27 minutach prowadziła już 3-0 po bramkarz strzelonych w sytuacjach sam na sam i wcześniejszych prostopadłych podaniach. Po przerwie na 4-0 podwyższył Rakoczy dobijając futbolówkę odbitą od poprzeczki po strzale Supela. Tuż wejściu na murawę gola zdobył Orlof uderzając bez przyjęcia po zagraniu Głowy, a przed końcem wynik ustalił Orlof głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pobożniaka.

W drugim meczu: Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN 2-3 (1-1)

Źródło: mzpnkrakow.pl

Małopolska 2002 pokonała rówieśników 6:0. Wartym podkreślenia jest fakt, że w wyjściowej jedenastce znalazło się aż dziewięciu zawodników Wisły: Bartosz Matoga, Patryk Pischinger, Jakub Zima, Kacper Masny, Michał Supel, Wiktor Szywacz, Sławomir Chmiel i Adrian Mirecki. Z ławki w drugiej połowie wszedł Adam Warmuz. To właśnie wiślacy byli autorami trzech pierwszych goli Małopolski. Dwie bramki zdobył Chmiel, jedną Mirecki. Później dwa trafienia dołożył Patryk Orlof i jedno Michał Rakoczy. Jednym z opiekunów tej kadry Małopolski jest obecny trener rocznika 2002 w Wiśle, Adrian Filipek. W drugim meczu tej grupy Podkarpacie pokonało Lubelszczyznę 3:2.

Źródło: akademiawisly.pl