Patryk Pischinger

Z Historia Wisły

Patryk Pischinger
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 09.07.2002
pozycja pomocnik
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Patryk Pischinger, 2016.Źródło: akademiawisly.pl
Patryk Pischinger, 2016.
Źródło: akademiawisly.pl
Patryk Pischinger.Źródło: wisla-krakow.net
Patryk Pischinger.
Źródło: wisla-krakow.net

Patryk Pischinger (ur. 9 lipca 2002 r.) - zawodnik drużyny rocznika 2002 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Patryk wywodzi się z rodziny o sportowych tradycjach. Jego dziadek, Paweł Pischinger, był koszykarzem Wisły, zaś pradziadek dr Stanisław Pischinger, znanym w wielu krakowskich klubach działaczem.

Spis treści

Kronika sportowa

Sezon 2009/2010

zawodnik drużyny U-8 (Żaki Młodsze)

Sezon 2010/2011

zawodnik drużyny U-9 (Żaki)

Sezon 2011/2012

zawodnik drużyny U-10 (Orliki Młodsze)

Sezon 2012/2013

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2013/2014

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2014/2015

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze)
Reprezentant Małopolski w Pucharze PZPN im. Kazimierza Górskiego

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-16 (Juniorzy Młodsi)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-17 (Juniorzy Młodsi)
debiut w pierwszej drużynie Wisły w meczu z Bocheńskim

Artykuły

Debiut Pischingera w Wiśle

12/10/2018

Patryk Pischinger w dniu debiutu w pierwszej drużynie.Źródło: akademiawisly.pl
Patryk Pischinger w dniu debiutu w pierwszej drużynie.
Źródło: akademiawisly.pl

Dobre występy w Centralnej Lidze Juniorów U17 Patryka Pischingera nie umknęły sztabowi pierwszej drużyny Wisły Kraków. Boczny obrońca otrzymał powołanie na piątkowy sparing Białej Gwiazd z Bocheńskim KS. Zagrał 90 minut.

16-letni zawodnik, który z Wisłą związany jest dziewięciu lat, z pewnością skorzystał z faktu, że na zgrupowaniach reprezentacji Polski przebywają Rafał Pietrzak i Marcin Grabowski, co spowodowało, że trener Maciej Stolarczyk musiał zajrzeć do rezerw. W nich znalazł Pischingera, który co prawda w tym sezonie głównie występuje po prawej stronie, ale w poprzednich latach grywał na pozostałych pozycjach w obronie. Spisał się co najmniej poprawnie na tle czwartoligowego przeciwnika.

– Wydaje się, że to tylko sparing, ale od samego początku towarzyszyła mi spora presja. Przeskok z poziomu juniora młodszego na szczebel seniorski jest naprawdę trudny. Przede mną jeszcze wiele pracy, ale cieszę się bardzo i jestem zadowolony z tego występu. Jak na pierwszy razy było całkiem nieźle – powiedział po meczu młody zawodnik.

Rozpoczął w wyjściowym składzie i nie zszedł z boiska do końca meczu. Wisła wygrała w nim 5:2, a kolejne występy w seniorskiej drużynie dopisali sobie wychowankowie: Kacper Laskoś (45 minut), Piotr Świątko (45 minut) i Patryk Plewka (77 minut). Pischinger jest drugim zawodnikiem urodzonym w 2002 roku, który zadebiutował w pierwszej drużynie Wisły. Wcześniej szansę gry w sparingu otrzymał Sławomir Chmiel.

Bocheński KS – Wisła Kraków 2:5 (1:1)

Brożek 4’, Wojtkowski 50’, Ondrášek 70’, Boguski 79’, Palčič 83’

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Matej Palčič, Piotr Świątko (46’ Maciej Sadlok), Kacper Laskoś (46’ Dawid Kort), Patryk Pischinger – Szymon Krocz (46’ Jesus Imaz), Patryk Plewka (77’ Dawid Malik), Kamil Wojtkowski, Emmanuel Kumah (63’ Rafał Boguski) – Paweł Brożek, Patryk Niegowski (46’ Zdenek Ondrášek)

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Pischinger w Derbach Krakowa w CLJ U17 popisał się takim uderzeniem

Źródło: akademiawisly.pl

Pischinger: Po wejściu na boisko stres minął

12-10-2018

Patryk Pischinger prezentuje koszulkę z nazwą nowego sponsora, Intermobi.
Patryk Pischinger prezentuje koszulkę z nazwą nowego sponsora, Intermobi.
Patryk Pischinger prezentuje koszulkę z nazwą nowego sponsora, Intermobi.
Patryk Pischinger prezentuje koszulkę z nazwą nowego sponsora, Intermobi.

Wisła Kraków w meczu charytatywnym 5:2 pokonała Bocheński KS. Szczytny cel spotkania, przyjazd Białej Gwiazdy do zawsze wiślackiej Bochni i sam przebieg meczu dla jednego z zawodników schodzi na drugi plan. Mowa tu o 16-letnim Patryku Pischingerze, który od pierwszych minut występował dziś na lewej obronie.

„Wydaje się, że to tylko sparing, ale od samego początku towarzyszyła mi spora presja. Przeskok z poziomu juniora młodszego na szczebel seniorski jest naprawdę trudny. Przede mną jeszcze wiele pracy, ale cieszę się bardzo i jestem zadowolony z tego występu. Jak na pierwszy razy było całkiem nieźle” - na gorąco podsumował swój występ młody obrońca.

Patryk w pierwszym składzie miał okazję wystąpić u boku Michała Buchalika, Pawła Brożka, Macieja Sadloka czy Rafała Boguskiego. Jak obecność takich zawodników wpłynęła na wychowanka wiślackiej Akademii? „Stres był ogromny, ale po wejściu na boisko wszystko zniknęło i skupiłem się już tylko na grze. Brakuje mi jeszcze doświadczenia, które na meczach i treningach mogą dać mi starsi koledzy” - zauważa Pischinger.

Zaskoczenie i radość

Oprócz o wiele starszych i bardziej doświadczonych kolegów byli też tacy zawodnicy, z którymi Patryk miał okazję trenować i grać na poziomie juniorskim. „Kacper i Piotrek są już trochę w tej drużynie i nie tylko podpowiadają w trakcie spotkania, ale także wiele można się od nich nauczyć gdy przychodzą na treningi do CLJ-tki. Wierzę, że takie spotkania mogą mi tylko pomóc” - dodaje nasz debiutant.

Kiedy natomiast młody zawodnik Białej Gwiazdy dowiedział się o tym, że zadebiutuje w pierwszej drużynie? „O tym, że pojadę z seniorami do Bochni trener Stolarczyk powiedział mi dwa dni temu. A o tym, że zagram dziś od początku na przedmeczowej odprawie. Byłem zaskoczony, ale jednocześnie bardzo się z tego ucieszyłem” - opowiada Patryk.

MH

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

INTERMOBI sponsorem Akademii!

2018.10.19

... Sponsorem wiślackiej młodzieży została firma INTERMOBI! Logotyp firmy, która ma w Krakowie siedzibę znajdzie się na plecach wszystkich meczowych koszulkach drużyn Akademii.

INTERMOBI jest polską firmą, która realizuje prestiżowe inwestycje w całej Europie. Specjalizuje się w kompleksowych pracach wykończeniowych oraz remontach budynków użyteczności publicznej, jak również w realizacji obiektów mieszkalnych o indywidualnym charakterze i wysokim standardzie wykończenia. Na rynku działa od ponad dekady. Wśród usług nowego sponsora Akademii znajdziemy między innymi roboty modernizacyjne na obiektach użyteczności publicznej, aranżacje terenów czy kompleksowe doradztwo w zakresie realizowanych inwestycji.

– W tych trudnych chwilach mamy powiew optymizmu. Pracujemy dalej, mamy przed sobą jeszcze wiele wyzwań, dlatego solidne wsparcie jest nieocenione. Symbolicznie sponsora reklamuje Patryk Pischinger. Zawodnik z rocznika 2002, który zaczynał jeszcze w Szkółce Piłkarskiej, a niedawno zadebiutował w sparingu pierwszej drużyny. Ma 16 lat, wiele przed nami, wierzę, że też przed nami – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii.

Źródło: akademiawisly.pl

Patryk Pischinger z profesjonalnym kontraktem!

Kolejny wychowanek Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków osiągnął status profesjonalisty. W środę pierwszy w życiu kontrakt podpisał boczny obrońca, występujący w sezonie 2018/2019 w drużynach U-17 oraz U-18 - Patryk Pischinger.


22.05.2019r.

Redakcja

B. Ziółkowski

Patryk Pischinger, podobnie jak debiutujący ostatnio w pierwszej drużynie Daniel Morys oraz Daniel Hoyo-Kowalski, do Wisły trafił w 2008 roku. Dołączył wtedy do powstającej grupy z rocznika 2002 i rozpoczął regularne treningi pod okiem Stanisława Chemicza, a następnie przez trzy lata jego umiejętności szkolił Rafał Wisłocki.


Zawodnik ma swoim koncie występ w pierwszej drużynie Wisły. 12 października rozegrał 90 minut w sparingu przeciwko Bocheńskiemu KS. Choć pojawił się wtedy na lewej obronie, to jego nominalną pozycją jest prawa strona defensywy. Rozgrywki 2018/2019 rozpoczął w drużynie U-17, ale systematyczna praca i dobra dyspozycja sprawiły, że awansował do drużyny U-18, w której w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów rozegrał do tej pory 10 spotkań.

Gratulujemy!

Źródło: wisla.krakow.pl

Wiślackie klany

Pamiątki

Medale

Inne nagrody

W prasie