1923.08.26 ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:6

Z Historia Wisły

1923.08.12, Mistrzostwa Polski, 3. kolejka, ,
[[Grafika:|150px]] ŁKS Łódź 1:6 (0:1) Wisła Kraków [[Grafika:|150px]]
widzów: 5.000
sędzia: Zygmunt Rosenfeld z Bielska
Bramki



(k) 34'



0:1
0:2
0:3
1:3
1:4
1:5
1:6
49' Władysław Kowalski
Henryk Reyman





ŁKS Łódź
2-3-5
Fiszer
Piotrowski
Cyll
Hanke
Otto
Gabrjel
Śledź
Lange
Miller
Szpurna
Durka

trener:
Wisła Kraków
2-3-5
Mieczysław Wiśniewski
Kazimierz Kaczor
Marian Markiewicz
Marian Majcherczyk
Stefan Śliwa
Stefan Wójcik
Józef Adamek
Władysław Krupa
Henryk Reyman
Władysław Kowalski
Mieczysław Balcer

trener: brak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

Tygodnik Sportowy

Stadion mimo strajku tramwajarzy zapełniony po brzegi. Boisko piaszczyste, przy każdym kopnięciu piłki pojawiały się tumany kurzu, co utrudniało oglądanie. Do przerwy gra wyrównana, po przerwie po pierwszych niepewnych minutach Wisła przystępuje do ataku (dużo strzałów). Gol dla ŁKS padł z karnego. Rozgoryczenie kibiców. Najlepsi w Wiśle: Kaczor, Reyman i Adamek.

Przegląd Sportowy nr 35

Tydzień wcześniej: Warta-ŁKS 1:1. W początkowych 6 minutach Wisła przebywa na polu karnym ŁKS i to najlepiej charakteryzuje przebieg meczu, w którym tylko momentami łodzianie przechodzą do ofensywy. "Masywny atak Wisły z Reymanem na czele ma dobry ciąg na bramkę", atak łodzian chaotyczny. Seria goli w II. połowie: już w 4' strzela Kowalski, zaraz potem Reyman, po kwadransie 3. gol anonimowy, w 34' ŁKS strzela z rzutu karnego. Pozostałe gole padły w końcowych minutach gry "wskutek zniechęcenia i beznadziejnej sytuacji mistrza Łodzi, którego gracze nie chcieli, a może nie umieli dalej walczyć" - wyróżnił się tylko Cyll. W Wiśle Reyman, Adamek, Śliwa i Wiśniewski, s. Rosenfeld, 5000 widzów mimo strajku tramwajarzy.


Warta-Iskra 7:0. W grupie wschodniej Pogoń-Lauda 13:0 i to najlepiej ilustruje różnicę poziomów gry poszczególnych zespołów.